ارائه دهنده انواع خدمات آهنگری و جوشکاری

انواع حفاظ دیوار را بشناسیم

انواع حفاظ دیوار را بشناسیم

انواع حفاظ دیوار را بشناسیم - الوحفاظ

حفاظ دیوار در انواع مختلف از لحاظ شکل ظاهری، ابعاد و اندازه طراحی و تولید می شود. به همین جهت مالکین می توانند متناسب با نیاز خود بهترین نوع حفاظ را تهیه کنند.
استفاده کردن از حفاظ برای فضاهای مختلف تأثیر زیادی در افزایش امنیت محیط ایجاد می کند. معمولاً بسیاری از افراد معتقدند که استفاده کردن از دوربین های مداربسته با حسگرهای حرکتی قوی تأثیر زیادی در حفاظت از محیط آنها می گذارد.
اما مسئله مهم این است که در زمان قطعی برق یا تمام شدن شارژ آنها، ممکن است خسارت ‌هایی به وجود بیاید که ارزیابی این خسارت ‌ها هم کاری بسیار سخت است. اما هزینه برای نصب حفاظ روی دیوار یک بار صورت گرفته و برای مدت طولانی می تواند محیط را امن نگه دارد.
انواع حفاظ دیوار به صورت حفاظ شاخ گوزنی، حفاظ سرنیزه، حفاظ لیلیوم و طرح های دیگر وجود دارد. با توجه به هزینه های در نظر گرفته شده، سلیقه و نوع طراحی نما مناسب ترین حفاظ ها را انتخاب نمایید.

معرفی انواع حفاظ دیوار

خانه های ویلایی، باغ ها، کارخانجات، کارگاه ها و بسیاری از مراکز دیگر که دیوارهای کوتاهی دارند، مناسب ترین مکان ها برای سرقت سارقین است. به همین جهت اغلب صاحبین این مراکز برای افزایش امنیت آنها از حفاظ استفاده می کنند.
حفاظ دیوار معمولاً یک سازه فلزی غیر قابل نفوذ است که با داشتن تراکم مناسب میله ها، اجازه نفوذ افراد سارق یا حیوانات وحشی به فضای داخل را نمی دهد. البته حفاظ از لحاظ ارتفاع نیز باید کاملاً استاندارد باشد، تا امنیت را به طور دقیق ایجاد کند.
در سال‌ های ابتدایی انواع حفاظ سرنیزه ای طراحی و تولید شده بود که برای فضاهای مختلف قابلیت استفاده داشت و متناسب با هر محیط، ارتفاع حفاظ تغییر پیدا می کرد. اما در حال حاضر به دلیل توجه بیشتر به زیبایی شناسی و شکل ظاهری نماها انواع مختلف حفاظ طراحی و تولید شده است.
در این بخش به معرفی انواع حفاظ دیوار به طور کلی می پردازیم:

حفاظ شاخ گوزنی

این حفاظ جزء بهترین حفاظ هایی است که امنیت بالایی در ساختمان ایجاد می کند و شکل ظاهری آن به مانند شاخ گوزن با میلگردهای قوی ایجاد می گردد.

حفاظ بوته ای

برای تولید این نوع حفاظ از میلگردهایی استفاده می ‌کنند که با کمک دستگاه خم کن در جهت های مختلف دارای پیچ و خم بوده و تراکم این میله ‌ها موجب افزایش امنیت می شود.

حفاظ طرح لیلیوم

شباهت زیادی که این حفاظ به گل لیلیوم دارد، سبب نامگذاری آن می باشد. نحوه چینش این حفاظ به گونه ‌ای بوده که از نفوذ افراد سارق به فضای داخل جلوگیری می کند.

حفاظ آبشاری

حفاظ آبشاری با داشتن سرنیزه های بسیار تیز به صورت آبشاری و به سمت پایین خم شده است.

حفاظ نیزار

حفاظ نیزار به شکل یک نیزار واقعی طراحی شده که با داشتن شاخه های متعدد، امنیت محیط را افزایش می دهد.

نحوه نصب حفاظ ها بر روی دیوار

پس از طراحی و ساخت حفاظ در کارگاه های تولیدی نیاز است که حفاظ ها بر روی دیوار به صورت استاندارد نصب شود. اولین قدم در نصب حفاظ بر روی دیوار شناخت ساختار حفاظ است؛ چرا که حفاظ از اجزای مختلفی تشکیل می شود.
میله هایی که به شکل و فرم های مختلف و با یک نظم خاص در کنار یکدیگر قرار می گیرند، اولین بخش ساختار حفاظ است. با توجه به نوع میله ها و نحوه قرارگیری آنها در کنار یکدیگر شکل و فرم های متفاوت ایجاد می گردد.
شیوه های مختلفی برای نصب حفاظ روی دیوار با توجه به ساختار آن وجود دارد؛ البته نوع دیوارها هم می تواند تفاوت های زیادی در نحوه نصب ایجاد کند. معمولاً نصب اصولی حفاظ روی دیوار سبب افزایش دوام و ایمنی محیط می گردد. در صورت نصب غیر اصولی ممکن است خسارت های جبران ناپذیری به وجود بیاید.
نحوه نصب حفاظتی بر روی دیوار، با توجه به جنس دیوار و طراحی حفاظ به چند روش است:

  1. نصب نرده حفاظ دیوار با کوبیدن پین در دیوار که جزء روش های متداول می باشد.
  2. نصب نرده حفاظ روی دیوار به روش چهار ستون که در اغلب مواقع برای نصب حفاظ های بلندتر از ستون استفاده می کنند.
  3. نصب نرده حفاظ بر روی دیوار به روش بیس پلیت که زمان ساخت دیوار اقدامات اولیه برای نصب حفاظ انجام می شود

پارامترهای مهم در خرید و قیمت انواع حفاظ روی دیوار

در هنگام خرید حفاظ دیوار با تنوع بالایی از حفاظ، از لحاظ شکل ظاهری و ابعاد و اندازه روبرو می گردید. ممکن است شما را دچار سردرگمی کند که کدام نوع حفاظ مناسب است؟ پارامترهای زیادی وجود دارد که در هنگام خرید و بررسی قیمت انواع حفاظ روی دیوار باید مد نظر قرار بگیرد.
پس از بررسی دقیق محیطی که قرار است حفاظ کشی بر روی آن انجام شود، باید هزینه هایی که قرار است برای تهیه حفاظ مصرف گردد، کاملا مشخص شود. سپس با محاسبه متراژ حفاظ مورد نیاز، می توانید با رفتن به مراکز ساخت حفاظ، متناسب با شرایط خود بهترین حفاظ ها را تهیه کنید.
در این بخش به بررسی قیمت انواع حفاظ دیوار و عواملی که بر روی آن تأثیر می گذارند می پردازیم:

جنس حفاظ

جنس میلگردها و ضخامت میلگردی که برای تولید حفاظ مورد استفاده قرار می گیرد، باید در برابر رطوبت مقاومت بالایی داشته باشد.

ارتفاع حفاظ

معمولاً حفاظ ها را از 50 سانتی متر تا 1.20 یک سانتی متر به شکل استاندارد تولید می ‌کنند و در صورت سفارش مشتری تا 1.50 سانت هم امکان طراحی حفاظ وجود دارد.

تراکم حفاظ

تراکم حفاظ را باید به گونه ای در نظر بگیرند که به هیچ عنوان اجازه ورود افراد غریبه به فضای داخل را ندهد؛ اما داشتن تراکم بیش از حد نیز موجب کاهش امنیت حفاظ می گردد.

مدل حفاظ

مدل های مختلفی از حفاظ طراحی و تولید شده که برخی از این مدل ها از لحاظ شکل ظاهری و هزینه‌ های ساخت در درجات بالاتر قرار می گیرند.

دلایل انتخاب کارخانه الو حفاظ برای سفارش نرده دیوار

در حال حاضر مراکز زیادی در حوزه حفاظ روی دیوار فعالیت می کنند که بتوانند نیاز روزافزون جامعه را تأمین نمایند. اما در بین تمامی این مراکز انتخاب یک مجموعه که تمامی محصولات خود را با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته و به روز تولید کند، اهمیت بیشتری دارد.
مجموعه الو حفاظ یکی از معتبرترین مراکز ارائه دهنده انواع خدمات حفاظ است که متناسب با نیاز مشتریان این سازه های کاربردی را طراحی و تولید می کند. با داشتن برخی از ویژگی‌ ها و مشخصات منحصر به فرد، به نسبت سایر مراکز دیگر، انتخاب این مجموعه، برای خریداران مزایای زیادی به دنبال دارد.
در این بخش به بررسی مهمترین دلایل انتخاب کارخانه الو حفاظ برای خرید حفاظ دیوار اشاره می کنیم:
فراهم آمدن امکان سفارش ساخت و خرید مستقیم از تولید کننده
پرداخت مناسب ترین قیمت ممکن به دلیل حذف کامل واسطه
امکان طراحی های کاملا اصولی و سفارشی متناسب با نیاز مشتریان و محیط نصب
داشتن دستگاه ها و تکنولوژی های پیشرفته و بروز، مانند دستگاه جوش co2 و خدمات رنگ کوره ای الکترواستاتیک
داشتن مشاوران آگاه برای ارائه راهنمایی های لازم در اندازه گیری و مشخص کردن متراژ حفاظ
ارائه پشتیبانی در تمامی مراحل ثبت سفارش تا تحویل پروژه
با داشتن چنین ویژگی ‌هایی مشتریان می توانند، با خیال راحت اقدام به انتخاب هر نوع حفاظ دیوار متناسب با شرایط خود از لحاظ ابعاد و اندازه نمایند. همچنین با سفارش تولید این حفاظ ها با رنگ کوره ای امکان استفاده از این سازه در شرایط سخت آب و هوایی و محیط‌ های مرطوب نیز فراهم می آید.

نظر اول را بگذارید

مطالب مرتبط