ارائه دهنده انواع خدمات آهنگری و جوشکاری

درب آکاردئونی و نقش حفاظت آن

شما اینجا هستید:  
درب آکاردئونی و نقش حفاظت آن
Closed shutters and metal accordion gate of a shop lot focusing on padlock

درب آکاردئونی و نقش حفاظت آن - الوحفاظ

درب آکاردئونی نقش حفاظتی مهمی را در برابر سرقت سارقان و ورود افراد غیر مجاز به محیط خانهو و یا محل کار ایفا می کند و در حقیقت یک محافظ ضد سرقت در جلوگیری از هدر رفت فضا و افزایش ایمنی محیط دارد. معمولاً از درب آکاردئونی آپارتمانی برای تمامی ساختمان های بزرگ و چند طبقه استفاده می کنند.

در نمایندگی درب حفاظ آکاردئونی انواع مختلف این درب از لحاظ شکل ظاهری، ویژگی های امنیتی و بسیاری از موارد دیگر ارائه می گردد. با شناخت بهترین درب های تاشو حفاظتی امکان تهیه این درب ها به صورت کاملا استاندارد و حرفه ای فراهم می آید.

ویژگی بهترین درب آکاردئونی

درب آکاردئونی از حفاظ های فلزی محکم و دارای ساختاری تاشو هنگام باز و بسته شدن است. این عمل به دلیل نحوه طراحی هنگام ساخت که با توجه به تعبیه ردیف های آهنی به شکل لوزی در کنار هم انجام میگیرد به صورت تاشو عمل می کند. به دلایل ایجاد امنیت بالا از این نوع درب ها به عنوان درب اصلی هم در برخی از فضاها مانند بازارچه ها استفاده می شود.

حفاظ آکاردئونی با داشتن ویژگی تاشو بودن و اشغال کمترین فضای ممکن قابلیت نصب در کلیه مکان ها را دارند. چرا که هیچ گونه محدودیتی برای فضا ایجاد نکرده و در راه پله های کوچک نیز بدون نگرانی می توانید آن را مورد استفاده قرار دهید.

این درب ها در تنوع بالایی تولید می شوند که برای هر فضایی می توان از نوع مناسب استفاده کرد. اما به طور کلی بهترین درب آکاردئونی از برخی ویژگی ها برخوردار است که در ادامه به آنها می پردازیم:

طراحی خاص

طراحی این حفاظ ها به گونه ای صورت می ‌گیرد که به هیچ عنوان دسترسی به میخ پرچ های به کار رفته شده در لوزی ها وجود ندارد. زیرا تسمه ها بر روی پنجه ها به شکل جامع و کامل قرار می گیرند.

صدای بسیار کم

این درب ها با داشتن ریل های روان به راحتی باز و بسته شده و کمترین میزان صدا را ایجاد می کنند.

قفل های متعدد

هرچقدر تعداد قفل های قرار گرفته بر روی درب های آکاردئونی بیشتر باشد، امنیت محیط نیز بیشتر می ‌شود و بر روی بهترین نمونه های حفاظ ها، چندین محل نصب قفل قرار می دهند.

استحکام بالا

این درب ها به شکل خاصی طراحی شده که با ساختاری تمام لوزی و پنهان بودن پرچ ها به هیچ عنوان جای وارد کردن دیلم و جک های مختلف را نداشته و نمی توان به راحتی درب را باز کرد.

رنگ های مرغوب

برای افزایش مقاومت درب آکاردئونی نیاز است که از رنگ های باکیفیت و زیبا بر سطح آنها استفاده شود. از زیباترین رنگ های کوره ای می توان به رنگ مشکی، رنگ مسی، رنگ قهوه ای سوخته، رنگ سفید و رنگ سفید نقره ای اشاره کرد.

درب آکاردئونی ضد سرقت و تأثیر حفاظتی آن

درب ضد سرقت آکاردئونی به عنوان یک نگهبان بسیار ایمن برای خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که با بسته شدن این درب ها و قرار گرفتن قفل های مقاوم بر روی آن امکان نفوذ سارقین به فضای داخل ساختمان از بین می رود.

حفاظ های آکاردئونی را به دلیل داشتن امنیت بالا به نام درب آکاردئونی ضد سرقت هم می شناسند. چرا که این درب ها به دلیل شیوه طراحی خاص سازه، امکان باز شدن را به هیچ عنوان ندارند.

از مهمترین دلایل امنیت بالای درب آکاردئونی و تأثیر آن در حفاظت محیط می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

طراحی درب به گونه ای است که در برابر خم شدن توسط دیلم مقاومت بالایی دارند.

برش دادن بخش های مختلف درب به دلیل استفاده از میلگردهای بسیار محکم امکان پذیر نیست.

این درب ها به گونه ای پرچم می‌شوند که به هیچ عنوان امکان استفاده از دیلم برای جدا کردن پیج ها وجود ندارد.

بر روی این حفاظ ها علاوه بر چند قفله بودن، قفل های توکار هم قرار می گیرد.

تمامی مراحل جوشکاری و برشکاری این درب ها با استفاده از دستگاه های سی ان سی و دستگاه جوش co2 انجام شده، به همین جهت مقاومت بسیار بالایی دارند.

حفاظ ریلی یا درب آکاردئونی با قرار گرفتن در پشت درب های ورودی آپارتمان ها امنیت بالایی را ایجاد می کند. زیرا این درب ها با داشتن تیغه های آهنی مقاوم به هیچ عنوان قابلیت شکستن ندارند و در حال حاضر به عنوان بهترین نوع حفاظ معرفی می شوند.

درب آکاردئونی و اصول محاسبه قیمت آن

در حال حاضر انواع مختلف درب آکاردئونی از لحاظ شکل ظاهری و تعداد تسمه های قرار گرفته شده در روی درب وجود دارد. به همین سبب برای هر فضایی می توان متناسب با هزینه در نظر گرفته شده نوع خاصی از این درب ها را انتخاب کرد.

عوامل زیادی وجود دارند که بر نرخ درب آکاردئونی تأثیر مستقیم می گذارند. از مهمترین عامل ها می توان به ابعاد درب، تعداد لوزی های به کار رفته شده در روی درب، رنگ های به کار برده شده و شرایط نصب آن اشاره کرد.

اما به طور کلی اصول محاسبه قیمت درب آکاردئونی با توجه به فرمول خاصی مشخص می ‌شود که آشنایی با این فرمول تأثیر بیشتری در به وجود آمدن اطمینان بیشتر به قیمت های ارائه شده در بازار دارد.

طول درب آکاردئونی* عرض درب آکاردئونی * قیمت هر متر مربع = قیمت کل درب آکاردئونی

مطابق این فرمول یک عامل بسیار مهم، قیمت آهن به کار برده شده در روند تولید این درب ها است. چراکه وزن آهن می ‌تواند وزن درب و سازه نهایی را افزایش یا کاهش دهد، که در هزینه ها هم موثر است.

بزرگترین نمایندگی درب آکاردئونی در ایران

درب آکاردئونی به نسبت سایر حفاظ های دیگر استفاده های فراوان تری دارد. چرا که این درب ها امنیت ساختمان ها را تا حد زیادی بالاتر برده و از لحاظ شکل ظاهری نیز زیبایی بیشتری به فضا می دهد.

این مجموعه به عنوان بزرگترین نمایندگی درب آکاردئونی در ایران شناخته می شود؛ به همین سبب با مراجعه به این مجموعه به تنوع بالایی از این درب ها از لحاظ ابعاد و اندازه و نوع کاربری دست پیدا می کنید.

جهت تهیه حفاظ آکاردئونی آپارتمانی بهتر است ابتدا با کارشناسان معتبر این مجموعه مشورت نمایید. چرا که پس از دریافت اطلاعات کامل با مشخص شدن نوع درب مورد نیاز متناسب با بودجه در نظر گرفته و محل نصب می توانید بهترین درب را سفارش دهید.

اولین دیدگاه را بنویسید

مطالب مرتبط