پنجره

پنجره فرفورژه

9k=

حفاظ پنجره فرفورژه یکی از انواع حفاظ پنجره می باشد که برای امنیت منزل و جلوگیری از ورود سارقان به منزل نقش بسیار مهمی را ایفا می نماید. حفاظ پنجره فرفورژه به علت زیبایی و مدلهایی که دارد، طرفداران زیادی را داشته و جلوه خاصی را به نمای ساختمان می دهد. استفاده از حفاظ پنجره فرفورژه و درب آکاردئونی از سالهای قبل در بین مردم رایج شده است. ولی بعضی از افراد بر این تصورند که این نوع از حفاظ ها تنها زیبایی دارند ولی امنیت ندارند. این باور غلط است زیرا امروزه استفاده از پنجره فرفورژه بسیار افزایش یافته و بیشتر به خاطر جنبه ی حفاظتی و امنیتی آن است. این نوع از حفاظ ها به دو صورت در دسترس قرار میگیرند یکی از طریق تولیدات صنعتی که در کارخانه ها تولید می شود و دیگر به صورت صنفی که جوشکارها آن را می سازند.

فرفورژه اصطلاحی فرانسوی به معنای آهن کوبیده شده است. فرفورژه‌ها، آهن‌هایی هستند که در کوره گداخته و پس از آن کوبیده می‌شوند. سپس به اشکال مختلف تبدیل درمی‌آیند. فرفورژه‌ها به دلیل کوبیده شدن جلا و جلوه خاصی پیدا می‌کنند و با استفاده از آن‌ها می‌توان شکل‌ها و ترکیب‌های زیبا و جذابی ایجاد کرد.

چرا باید از حفاظ پنجره فرفورژه استفاده کرد؟

شاید به این فکر کنید که در حال حاضر حفاظ های امنیتی زیادی از جنس آهن وجود دارند چرا باید از این مدل محافظ استفاده کرد؟ در واقع این نمونه از محافظ ها جایگزین نمونه های استیل و سنگ های قلیونی شده اند و نسبت به سایر حفاظ ها قیمت مناسب تری دارند. امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در صنعت جوشکاری شده است می توان گفت که امنیت این نمونه از حفاظ ها نیز بیشتر شده است. در واقع پنجره فرفورژه دارای کیفیت بالایی هستند که البته این مهم ترین نکته در خرید است. شاید به این فکر کنید که نمونه های آهنی ممکن است بهتر باشد ولی پنجره فرفورژه نیز همان کار را برای شما با صرف قیمت کمتری انجام می دهد. حفاظ پنجره فرفورژه علاوه بر نرده های پنجره در جاهای دیگری نیز کاربرد دارند. مانند ساخت نرده های راه پله یا حفاظ دیوار.

استحکام این نوع از حفاظ به گونه ای است که امکان خم شدن ندارد. در هنگام ساخت به این نکته توجه شود که فاصله ی بین تیغه ها به گونه ای باشد که امکان رد شدن از آن وجود نداشته باشد. باید در هنگام انتخاب طرح مورد نظر خود برای پنجره فرفورژه دقت کنید که در عین زیبایی امنیت آن نیز حفظ شود و تنها زیبایی آن به گونه ای نباشد که مانع از انجام کار حفاظت شود. اولین ویژگی محافظ پنجره باید امنیت آن باشد و سپس زیبایی. برای سفارش محافظ پنجره ی مورد نظر خود می توانید به کارگاهها یا کارنجات معتبر مراجعه کنیدمن جمله یکی از کارگاهای معتبر الو حفاظ،  و با توجه به در نظر گرفتن محل مورد نظر، طرحی مناسب را برای حفاظ پنجره انتخاب کنید.حفاظ مناسب علاوه بر اینکه مانع از ورود سارقان به منزل یا محل کار شما می شود، می تواند از سقوط کودکان جلوگیری کند. امروزه در ساختمان های مسکونی و تجاری امنیت مهم ترین عامل است. بنابراین با انتخاب محافظ مناسب برای در و پنجره این امنیت را برای خود و سایر افراد ایجاد کنید.

کاربرد پنجره فرفورژه

شاید بهتر باشد به جای بحث کردن راجع به این که حفاظ پنجره چقدر ضروری است، راجع به این صحبت کنیم که به چه درد می‌خورد و چرا باید روی پنجره‌هایمان حفاظ نصب کنیم؟ دراین جا تولیدی الو حفاظ این اطلاعات را در اختیار شما مشتری عزیز خواهد گذاشت.

افزایش امنیت ساختمان

حفاظ پنجره مثل یک سرباز است و هر سرباز هر چقدر هم که کمالات داشته باشد، مهمترین وظیفه‌اش حفظ امنیت است. نقش حفاظ پنجره در افزایش امنیت ساختمان غیرقابل انکار است. متاسفانه بسیاری از سرقت‌ها در خانه‌های ویلایی و طبقات پایین آپارتمان‌ها از طریق پنجره‌ها انجام می‌شود. در واقع نفوذ از طریق دیوارها بسیار دشوار است و در مناطق شهری تقریباً غیرممکن است. درب‌ها هم امروزه بسیار مقاوم شده‌اند و با توجه به اینکه امکان ضد سرقت کردن آن‌ها (در آپارتمان‌ها) و یا فولادی کردن و نصب قفل‌های متعدد (در خانه ویلایی) وجود دارد، سارقین به قول معروف به در بسته می خورند و اینجاست که به دنبال راه‌های دیگر برای نفوذ می‌گردند و قطعاً پنجره اولین مسیری است که بررسی خواهند کرد.

ناامید کردن سارقان

همین که پنجره شما حفاظ فرفوژه و درب فرفورژه داشته باشد بسیاری از دزدان را خانه شما دور خواهد کرد. یعنی این طور نیست که همه دزدها بیایند و امتحان کنند که آیا حفاظ پنجره شما نفوذپذیر است یا خیر؟ سارقین به دنبال طعمه‌های آسان هستند و یک خانه با حفاظ های مقاوم قطعاً یک شکار آسان نخواهد بود

زیبایی ساختمان

گرچه کار اصلی حفاظ ساختمان مقاومت در برابر ورود سارقان است اما به معنای این نیست که حفاظ باید یک وصله ناجور و یک محصول فولادی زمخت باشد. امروزه حفاظ ‌ها تنوع بسیار بالایی پیدا کرده‌اند که در ادامه همه انواع آن را برایتان تشریح خواهیم کرد. بسیاری از طرح‌های امروزه مانند یک اثر هنری زیبا هستند که به زیبایی و ظرافت ساختمان شما خواهند افزود. طرح‌های امروزی آن قدر متنوع هستند که شما می‌توانید به فکر هماهنگی آن با دیگر بخش‌های ساختمان باشید و به قول معروف حفاظ را با بقیه وسایل ست کنید.

حفاظت از کودکان

کودکان هر چه بازیگوش‌تر باشند، معمولاً شیرین‌تر هستند. اما باید مراقب بازیگوشی‌های آنها هم بود. اگر کودک شما از آن‌هایی است که زیاد سراغ پنجره می‌رود استفاده از یک حفاظ U شکل می‌تواند خیال شما را راحت کند. این نوع حفاظ ‌ها بیشتر قسمت پایین پنجره را می‌گیرند و بالای پنجره که از دسترس کودکان دور است بدون حفاظ باقی می‌ماند.که تولید الو حفاظ این کار را برای شما انجام خواهد داد.

حفاظت از شیشه‌ها

اگر در محله‌هایی زندگی می‌کنید که هنوز ممکن است یک توپ به سمت شیشه شما بیاید، پیشنهاد می‌کنیم ازحفاظ پنجره  غافل نشوید. همچنین اگر موقعیت خانه شما به صورتی است که زمین بازی خانه در نزدیکی پنجره است، می‌بایست به فکر حفاظت از شیشه‌های پنجره باشید. شکستن شیشه‌‌ها هم خرج روی دستتان می‌گذارد و هم برای ساکنین خانه خطرناک است.

گلخانه‌ای زیبا

فلاور باکس نامی‌ است که به این نوع حفاظ‌ ها اختصاص داده شده است. استفاده از حفاظ به عنوان جاگلدانی سابقه‌ای دیرین دارد؛ هم در ایران و هم در سایر نقاط جهان. استفاده از حفاظ به عنوان گلدان مزیت‌های بسیاری دارد. مثلاً به ساختمان شما روح می‌دهد و آب دادن آنها هم آسان است. از طرف دیگر یک منظره زیبا در برابر دیدگان شما قرار می‌دهد.

البته اگر در آپارتمان زندگی ‌می کنید و قصد استفاده از این نوع حفاظ را دارید بهتر است با دیگر ساکنین ساختمان هماهنگ کنید تا بعداً مشکلی پیش نیاید.

انواع حفاظ پنجره

طرح های نرده پنجره فرفوژه، درب آکاردئونی، درب فرفوژه هم بسیار متنوع شده و با خیال راحت می‌توانید یکی را انتخاب کنید. بدون این که نگران مشابهت به پنجره های دیگر باشد.

پنجره آهنی

در بین حفاظ های پنجره؛ حفاظ های آهنی و فرفورژه از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. دلیل آن هم اهمیت اساسی امنیت در طراحی و نصب این بخش از ساختمان است. البته، امروزه حفاظ هایی به بازار آمده است که شاید اگر پای امنیت ساختمان هم وسط نبود، باز هم برای زیبایی آن‌ها را نصب و استفاده می‌کردیم. کارگاه الو حفاظ محصولاتی به مشتریان ارائه می دهد که هم از نظر زیبایی و هم امنیت با خیال راحت نصب شود.

حفاظ پنجره فرفورژه

حفاظ فرفورژه یا گل‌نرده رقیبی قدرتمند برای مدل ساده است. امروزه طرح‌های فرفورژه بسیار متنوع شده‌اند و این امکان را فراهم کرده اند تا حفاظ‌هایی بسیار زیبا برای پنجره خود نصب کنید. حفاظ ‌های فرفورژه هم مانند مدل ساده قیمت بسیار مناسبی دارند و شما می‌توانید بدون دغدغه قیمت، محصول مورد نظر خود را سفارش دهید. این نوع حفاظ از گل‌نرده‌های چدنی (در بعضی موارد آلومینیومی) ساخته می‌شود که با چهار پهلوهای فرفورژه می‌توانند در طرح‌ها متنوع مانند یک درخت، شاخه‌های درهم‌تنیده و یا هر شکل دیگری ساخته شود. این حفاظ‌ ها بسیار محکم هستند و امنیت کاملی را برای پنجره ساختمان شما به ارمغان می‌آورند. این نوع حفاظ هم طول عمر بالایی دارد و امکان نقاشی و رنگ‌کاری این نوع حفاظ ‌ها هم وجود دارد و می‌توان رنگ مورد نظر خود را برای آن انتخاب کرد. ترکیب رنگ‌های مسی و طلایی از محبوب‌ترین رنگ‌آمیزی‌ها برای نرده فرفورژه است که زیبایی زیادی به ساختمان می‌دهد. طرح های فرفورژه در بسیاری از بخش‌های ساختمان به کار برده می‌شوند. علاوه بر نرده های حفاظ پنجره، دیگر موارد پرکاربرد آن در ساخت نرده های راه پله آهنی و نیز نرده حفاظ روی دیوار است. طرح های فرفورژه حفاظ پنجره هم با توجه به این که از یک‌سو قیمت بسیار مناسبی دارند و از سوی دیگر بسیار متنوع و زیبا هستند، مشتریان پروپا قرصی دارد. ضمن این‌که با توجه به جنس محکم آن ها از امنیت بالایی نیز برخوردار هستند.

حفاظ پنجره مدرن

طرح‌های حفاظ پنجره مدرن امروزه طرفداران بسیار زیادی دارند. طرح‌هایی که در عین نو بودن، کاملاً ایمن و مطمئن هستند. در هنگام سفارش این گونه مدل‌ها می‌توانید ضمن بررسی سایت الو حفاظ  طرح‌های موجود، انتخاب یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و یا می‌توانید طرح مورد نظر خود را ارائه دهید تا طبق آن برای شما طراحی و اجرا صورت گیرد. ما هیچی محدودیتی در این زمینه نخواهیم داشت و تلاش می‌کنیم تا خواسته شما را برآورده کنیم.

حفاظ متحرک پنجره از داخل

ساخت حفاظ پنجره متحرک از داخل به نحوی که از داخل قابل باز و بسته شدن است، یکی از انواع حفاظ است که مخصوصاً برای پنجره‌های بزرگ کاربرد دارد. نمونه ای که در زیر مشاهده می‌کنید یک حفاظ آکاردئونی است. البته کاربرد اصلی این شکل از حفاظ در درب آکاردئونی است که برای تأمین امنیت و جلوگیری از ورود افراد غریبه از در ساختمان استفاده می‌شود. حفاظ پنجره متحرک مزایای مانند امکان باز و بسته شدن در مواقعی که ساکنین داخل هستند دارد. علاوه بر این، با وجود یک حفاظ متحرک امکان تمیز کردن شیشه‌ها و یا انجام هر نوع تعمیر پنجره‌ها ساده‌تر صورت می‌گیرد. امروزه برخی از مشتریان علاقه‌مند هستند تا از حفاظ پنجره کشویی استفاده کنند. مهم‌ترین ویژگی این نوع نرده پنجره که به حفاظ تاشو یا آکاردئونی هم معروف هستند بازوبسته شدن آنها است. این نوع حفاظ از تیغه‌های فرورفته در هم تشکیل شده‌ است که با باز شدن حفاظ، تیغه‌ها از هم فاصله می‌گیرند و فضای پنجره را می پوشانند.

پس از باز کردن حفاظ، قفل یا قفل ها را در بخش‌های تعبیه شده روی چارچوب و قسمت کشویی نصب می‌کنیم. معمولا برای این نوع پنجره از قفل‌های کتابی استفاده می‌شود تا امکان قیچی‌کردن آنها وجود نداشته باشد. مطمئن باشید باز کردن قفل‌های کتابی که از داخل زده شده باشد، برای کسانی که بیرون هستند بسیار دشوار و گاه غیرممکن است.

 

حفاظ پنجره آهنی ساده

این نوع حفاظ، از پرکاربردترین مدل‌ها است؛ چرا که معمولاً قیمت بسیار مناسبی دارد و همین قیمت مناسب باعث شده تا محبوبیت و استفاده زیادی داشته باشد. حفاظ ساده معمولاً از قوطی‌های ۲۰ در ۲۰ یا ۲۰ در ۳۰ میلی‌متر ساخته می‌شوند و طرح کلی آن‌ها به صورت قرار گرفتن عمودی و افقی بر روی یکدیگر است. گاهی روی قوطی‌های عمودی نیزه هم قرار می گیرد که به این حفاظ‌ ها نیزه ای هم گفته می‌شود.

حفاظ پنجره استیل

حفاظ ‌های استیل ظاهر بسیار زیبایی دارند و به دلیل همین زیبایی مشتریان خاص خود را دارند. قیمت این نوع حفاظ‌ها هم معمولا بالاتر از مدل‌های مشابه است. اما مهم‌ترین مسئله در حفاظ‌ های استیل مسئله امنیت آنها است. حفاظ ‌های استیل دو نوع استیل ساده و استیل مسلح هستند.نرده استیل مسلح یا به عبارت دیگر استیل بانکی نوعی از نرده پنجره است که در آنها لوله با قطر کمتر یا میلگرد کار شده تا استقامت نرده را تضمین کند. نرده‌های استیل غیرمسلح با پیچ و رولپلاک به دیوار محکم می‌شوند که باعث می‌شود این نرده‌ها بیشتر جنبه تزیینی داشته باشد یا  برای مواردی نظیر جلوگیری از شکستن شیشه (در اثر برخورد توپ) کاربرد داشته باشد. در واقع استیل‌های غیرمسلح امنیت پایینی دارند و مثلاً برای جاهایی خوب است که نگهبان هم دارند و خیلی قرار نیست روی این نرده‌ها حساب شود.

نمونه کارهای حفاظ پنجره فرفورژه

حفاظ پنجره کشوی برای چه کسانی مناسب است؟

حفاظ آکاردئونی پنجره برای مشتریانی مناسب است که زمان‌های محدودی بیرون از خانه هستند. به طور مثال خانواده‌هایی که یکی از همسران خانه‌دار است و تنها در زمان‌های مسافرت خانه را ترک می‌کنند می توانند از این نوع حفاظ ‌ها استفاده کنند. یکی از مهم‌ترین مزایای این نوع حفاظ این است که در هنگام حوادثی نظیر آتش‌سوزی، مانع خروج افراد از پنجره نیست. از این‌رو می‌تواند در کارگاه‌ و انبارهایی که امکان بروز چنین حوادثی وجود دارد هم مفید فایده باشد. این افراد برای این که منظره کاملی از شیشه‌های پنجره داشته باشند، ترجیح می‌دهند در حالت عادی حفاظ نداشته باشند و تنها برای مواقع محدودی که خانه را ترک می‌کنند ازحفاظ متحرک استفاده کنند. از این‌رو این نوع حفاظ بیشتر برای پنجره‌های بزرگ مناسب است. به حفاظ آکاردئونی، حفاظ داخلی پنجره هم گفته می‌شود چرا که این نوع حفاظ ها به طور معمول در قسمت داخلی پنجره نصب می‌شوند تا به سادگی قابل باز و بسته کردن باشد.

حفاظ پنجره ساده چه مزایای دارد؟

معمولاً طرح‌های پیچیده‌ای ندارند و به صورت کلاف‌های درهم‌تنیده عمودی و افقی قرار می‌گیرند. حفاظ ‌های ساده مقاومت بسیار بالایی در برابر سرقت دارند و از این رو با خیال راحت می‌توانید از این مدل حفاظ استفاده کنید. استحکام این نرده‌ها به صورتی است که امکان خم کردن و دسترسی به پنجره با وجود آن‌ها میسر نیست. تنها نکته مهم این است که فاصله مابین تیغه‌ها باید به صورتی باشد که به هیچ وجه امکان عبور اشخاص از لابلای آن وجود نداشته باشد. گاهی در بالا و پایین حفاظ های ساده، طرح‌هایی نظیر پیکان قرار می‌گیرد که به زیبایی آن کمک می‌کند. حفاظ پنجره ساده قیمت بسیار مناسبی دارد که آن را به گزینه‌ای جذاب برای همه مشتریان تبدیل کرده است. از دیگر مزایای این نوع محصول امکان رنگ‌کاری آن است. یعنی شما می‌توانید به سادگی رنگ حفاظ پنجره خود را انتخاب کنید و آن را تغییر دهید. از جمله مزایای رنگ کاری امکان ست کردن رنگ حفاظ با بقیه اجزای ساختمان است. همچنین طول عمر حفاظ هم بسیار بالا می‌رود. قیمت این نوع حفاظ به تعداد تیغه‌های عمودی و افقی و اندازه پنجره شما بستگی دارد. کافی است با کارشناسان  الو حفاظ  تماس بگیرید تا ضمن ثبت سفارش شما، قیمت‌های به‌روز را خدمتتان ارائه کنند. مشاوره با کارشناسان ما می‌تواند در انتخاب درست حفاظ مفید باشد.

نکات مهم در خرید و نصب بهترین حفاظ پنجره

حفاظ پنجره، عامل بسیار مهمی در افزایش امنیت و زیبایی ساختمان است. از این‌رو لازم است در هنگام خرید و نصب آن دقت بالایی به خرج داد تا در درازمدت آسودگی خیال را به ساکنین ساختمان هدیه دهد. در این قسمت  الو حفاظ برخی نکات مهم برای خرید بهترین نرده حفاظ پنجره را برایتان فهرست کرده‌‌ایم.

هماهنگی حفاظ پنجره با دیگر بخش‌های ساختمان

ست کردن وسایل و بخش‌های مختلف واحد مسکونی و اداری تأثیر بسیاری در زیبایی آن خواهد داشت. یکی از نکاتی که در هنگام خرید حفاظ پنجره باید به آن دقت داشت همین موضوع است. اگر بقیه اجزای ساختمان حس سنتی و کلاسیک را انتقال می‌دهد، سعی کنید تا حفاظ هم همان حال‌وهوا را داشته باشد. اما اگر ساختمان قرار است حس مدرن بودن را القاء کند، باید حفاظ انتخابی شما هم همین گونه باشد. لازم به توضیح است که علاوه بر هماهنگی حفاظ با کل ساختمان، دو بخش وجود دارد که هماهنگی با آنها بسیار مهم است:

هماهنگی با نرده بالکن

اگر قرار است حفاظ برای پنجره‌ای نصب شود که مشرف به بالکن (تراس) است، حتماً دقت کنید که حفاظ با نرده بالکن هماهنگ باشد. قطعاً بهترین حالت این است که هر دو این اجزا با هم تهیه و نصب شود، اما اگر این امکان فراهم نیست، تلاش کنید بیشترین هماهنگی بینشان برقرار باشد.

هماهنگی با نرده راه‌پله

نرده راه پله مانند نرده بالکن نیست که همزمان با حفاظ پنجره دیده شود، اما باز هم بهتر است که این نرده‌ها با هم هماهنگ باشند. مثلاً اگر نرده خانه فرفورژه است، اولین گزینه قابل بررسی حفاظ ‌های فرفورژه هستند؛ اگر نرده‌ها ساده هستند، بهتر است ابتدا حفاظ ‌های ساده را مورد نظر قرار دهید.

نورگیری مناسب

حفاظ پنجره باید به گونه‌ای ساخته و نصب شود که در عین امنیت، مانع ورود نور کافی به ساختمان نشود. اگر حفاظ برای یک واحد مسکونی یا اداری معمولی است، بهتر است خیلی از استانداردها جلوتر نروید؛ مثلاً نیازی نیست که فاصله تیغه‌ها از ۱۳ سانتی‌متر کمتر باشد، یا به طور مثال قوطی‌های ۲*۲ برای تولید حفاظ آهنی کفایت می‌کند و نیازی به پروفیل‌های ضخیم‌تر نیست. در صورتی که بخواهید فراتر از استاندارها عمل کنید، ممکن است با مشکل کاهش نور ورودی به ساختمان مواجه شوید.

ویوی مناسب

یکی از مهمترین کاربردهای پنجره، ایجاد منظره مناسب برای ساکنین خانه است. حفاظ پنجره نباید مانع از تماشای منظره بیرون برای اهالی واحد مسکونی شود.

حالا که با انواع حفاظ های پنجره آشنا شدید و از چم و خم آن ها مطلع هستید، می‌توانید برای اطلاع از قیمت دقیق حفاظ مورد نظر خود با ما در الو حفاظ  تماس بگیرید. ما لیست قیمت به روز حفاظ و نرده پنجره، درب آکاردئونی و غیره را در اختیار شما قرار می‌دهیم. مطمئن باشید که از لیست قیمت‌های ما شگفت‌زده خواهید شد. نصب حفاظ پنجره شما نیز به سادگی و در اسرع وقت توسط الو حفاظ  تهران انجام خواهد پذیرفت. پس همین حالا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *