نرده

نرده روی دیوار – نرده دیواری

2Q==

نرده روی دیوار و هر آنچه باید بدانید

میتوان گفت که نرده هایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند بیشتر استفاده هایی مانند برقراری امنیت را برعهده دارند. در واقع به کارگیری نرده روی دیوار باعث می شود تا شما بتوانید امنیت ساختمان خود را در کنترل داشته باشید. امروزه گفته می شود که ساختمان ها و بخش های مختلف آن ها دارای مکان هایی هستند که سارقین از آن ها برای تردد استفاده می کنند پس اینکه شما بتوانید نرده روی دیوار را نصب کنید تا از این حفاظ ها به عنوان یک محافظ در برابر سارقین استفاده کنید بسیار مهم است.

استفاده از نرده روی دیوار

زمانی که صحبت از نرده روی دیوار می شود معمولا گفته می شود که ساختمان هایی که شما در آن ها سکونت دارید و یا برای کار خود از آنها استفاده می کنید قابل ورود هستند. اگر نرده روی دیوار را وصل کنید به طور حتم میتوانید امنیت را برقرار کنید و البته که میتوان گفت این نرده ها انواع مختلفی دارند و عده بسیاری از آن ها شناخته شده اند که در بین آن ها حفاظ های سرنیزه ای از انواع پر استفاده و قدیمی هستند. در طول زمان های مختلف، شرکت های بسیاری در این زمینه فعالیت داشته اند و توانسته اند تا این تولیدات را به ثمر برسانند و البته که حفظ تکاپو در این زمینه و اینکه بتوان این محصولات را به صورت عمده و با کیفیت بالا تولید کرد از جمله موارد مهم رعایت شده توسط آن هاست.

نرده روی دیوار

نرده روی دیوار چیست؟

نرده روی دیوار که همانطور که گفتیم حفاظ های سرنیزه ای از جمله مهمترین آنها هستند در واقع از متداول ترین و همچنین شناخته شده ترین انواع حصار های روی دیوار هستند که به یک شکل سنتی ساخته شده اند. حفاظ های سرنیزه ای در واقع از دوران قدیم به عنوان نرده روی دیوار شناخته می شدند و به اشکال گونان برای این کار مورد استفاده قرار می گیرند.

اینطور گفته می شود که انواع مختلف این حفاظ های سرنیزه ای با فاصله های محدود از نرده ها نصب می شوند. در  اینطور موارد گفته می شود که تمامی آنچه که میخواهید را میتوان جر حفاظ های سرنیزه ای دانست. اینطور گفته می شود که این نسل از نرده ها دیگر منسوخ شده است.

حفاظ های شاخ گوزنی نیز جای حفاظ های سر نیزه ای هستند ولی اهمیت آن ها نیز غیرقابل انکار است. گونه های مختلفی در این زمینه وجود دارد و حتی حفاظ های مدرن نیز در این زمینه نتوانسته اند جای نرده روی دیوار را بگیرند و البته نمی توان کارایی های زیاد و پذیرفتنی زیادی وجود دارد. این گونه از نرده ها برحسب تراکم مورد بررسی قرار خواهند گرفت و هر چقدر که تراکم آن ها بیشتر باشد به طور حتم تنوع آن ها نیز بیشتر خواهد شد. در واقع گفته می شود که مدل های سنتی و همچنین مدرن نرده روی دیوار نتوانسته است جای مدل های قدیمی را پر کند و همچنین هم پراستفاده ترین است بنابراین شما هم سعی در استفاده از آن ها داشته باشید.

نرده روی دیوار

چند نکته در مورد نرده روی دیوار و متریال با کیفیت در تولید نرده

قدم اول یکی از مهمترین نیاز های یک تولید با کیفیت نیروی متخصص و کار بلد می باشد.

قدم دوم استفاده از متریال با کیفیت که در محصول نرده روی دیوار همان میلگرد و پروفیل متریال اصلی محسوب میشود.

قدم سوم مدیریت صحیح هزینه های تولید میباشد که در قیمت تمام شده محصول بسیار تاثیر گذار است.

در نهایت نظارت بر تولید و عرضه و همچنین اطمینان پیدا کردن از رضایتمندی مشتری از کالای تولید شده الو حفاظ  میباشد.

نرده روی دیوار

انواع نرده روی دیوار

حفاظ های روی دیوار به دو دسته اصلی کلاسیک و جدید تقسیم میشوند.

انواع حفاظ کلاسیک برای روی دیوار عبارتند از:

  • حفاظ کلاسیک ساده با سرنیزه
  • حفاظ کلاسیک آبشاری یک و دو طرفه
  • حفاظ کلاسیک زاویه دار یک و دوطرفه
  • حفاظ کلاسیک فرفورژه

نسل جدید محافظ فلزی برای روی دیوار عبارتند از:

  • حفاظ شاخ گوزنی
  • حفاظ لیلیوم
  • حفاظ نیزار
  • حفاظ بوته ای

بهترین نرده روی دیوار ساختمان

امروزه برای برطرف کردن مشکلات نرده های سنتی نسل جدیدی از حفاظ ها ساخته شده اند که به حفاظ بوته ای یا شاخ گوزنی شهرت دارند. حفاظ شاخ گوزنی دارای شاخه های در هم تنیده ای همانند خار یا شاخ گوزن می باشد. این حفاظ ها از جدید ترین مدل های حفاظ و صد البته از بهترین نوع آن به عناون حفاظ دیوار ساختمان است. در بعضی موارد با توجه به محل قرار گیری حفاظ می توان از آن برای حفاظ پنجره هم استفاده کرد.

نرده روی دیوار

امنیت نرده روی دیوار

1-از لحاظ ارتفاع و تراکم

اکثرا فکر میکنند که هر چه حفاظ بلندتر و پر تراکم تر باشد ایمن تر است در صورتی که اینطور نیست! میدانیم که اکثر حفاظ های نسل جدید بدلیل زیبایی و مقرون به صرفه تر شدن از میلگرد نمره 10 ساخته شده اند و این نوع میلگرد برای ارتفاعات بالای 1 متر مناسب نمیباشند.

2-از لحاظ ساختار

در مورد ساختار  باید بگویم که حفاظ های شاخ گوزنی، نیزار، حفاظ بوته ای خاری و نرده حفاظ جیران و امثال اینها تقریبا در یک سطح از نظر ایمنی قرار دارند اما حفاظ لیلیوم یک لول از همه آنها بالاتر و از نظر اکثریت مشریان ما زیبا تر می باشد.

نرده روی دیوار

عوامل مؤثر بر انتخاب نوع نرده روی دیوار

انتخاب حفاظ دیوار در واقع شامل نکات بسیاری می‌شود. زمانی که شما می‌خواهید یک حفاظ را انتخاب کنید باید بدانید که در واقع باید پول بسیاری خرج کنید تا بتوانید امنیت را تا حد زیادی برآورده کنید. هرچقدر هم که شما هزینه‌های بیشتری را برای حفاظ در نظر بگیرید انتخاب شما نیز متنوع‌تر خواهد شد. البته باید بدانید که هزینه‌های اضافی هم خوب نخواهد بود. در این بخش شما را با عوامل مؤثر در انتخاب نوع حفاظ دیوار آشنا کنیم.

کاربری حفاظ هم بسیار مهم است. شما باید امنیت حفاظ دیوار را حفظ کنید. باید در این زمینه انتخاب‌های خود را به دقت بررسی کنید. ارتفاع و همچنین پیچیدگی‌هایی که در این زمینه وجود دارد به شما اجازه خواهد داد که کار خرید و فروش حفاظ دیوار را به آسانی انجام دهید. اگر شما حتی در یک محل امن هم در وسط شهر زندگی کنید دست شما باز است که حفاظ‌های ساده ای مانند حفاظ‌های سرنیزه ای استفاده کنید.

اگر شما در خارج از شهر زندگی می‌کنید، حفاظ دیوار می‌تواند شامل شاخ گوزن و یا نیزاری می‌شود. شما همچنین می‌توانید از حفاظ‌های سنگین استفاده کنید.

نرده روی دیوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *