نرده

نرده راه پله

نرده راه پله در دنیای امروز بسیار پر رونق می باشد. در همین راستا می توان در زمینه ساخت و ساز طرح و ایده های متنوع را در در طراحی المان های مختلف، طراحی داخلی و نمای ساختمان مشاهده کرد. برای نرده راه پله به عنوان یکی از المان های با اهمیت در زمان ساخت از طرح های بیشماری می توان استفاده کرد.

راه پله طرح های مختلفی دارد که با نگاه کردن به آن، متوجه زیبایی هرکدام از آن ها می توان شد. اما زمان انتخاب نرده یکی از نکاتی که توجه به آن را باید در اولویت قرار داد، دکوراسیون داخلی محیط مورد نظر می باشد. به این دلیل که با انتخاب درست مدل و متریال نرده می توانید به جذابیت و زیبایی منزل خود بیفزایید.

همچنین باید بدانید که نرده راه پله نه تنها به عنوان یک المان برای نمای پله کاربرد دارد بلکه یکی از عناصر دکوراتیو برای زیباتر کردن ساختمان هم به شمار می رود. از آنجایی که اکثر افراد امروزه آپارتمان و ساختمان های خود را به صورت دوبلکس می سازند. در نتیجه برای اتصالات طبقات به یکدیگر استفاده از راه پله نیاز است و برای امنیت بیشتر پیشنهاد می شود نصب نرده راه پله را در دستور کار قرار دهند.

انواع نرده را نام ببرید؟

نرده استیل

نرده آلومینیومی

نرده سنگی

نرده چوبی

نرده استیل همراه با شیشه

نرده سیمانی

در فضای داخلی ساختمان، نرده راه پله چه اهمیتی دارد؟

اگر می خواهید در فضای داخلی ساختمان خود راه پله ای ایمن داشته باشید، استفاده از نرده راه پله ضروری می باشد.

از آنجایی که نبود نرده برای راه پله با احتمال سقوط کودکان و افراد سالمند به دلیل نبود کنترل همراه است، پیشنهاد می شود حتما از نرده راه پله استفاده نمایید تا امیت خود را تامین کنید.

فقط دقت کنید که ارتفاع راه پله کمتر از 75 سانتی متر و بیشتر از 85 سانتی متر نباشد زیرا فاصله ایجاد شده بین میله های نرده از اهمیت بالایی برخوردار است و دلیل آن هم عدم عبور کودک از بین دو نرده می باشد. در نتیجه با توجه به نوع نرده باید فاصله 10تا 15 سانتی را برای آن در نظر گرفت.

فلز در نرده راه پله چوبی چه تاثیری می تواند داشته باشد؟

اگر از ترکیب فلز در نرده راه پله چوبی استفاده شود، به جذابیت بیشتر آن کمک می کند. در صورتی که فلز به کار گرفته شده در ترکیب نرده چوبی ساده باشد، یعنی سبک مدرنی را انتخاب کرده اید که امروزه طرفداران زیادی دارد. برای داشتن خانه ای با ظاهر مینیمال، رنگ طوسی فلز بدون رنگ را انتخاب کنید.

چنانچه از تزیینات بیشتری در ترکیب راه پله چوبی با فلز استفاده کنید و به آن انحنای بیشتری بدهید، یعنی سبک کلاسیک را در پیش گرفته اید. همچنین برای انتخاب متریال نرده و راه پله و ظاهر آن، سبک دکوراسیون خانه خود را در نظر بگیرید تا بهترین نتیجه ای که انتظار دارید را کسب کنید.

البته روش های دیگری برای ترکیب با نرده راه پله چوبی وجود دارد که ما در این مقاله به یکی از آن ها اشاره کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *