نرده

نرده بالکن

نرده بالکن حفاظی بین شما و پرتگاه نیز می باشد .بالکن ها جای دنجی برای استراحت می باشند و شما با بالا بردن امنیت آن ،جای مناسبی برای ریلکس کردن خود ایجاد کرده اید .

نرده بالکن از جنس های متفاوت در مدل های مختلف تولید می شود . نرده بالکن علاوه بر حفاظت باعث زیبایی ظاهر ساختمان نیز می شود .

انواع نرده بالکن

نرده بالکن در انواع مختلفی وجود دارد نرده های چوبی ،بتنی ،فرفورژه ،شیشه ای و پی وی سی از رایج ترین نوع نرده بالکن می باشند .

  • نرده چوبی

نرده های چوبی از قیمت پایینی برخوردار هستند و از رایج ترین نوع نرده بالکن نیز می باشند . نرده های چوبی زیبا ،مدرن و حس و حالی روستایی دارند .اما معایبی همچون تاب برداشتن و یا منحرف شدن در طول زمان دارند که باعث می شود بعد از مدتی نیاز به تغییر و یا تجدید پیدا کنند .توجه داشته باشید نرده های چوبی ای که دارای کنده کاری های ریز می باشند مناسب بالکن ها نیستند . کامپوزیت ها جایگزین مناسبی برای نرده های چوبی می باشند زیرا هم از نظر ظاهری به چوب شباهت داشته و برخلاف چوب دچار انحراف و تغییر شکل نمی شود همچنین در برابر عوامل جوی مقاوم تر نیز می باشد .اما قیمت آن از نرده های چوبی بیش تر می باشد .

  • نرده بتنی

نرده های بتنی از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار هستند همچنین نیاز به مراقبت و نگهداری نداشته و قیمت مناسبی دارد .اما تنوع زیادی در طرح و شکل ندارد .

  • نرده فرفورژه

نرده های فرفورژه از متداول ترین نوع نرده در خانه هایی با سبک کلاسیک نیز می باشد . این نرده دارای تنوع شکلی زیادی بوده و از زیبایی نسبتا زیادی برخوردار است .

  • نرده شیشه ای

نرده های شیشه ای از زیبا ترین و گران ترین نوع نرده ها نیز می باشد .این نرده ها از نوعی شیشه ی سکوریت پوشیده شده از یک لایه لمینت ساخته شده است که از مقاومت بالایی در برابر ضربه و عوامل جوی نیز دارد . نرده های شیشه ای مناسب ترین نوع نرده بالکن برای خانه هایی با ارتفاع بالا و منظره ی زیبا نیز می باشد . از معایب این نوع نرده می توان به لکه و کثیف شدن آن اشاره کرد .قاب نرده های شیشه ای می تواند از جنس چوب ،استیل و یا آلومینیوم نیز باشد .

  • نرده پی وی سی

نرده های پی وی سی از تنوع رنگی زیادی برخوردار هستند که رنگ سفید از متداول ترین رنگ آن می باشد . این نرده ها نیازی به رنگ آمیزی نداشته و ظاهری مانند چوب دارد . از معایب نرده های پی وی سی به نیاز مداوم آن ها به تمیز کردن نیز می توان اشاره کرد .

  • نرده استیل

استیل ها آلیاژی از آهن هستند که با مقدار کمی از کربن ترکیب شده اند . نرده استیل از جنس استیل بوده و از مزیت های زیادی از جمله ضد زنگ و ضد خراش بودن برخوردار است .این نرده ها نسبتا وزن کمی داشته و در مدل ها و رنگ هی مختلفی تولید می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *