امنیت منزل

راههای جلوگیری از دزدی منزل

راههای جلوگیری از دزدی

جلوگیری از دزدی منزل – مهم‌ترین اقدام برای پیشگیری از سرقت و دزدی خانه این است که تمام درها و پنجره‌ها را محکم ببندید. وقتی خانه نیستید و شب‌ها در ورودی را قفل کنید. پشت در را بیندازید. اگر در ورودی منزلتان در محافظ دارد، آن را هم ببندید. از بسته بودن پنجره‌های مشرف به بیرون خانه مطمئن شوید. از بستن پنجره پاگرد و پنجره رو به حیاط غافل نشوید.

اگر غریبه در خانه ی شما است وسایل با ارزش را مخفی کنید

اگر برای تعمیرات منزل شخص غریبه ای به منزل شما آمده است سعی کنید وسایل گران قیمت را مخفی کنید به عنوان مثال : در حالی که یک لوله کش مشغول حل کردن چیزی در زیر سینک شماست، آنها زمان کافی برای نگاه به اطراف دارند. آنها می توانند افراد بدی باشند که به همدستان خود اطلاع بدهند. آنها همچنین می توانند کیف پول یا گوشواره های شما را که روی میز قرار دارد دزدی کنند. البته این بدان معنا نیست که همه تعمیرکارها و سایر کارگران سارق هستند، اما شما همیشه باید مراقب باشید. توصیه می کنیم قبل از تماس با برق یا لوله کشی با بررسی های یک شرکت آشنا شوید.

اجازه ندهید که افراد غریبه تلفن منزل شما را داشته باشند

برخی از سارقان از ترفند تلفنی تلفن ثابت استفاده می کنند: آنها با تلفن منزل شما تماس می گیرند و منتظر جواب می مانند. اگر کسی تلفنی برداشت نکرد ، به این معنی است که در خانه هیچ کس نیست. اگر صدای تلفن را قطع کنید یا کم کنید، یک سارق فکر می کند اشتباه گرفته است زیرا هیچ صدایی نمی شنوند.

یک قفل قابل اعتماد نصب کنید

براساس داده ها، سارقین فقط 60 ثانیه در خانه می تابند و در 73٪ موارد از طریق درب ورودی می توانند وارد خانه شوند. قفل هایی که بیشتر در معرض ضربه محکم و ناگهانی باز می شوند، سیلندرها هستند و پیچیده ترین قفل ها قفل هایی است که می توان با کلیدهای اهرمی باز کرد. توصیه می شود که درب را با کمک پین و کلید اهرم قفل کنید زیرا این ترکیب قابل اطمینان است. همچنین قفل هایی وجود دارد که اگر کسی سعی کند بدون استفاده از کلید، آن را باز می کند.

ازدر و پنجره خود محافظت کنید

یکی دیگر از راه های محبوب برای ورود به خانه پنجره ی شما است. به همین دلیل توصیه می شود اگر در طبقه 1 یا 2 زندگی می کنید ، حصارهایی را نصب کنید که قفل شوند. فراموش نکنید که در مواقع اضطراری باید مسیر فرار داشته باشید. حصارهایی خریداری کنید که بتوانند قفل آن را باز کنند. درب آکاردئونی و حفاظ پنجره فرفورژه یکی از بهترین راههای جلوگیری سارقان به درون منزل می باشند.

از فضای اطراف ملک خود مراقبت کنید

اگر خانه دارید، اجازه ندهید سارقان فکر کنند هیچ کس در آنجا زندگی نمی کند. در تابستان از چمنزار مراقبت کنید و در زمستان مسیر را تمیز نگه دارید.

جعبه ها را برای وسایل گران قیمت به درستی دور بریزید

اگر جعبه ای را از یک تلویزیون یا یخچال و فریزر جدید دور می اندازید، احتمالاً سارقین را جذب خواهید کرد که می تواند کالای جدید شما را به سرقت ببرد. برای جلوگیری از دردسر، قبل از دور انداختن جعبه را از هم جدا کنید تا دزدها را جذب نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *