درب

درب آکاردئونی

درب اکاردئونی

درب آکاردئونی یا حافظ آکاردئونی نوعی محافظ است که برای جلوگیری از ورود سارقان در ورودی ﺁپارتمان ها برای حفاظت مورد استفاده قرار می گیرد. این درب علاوه بر ﺁپارتمان ها برای درب ورودی پارکینگ ها و مغازه ها و انباری ها و از این قبیل اماکن نیز استفاده می شود. این نوع درب با نامهای دیگری مثل: درب کشویی، درب شبکه ای، حفاظ شبکه ای، درب کرکره ای در بین مردم و سازندگان شناخته می شوند.

یکی از ویژگی های مهم در امنیت درب آکاردئونی داشتن تسمه های فلزی است. این تسمه ها برای استحکام بیشتر به وسیله پیم های فلزی به هم وصل می شوند. همچنین این پیم ها در یک قاب فلزی قرار می گیرند و حرکتشان نیز به صورت ریلی و در عرض درب است. این ویژگی این درب سبب می شود که درب آکاردئونی کمترین فضا را در راه پله ها به خود اختصاص دهد.

نمونه کارهای درب آکاردئونی

مجموعه الو حفاظ با طراحی و ساخت انواع درب های آکاردئونی می تواند محافظ خوبی برای منزل و محل کار شما باشد. شما عزیزان می توانید در زیر برخی از نمونه حفاظ های آکاردئونی را مشاهده نمایید.

درب آکاردئونی آپارتمان
درب آکاردئونی منزل
درب آکاردئونی دفتر
درب آکاردئونی حیاط
حفاظ آکاردئونی حیاط
حفاظ آکاردئونی ویلا

قیمت درب آکاردئونی

قیمت دربهای آکاردئونی بسته به عوامل مختلفی همچون عرض درب، ارتفاع درب، طرح درب و تراک درب متغیر است. مثلاٌ درب های آکاردئونی ساده نسبت به درب های آکاردئونی دو جداره قیمت پایین تری دارند. هر چه تعداد لوزی های استفاده شده در درب آکاردئونی بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر می رود.

همچنین پروفیل های استفاده شده در درب آکاردئونی تاثیر بسزایی در قیمت آن دارد. یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت درب آکاردئونی  شکل ظاهری آن است. مثلاٌ درب آکاردئونی پیچ شکلاتی به دلیل پیچ های که دارد قیمت بالاتری نسبت به درب آکاردئونی ساده دارد.

قیمت حفاظ آکاردئونی

انواع درب آکاردئونی

دربهای آکاردئونی انواع مختلفی دارند و در بازار بسته به نوع درب دارای نام های مختلفی هستند. از انواع درب آکاردئونی می توان به درب آکاردئونی پارکینگی، داخلی، کارگاهی و فروشگاهی اشاره نمود. همچنین این نوع درب دارای مدل های مختلفی نیز می باشد که مدل دو گل یا دو لوزی، سه گل یا سه لوزی، دوجداره و ساده می باشد.

درب آکاردئونی مغازه

ویژگی های درب آکاردئونی

به دلیل اینکه درب آکاردئونی برای جلوگیری از سرقت ساخته شده است، به همین دلیل باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • درب آکاردئونی باید ضخامت مناسبی باشد تا سارقین نتوانند براحتی آن را برش دهند.
 • اتصالات درب آکاردئونی باید با پرچهای بسیار محکم و دقیق انجام شود.
 • حتماٌ در ساخت درب های آکاردئونی باید از کمربند ایمنی استفاده شود.
 • یکی دیگر از ویژگی های درب آکاردئونی محکم این است که از جوش SMAW استفاده شده باشد.
 • تسمه های به کار رفته درب آکاردئونی باید بسیار محکم باشد.
 • ابعاد استفاده شده در ریلها باید کاملاٌ استاندارد باشد
درب آکاردئونی فروشگاه

کاربرد درب آکاردئونی

همان طور که اشاره نمودیم درب آکاردئونی انواع مختلفی دارد و لذا کاربردهای این درب بسته به انواع درب آکاردئونی متفاوت می باشد. این درب را عموما به منظور حفظ امنیت ساختمان ها و اماکن نصب می کنند. لذا می توان گفت که از مهم ترین کاربردهای این نوع درب ها ایجاد حفاظت و امنیت ساختمان ها است. این ویژگی سبب می شود که بتوان از این نوع درب در انواع ساختمان های تجاری و اداری و مسکونی استفاده نمود. این درب همچنین قابلیت نصب در محیط های باز مثل حیاط و پارکینگ ها را نیز دارد.

درب آکاردئونی زیبایی

اجزای تشکیل دهنده درب آکاردئونی

مهمترین قسمت درب آکاردئونی قسمت تو دلی آن میباشد که از جنس تسمه های سوراخ شده و بسیار منظم به حالت شبکه های لوزی مانند، ساخته شده و به واسطه پرچهای فولادی بسیار قوی به هم دیگه متصل شده اند. بسیاری از سازندگان این دربها، پرچها را با چکش له میکنند تا درب آکاردئونی از پشت تمیز تر باشد و نیازی به سنگ زدن نداشته باشد. این طرز فکر درست است ولی این کار باعث میشود تا دزد با کوچک ترین قطعه آهنی یا دیلم پرچها را بشکند یا از همدیگر باز شوند ولی پرچها را از پشت کار جوش میدهم تا نه دیلم یا حتی قیچی هم نتواند پرچها از همدیگر باز کند.

این درب ها تشکیل شده از تعدادی پروفیل که به صورت افقی و عمودی به یکدیگر متصل شده اند. قسمت دیگر درب آکاردئونی ریل آن می باشد که درب با غلتک بر روی این ریل عقب جلو می شود. برای امنیت بیشتر از قفل های تو کار بر روی این درب ها استفاده می شود.

اجزای درب آکاردئونی

مزایای حفاظ آکاردئونی

بالاترین مزیت حفاظ اکاردئونی بالا بودن امنیت آن می باشد و فضای کمتری نسبت به دربهای دیگر اشغال می کند. به دلیل اینکه این درب ها از جنس آهن می باشد رنگ آمیزی آنها به هر سبک و سلیقه امکان پذیر می باشد.

درب آکاردئونی در انواع مختلف و برای اماکن مختلف تولید می شوند. از جمله انواع این درب ها می توان به حفاظ آکاردئونی پارکینگی، حفاظ اکاردئونی داخلی، درب اکاردئونی فروشگاهی، حفاظ آکاردئونی پنجره ای و درب اکاردئونی آپارتمانی اشاره نمود و تنوع تولید اینگونه درب ها هم به دلیل مزایای بسیار ویژه این حفاظ ها می باشد.

از دیگر مزایای حفاظ آکاردئونی داشتن وزن سبک به دلیل شبکه ای بودن، باز و بسته کردن آسان و به دلیل قابلیت تاشو بودن فضای اضافه اشغال نمی کند، قابلیت نصب قفل های توکار و روکار را داشته که این قابلیت سبب افزایش امنیت درب می شود و نصب آن در بازه زمانی بسیار کم می باشد.

مزایای حفاظ آکاردئونی

علت نام گذاری درب آکاردئونی

درب آکاردئونی بسیار شبیه ساز آکاردئون است. به همین دلیل نام آن را حفاظ آکاردئون گذاشته اند که این حفاظ را میتوان مانند یک ساز در یک طرف جمع کرده و دوباره آنرا به شکل اولیه خود بازگرداند.

نام گذاری جفاظ آکاردئونی

استانداردهای لازم جهت ساخت حفاظ آکاردئونی

درب آکاردئونی استاندارد به دربی گفته می شود که سارقان را دچار مشکل کرده و از نظر طول عمر چند سالی نیازی به تعمییر نداشته باشد. برای ساخت درب آکاردئونی استاندارد باید نکات زیر رعایت شود:

 • تسمه های استفاده شده در درب آکاردئونی باید ضخامت بالایی داشته باشد(حداقل 5*20)
 • این تسمه ها باید دارای کیفیت بالا و بدون کوچکترین خوردگی باشد.
 • پروفیل درب های آکاردئونی باید حداقل (50*30) (50*40) با گوشتی دو میل باشد.
 • جوش این درب ها باید بسیار محکم باشد تا به راحتی از چهار چوب جدا نشود.
 • استفاده کردن از قوطی سنگین در درب های آکاردئونی باعث می شود هم درب بی صدا کار کند و هم عمر لولا و یراق آلات آن بالاتر رود.
 • ریل درب آکاردئونی از ورق دو میل سیاه ساخته می شود.
 • ورق استفاده شده در درب های آکاردئونی عرض دو متر می باشد و سایز ریل (15*50*25) که هم از داخل و هم از بیرون جوش می خورد.
 • جنس لولاهای استفاده شده در درب آکاردئونی از فولاد و سایز 20 میلی متر می باشد.
 • لولاها ضخیم و بلند بوده هر طرف لولا 4 سانتی متر جوش میخورد.
 • ریل پایین کار را با نبشی سه و گوشت پنج میل و تسمه (8*30) می سازند.
 • تسمه های درب آکاردئونی به هیچ عنوان از پایین کار در نمی آیند و به هیچ عنوان خم نمی شود.
 • بلبرینگ های استفاده شده در این درب ها ژاپنی اصل بوده و تا ده سال گارانتی دارد.
 • پرچهای استفاده شده در حفاظ های آکاردئونی از جنس تمام فولاد و محکم می باشد.
استاندارد درب آکاردئونی

میزان امنیت توسط درب آکاردئونی

درب های آکاردئونی در صورتی که به صورت اصولی ساخته شوند غیر قابل نفوذ هستند. اگر می خواهید امنیت منزل خود را بالا ببرید از درب های آکاردئونی ساخته شده توسط الو حفاظ استفاده کنید.

ما به شما این اطمینان را می دهیم که با نصب حفاظ آکاردئونی علاوه بر زیبایی، آسودگی خاطر در برابر ورود هر سارق و غریبه ای به داخل منزل، شرکت، محل کار، ویلا و هر مکان دیگری را خواهید داشت.

امنیت حفاظ آکاردئونی

تنوع رنگ و رنگ آمیزی درب آکاردئونی

برای رنگ آمیزی حفاظ آکاردئونی از رنگهای کوره ای استفاده می شود بدین صورت که بعد از ساخت درب، آنرا رنگ آمیزی کرده و داخل کوره قرار می دهند. این کوره ها دمای تا 250 درجه تولید می کند که باعث می شود رنگ به صورت عمری و یکدست بر روی درب بنشیند.

این نوع رنگ آمیزی را می توان به راحتی تمیز کرد و گردو غبار و لکه به سختی بر روی این درب ها می ماند و در صورت کثیفی و وجود لکه به راحتی با یک دستمال لز بین می رود.

تنوع رنگ حفاظ آکاردئونی بسیار بالاست و مشتری می تواند طبق سلیقه و دکور محل خود سفارش رنگ را بدهد.

تنوع رنگ حفاظ آکاردئونی

درب آکاردئونی استاندارد

مقاطع کناری درب آکاردئونی حداقل باید 30*50 باشد. اندازه مقطع ریل درب آکاردئونی باید حداقل 50*50 باشد. در این نوع درب ها باید از تسمه های 5*20 استفاده شود و همچنین پرچ های استفاده شده در درب های آکاردئونی باید بسیار محکم و مرغوب باشد. در این نوع دربهای آکاردئونی حتما باید از کمربندهای ایمنی و دستگیره های کونیک استفاده شود.

کلام آخر: اگر می خواهید جلوی ورود سارقان از طریق پنجره را به صفر برسانید بهترین پیشنهاد استفاده از حفاظ آکاردئونی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *