درب

درب آکاردئونی

درب آکاردئونی

درب آکاردئونی یا محافظ آکاردئونی نوعی محافظ است که برای جلوگیری از ورود سارقان در ورودی ﺁپارتمان ها برای حفاظت مورد استفاده قرار می گیرد. این درب علاوه بر ﺁپارتمان ها برای درب ورودی پارکینگ ها و مغازه ها و انباری ها و از این قبیل اماکن نیز استفاده می شود.

یکی از ویژگی های مهم در امنیت درب آکاردئونی داشتن تسمه های فلزی است. این تسمه ها برای استحکام بیشتر به وسیله پیم های فلزی به هم وصل می شوند. همچنین این پیم ها در یک قاب فلزی قرار می گیرند و حرکتشان نیز به صورت ریلی و در عرض درب حرکت می کند. این ویژگی این درب سبب می شود که درب آکاردئونی کمترین فضا را در راه پله ها به خود اختصاص دهد.

قیمت درب آکاردئونی

قیمت دربهای آکاردئونی بسته به عوامل مختلفی همچون عرض درب، ارتفاع درب، طرح درب و تراک درب متغیر است. مثلاٌ درب های آکاردئونی ساده نسبت به درب های آکاردئونی دو جداره قیمت پایین تری دارند. هر چه تعداد لوزی های استفاده شده در درب آکاردئونی بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر می رود.

همچنین پروفیل های استفاده شده در درب آکاردئونی تاثیر بسزایی در قیمت آن دارد. یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت درب آکاردئونی  شکل ظاهری آن است. مثلاٌ درب آکاردئونی پیچ شکلاتی به دلیل پیچ های که دارد قیمت بالاتری نسبت به درب آکاردئونی ساده دارد.

لیست قیمت درب آکاردئونی

انواع درب آکاردئونی

دربهای آکاردئونی انواع مختلفی دارند و در بازار بسته به نوع درب دارای نام های مختلفی هستند. از انواع درب آکاردئونی می توان به درب آکاردئونی پارکینگی، داخلی، کارگاهی و فروشگاهی اشاره نمود. همچنین این نوع درب دارای مدل های مختلفی نیز می باشد که مدل دو گل یا دو لوزی، سه گل یا سه لوزی، دوجداره و ساده می باشد.

درب آکاردئونی مغازه

ویژگی های درب آکاردئونی

به دلیل اینکه درب آکاردئونی برای جلوگیری از سرقت ساخته شده است، به همین دلیل باید دارای ویژگی های زیر باشد:

  • درب آکاردئونی باید ضخامت مناسبی باشد تا سارقین نتوانند براحتی آن را برش دهند.
  • اتصالات درب آکاردئونی باید با پرچهای بسیار محکم و دقیق انجام شود.
  • حتماٌ در ساخت درب های آکاردئونی باید از کمربند ایمنی استفاده شود.
  • یکی دیگر از ویژگی های درب آکاردئونی محکم این است که از جوش SMAW استفاده شده باشد.
  • تسمه های به کار رفته درب آکاردئونی باید بسیار محکم باشد.
  • ابعاد استفاده شده در ریلها باید کاملاٌ استاندارد باشد
درب آکاردئونی فروشگاه

کاربرد درب آکاردئونی

همان طور که اشاره نمودیم درب آکاردئونی انواع مختلفی دارد و لذا کاربردهای این درب بسته به انواع درب آکاردئونی متفاوت می باشد. این درب را عموما به منظور حفظ امنیت ساختمان ها و اماکن نصب می کنند. لذا می توان گفت که از مهم ترین کاربردهای این نوع درب ها ایجاد حفاظت و امنیت ساختمان ها است. این ویژگی سبب می شود که بتوان از این نوع درب در انواع ساختمان های تجاری و اداری و مسکونی استفاده نمود.

همان طور که گفتیم این درب کاربردهای مختلفی دارد. لذا علاوه بر استفاده به عنوان درب ورودی از آن در فضای خارجی ساختمان ها مثل پارکینگ ها و حیاط ها نیز استفاده می شود.

درب آکاردئونی زیبایی

اجزای تشکیل دهنده درب آکاردئونی

مهمترین قسمت درب آکاردئونی چهار چوب آن می باشد که می توان از جنس آهن باشد. این درب ها تشکیل شده از تعدادی پروفیل که به صورت افقی و عمودی به یکدیگر متصل شده اند. قسمت دیگر درب آکاردئونی ریل آن می باشد که درب با غلتک بر روی این ریل عقب جلو می شود. برای امنیت بیشتر از قفل های تو کار برروی این درب ها استفاده می شود.

مزایای حفاظ آکاردئونی

بالاترین مزیت این درب ها، بالا بودن امنیت می باشد. مزیت دیگر این درب ها این است که فضای کمتری نسبت به دربهای دیگر اشغال می کند. به دلیل اینکه این درب ها از جنس آهن می باشد رنگ آمیزی آنها به هر سبک و سلیقه امکان پذیر می باشد.

علت نام گذاری درب آکاردئونی

درب آکاردئونی بسیار شبیه ساز آکاردئون است. به همین دلیل نام آن را حفاظ آکاردئون گذاشتن که این حفاظ میتوان مانند یک ساز در یک طرف جمع کرده و دوباره آنرا به شکل اولیه خود بازگرداند.

استانداردهای لازم جهت ساخت درب آکاردئونی

میزان امنیت توسط درب آکاردئونی

تنوع رنگ و رنگ آمیزی درب آکاردئونی

نکات مهم در هنگام خرید درب آکاردئونی

معایب درب آکاردئونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *