درب

درب آکاردئونی

درب آکاردئونی

درب آکاردئونی یا حفاظ آکاردئونی نوعی محافظ است که برای جلوگیری از ورود سارقان در ورودی ﺁپارتمان ها برای حفاظت مورد استفاده قرار می گیرد. این درب علاوه بر ﺁپارتمان ها برای درب ورودی پارکینگ ها و مغازه ها و انباری ها و از این قبیل اماکن نیز استفاده می شود. این نوع درب با نامهای دیگری مثل: درب کشویی، درب شبکه ای، حفاظ شبکه ای، درب کرکره ای در بین مردم و سازندگان شناخته می شوند. درب آکاردئونی بسیار شبیه ساز آکاردئون است. به همین دلیل نام آن را حفاظ آکاردئون گذاشته اند که این حفاظ را میتوان مانند یک ساز در یک طرف جمع کرده و دوباره آنرا به شکل اولیه خود بازگرداند.

یکی از ویژگی های مهم در امنیت درب آکاردئونی داشتن تسمه های فلزی است. این تسمه ها برای استحکام بیشتر به وسیله پیم های فلزی به هم وصل می شوند. همچنین این پیم ها در یک قاب فلزی قرار می گیرند و حرکتشان نیز به صورت ریلی و در عرض درب است. این ویژگی این درب سبب می شود که درب آکاردئونی کمترین فضا را در راه پله ها به خود اختصاص دهد.

Z

بررسی درب آکاردئونی

به دلیل اینکه درب آکاردئونی برای جلوگیری از سرقت ساخته شده است، به همین دلیل باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • درب آکاردئونی باید ضخامت مناسبی باشد تا سارقین نتوانند براحتی آن را برش دهند.
 • اتصالات درب آکاردئونی باید با پرچهای بسیار محکم و دقیق انجام شود.
 • حتماٌ در ساخت درب های آکاردئونی باید از کمربند ایمنی استفاده شود.
 • یکی دیگر از ویژگی های درب آکاردئونی محکم این است که از جوش SMAW استفاده شده باشد.
 • تسمه های به کار رفته درب آکاردئونی باید بسیار محکم باشد.
 • ابعاد استفاده شده در ریلها باید کاملاٌ استاندارد باشد

همان طور که اشاره نمودیم درب آکاردئونی انواع مختلفی دارد و لذا کاربردهای این درب بسته به انواع درب آکاردئونی متفاوت می باشد. این درب را عموما به منظور حفظ امنیت ساختمان ها و اماکن نصب می کنند. لذا می توان گفت که از مهم ترین کاربردهای این نوع درب ها ایجاد حفاظت و امنیت ساختمان ها است. این ویژگی سبب می شود که بتوان از این نوع درب در انواع ساختمان های تجاری و اداری و مسکونی استفاده نمود. این درب همچنین قابلیت نصب در محیط های باز مثل حیاط و پارکینگ ها را نیز دارد.

بالاترین مزیت حفاظ اکاردئونی بالا بودن امنیت آن می باشد و فضای کمتری نسبت به دربهای دیگر اشغال می کند. به دلیل اینکه این درب ها از جنس آهن می باشد رنگ آمیزی آنها به هر سبک و سلیقه امکان پذیر می باشد.

درب آکاردئونی در انواع مختلف و برای اماکن مختلف تولید می شوند. از جمله انواع این درب ها می توان به حفاظ آکاردئونی پارکینگی، حفاظ اکاردئونی داخلی، درب اکاردئونی فروشگاهی، حفاظ آکاردئونی پنجره ای و درب اکاردئونی آپارتمانی اشاره نمود و تنوع تولید اینگونه درب ها هم به دلیل مزایای بسیار ویژه این حفاظ ها می باشد.

از دیگر مزایای حفاظ آکاردئونی داشتن وزن سبک به دلیل شبکه ای بودن، باز و بسته کردن آسان و به دلیل قابلیت تاشو بودن فضای اضافه اشغال نمی کند، قابلیت نصب قفل های توکار و روکار را داشته که این قابلیت سبب افزایش امنیت درب می شود و نصب آن در بازه زمانی بسیار کم می باشد.

درب های آکاردئونی در صورتی که به صورت اصولی ساخته شوند غیر قابل نفوذ هستند. اگر می خواهید امنیت منزل خود را بالا ببرید از درب های آکاردئونی ساخته شده توسط الو حفاظ استفاده کنید.

ما به شما این اطمینان را می دهیم که با نصب حفاظ آکاردئونی علاوه بر زیبایی، آسودگی خاطر در برابر ورود هر سارق و غریبه ای به داخل منزل، شرکت، محل کار، ویلا و هر مکان دیگری را خواهید داشت.

مهمترین قسمت درب آکاردئونی قسمت تو دلی آن میباشد که از جنس تسمه های سوراخ شده و بسیار منظم به حالت شبکه های لوزی مانند، ساخته شده و به واسطه پرچهای فولادی بسیار قوی به هم دیگه متصل شده اند. بسیاری از سازندگان این دربها، پرچها را با چکش له میکنند تا درب آکاردئونی از پشت تمیز تر باشد و نیازی به سنگ زدن نداشته باشد. این طرز فکر درست است ولی این کار باعث میشود تا دزد با کوچک ترین قطعه آهنی یا دیلم پرچها را بشکند یا از همدیگر باز شوند ولی پرچها را از پشت کار جوش میدهم تا نه دیلم یا حتی قیچی هم نتواند پرچها از همدیگر باز کند.

این درب ها تشکیل شده از تعدادی پروفیل که به صورت افقی و عمودی به یکدیگر متصل شده اند. قسمت دیگر درب آکاردئونی ریل آن می باشد که درب با غلتک بر روی این ریل عقب جلو می شود. برای امنیت بیشتر از قفل های تو کار بر روی این درب ها استفاده می شود.

برای رنگ آمیزی حفاظ آکاردئونی از رنگهای کوره ای استفاده می شود بدین صورت که بعد از ساخت درب، آنرا رنگ آمیزی کرده و داخل کوره قرار می دهند. این کوره ها دمای تا 250 درجه تولید می کند که باعث می شود رنگ به صورت عمری و یکدست بر روی درب بنشیند.

این نوع رنگ آمیزی را می توان به راحتی تمیز کرد و گردو غبار و لکه به سختی بر روی این درب ها می ماند و در صورت کثیفی و وجود لکه به راحتی با یک دستمال لز بین می رود.

تنوع رنگ حفاظ آکاردئونی بسیار بالاست و مشتری می تواند طبق سلیقه و دکور محل خود سفارش رنگ را بدهد.

درب آکاردئونی استاندارد به دربی گفته می شود که سارقان را دچار مشکل کرده و از نظر طول عمر چند سالی نیازی به تعمییر نداشته باشد. برای ساخت درب آکاردئونی استاندارد باید نکات زیر رعایت شود:

 • تسمه های استفاده شده در درب آکاردئونی باید ضخامت بالایی داشته باشد(حداقل 5*20)
 • این تسمه ها باید دارای کیفیت بالا و بدون کوچکترین خوردگی باشد.
 • پروفیل درب های آکاردئونی باید حداقل (50*30) (50*40) با گوشتی دو میل باشد.
 • جوش این درب ها باید بسیار محکم باشد تا به راحتی از چهار چوب جدا نشود.
 • استفاده کردن از قوطی سنگین در درب های آکاردئونی باعث می شود هم درب بی صدا کار کند و هم عمر لولا و یراق آلات آن بالاتر رود.
 • ریل درب آکاردئونی از ورق دو میل سیاه ساخته می شود.
 • ورق استفاده شده در درب های آکاردئونی عرض دو متر می باشد و سایز ریل (15*50*25) که هم از داخل و هم از بیرون جوش می خورد.
 • جنس لولاهای استفاده شده در درب آکاردئونی از فولاد و سایز 20 میلی متر می باشد.
 • لولاها ضخیم و بلند بوده هر طرف لولا 4 سانتی متر جوش میخورد.
 • ریل پایین کار را با نبشی سه و گوشت پنج میل و تسمه (8*30) می سازند.
 • تسمه های درب آکاردئونی به هیچ عنوان از پایین کار در نمی آیند و به هیچ عنوان خم نمی شود.
 • بلبرینگ های استفاده شده در این درب ها ژاپنی اصل بوده و تا ده سال گارانتی دارد.
 • پرچهای استفاده شده در حفاظ های آکاردئونی از جنس تمام فولاد و محکم می باشد.

انواع درب آکاردئونی

دربهای آکاردئونی انواع مختلفی دارند و در بازار بسته به نوع کاربرد آنها دارای نام های مختلفی هستند. از انواع درب آکاردئونی می توان به درب آکاردئونی پارکینگی، داخلی، کارگاهی و فروشگاهی اشاره نمود. همچنین این نوع درب دارای مدل های مختلفی نیز می باشد که مدل دو گل یا دو لوزی، سه گل یا سه لوزی، دوجداره و نقش دار، دوبل و غیره اشاره نمود:

درب آکاردئونی دو جداره

درب های آکاردئونی دوجداره از بهترین حفاظ های درب آکاردئونی هستند که امروزه بسیار مورد استفاده قرار میگیرند. این درب ها در مکانهای مختلفی مانند مجتمع های تجاری و مسکونی، باغ و ویلا، پارکینگ، مغازه ها، بانک ها و دیگر مکانها استفاده می شوند. حالت ریلی بودن درب های آکاردئونی دو جداره و سبک بودن آنها از ویژگی های مهم این محافظ ها محسوب می شود. درب های آکاردئونی دو جداره از تسمه های محکمتری ساخته شده اند. این تسمه ها به وسیله جوش به یکدیگر اتصال پیدا می کنند.

امنیت درب آکاردئونی دو جداره :

درب های آکاردئونی دوجداره دارای امنیت بسیار بالایی هستند . ساخت این درب ها به گونه ای است که انگار دو درب آکاردئونی را از پشت به هم جوش داده اند و به همین دلیل باز کردن این درب ها مشکل و سخت میباشد و همین امر ضریب امنیتی را بسیار بالا میبرد. درب های آکاردئونی دو جداره دارای استحکام بسیاری میباشند. شاید به این فکر کنید که ممکن است استفاده از محافظ های آهنی امنیت بیشتری داشته باشد، ولی شما می توانید با پرداخت هزینه ای کمتر محافظی مناسب تر را تهیه کنید. درب های آکاردئونی دوجداره بسیار سبک تر و از لحاظ قیمت مناسب تر از درب های آهنی هستند. استحکام درب های آکاردئونی دوجداره بسیار مورد توجه است و امنیت بیشتری را ایجاد می کند. می توانید به این فکر کنید که اگر از این درب های آکاردئونی دوجداره استفاده کنید مانند قفل گاو صندوق عمل میکند. با وجود چنین حفاظی دیگر راه ورودی برای سارقان نیست.

درب آکاردئونی دو لوزی

این مدل حفاظ آکاردئونی بیشتر به درد مکانهایی میخورد که رفت و آمد زیاد می باشد. مثلا ورودی پارکینگ ها،

درب آکاردئونی دو گل

درب آکاردئونی دو لوزی

درب آکاردئونی دو گل شکلاتی

درب آکاردئونی دو لوزی پیچ شکلاتی

درب آکاردئونی دو گل

درب آکاردئونی دو لوزی

درب آکاردئونی سه لوزی

درب آکاردئونی سه لوزی یکی از زیر مجموعه های درب آکاردئونی است که جرء بهترین حفاظها برای آپارتمانها، فروشگاهها، مغازه ها و منازل می باشد. استحکام این دربها بسیار بالا بوده و می تواند خیال شما را هنگامی که در منزل حضور ندارید تا حد زیادی راحت کند.

درب آکاردئونی سه گل فانتزی

درب آکاردئونی سه لوزی فانتزی

Z

درب آکاردئونی سه لوزی باغ

ویژگی های درب آکاردئونی سه لوزی

همان طور که در بالا اشاره نمودیم درب یا همان حفاظ آکاردئونی دارای انواع و مدل های مختلفی است که می توان به راحتی تمام این مدل ها را در بازار پیدا کرد. یکی از این مدل ها درب آکاردئونی سه لوزی است. درب آکاردئونی سه لوزی یا سه گل یکی از رایج ترین و متداول ترین درب های آکاردئونی است. چرا که امنیت این گونه درب ها را بیش از 90 درصد تخمین زده اند. از این رو یکی از مهم ترین دلایل استفاده از اینگونه درب ها همین ایجاد امنیت بسیار بالا در تمام مکان ها است. از دیگر ویژگی های درب آکاردئونی سه لوزی این است که می توان در بدنه آن ها قفل های مخفی به کار برد. لذا بسیاری از قفل سازها برای اینکه امنیت این سازه را افزایش دهند قفل های مخفی در بدنه این درب ها تعبیه می کنند.

درب آکاردئونی سه گل کوتاه

درب آکاردئونی سه گل کوتاه

درب آکاردئونی سه گل ساده

درب آکاردئونی سه گل ساده

انواع درب آکاردئونی سه لوزی

این نوع حفاظ آکاردئونی با توجه به سلیقه مشتری و همچنین قیمت و استحکام مورد نیاز برای ساخت، در انواع مختلفی ساخته می شود که مهمترین آنها می پردازیم.

درب آکاردئونی سه لوزی دو خم: یکی از بهترین انواع حفاظ آکاردئونی، حفاظ آکاردئونی سه خم می باشد. طراحی این نوع درب ها ساده ولی استحکام انها بسیار بالا است و سارقان برای ورود به منزل در صورت مشاهده این نوع درب ها از سرقت خود منصرف می شوند. درب آکاردئونی سه لوزی دارای سه ردیف به صورت لوزی بوده و برای اینکه تسمه های عمودی آن به راحتی در ریل جاگذاری شود هم در قسمت بالا و هم در قسمت پایین دارای یک خم است که امنیت را افزایش می دهد.

درب آکاردئونی سه لوزی چهار خم: درب آکاردئونی سه لوزی چهار خم یکی از درب هایی است که میتوان با آن امنیت منزل و شرکتها را به طول کامل تامین کرد. این دربها دارای ضمانت می باشند.

درب آکاردئونی سه لوزی پرچ مخفی: در این نوع دربها از تسمه هایی جهت پنهان کردن پرچها استفاده می شود که باز شدن پرچها توسط دزدها را دشوار می کند.

درب آکاردئونی چهار لوزی

در این گونه درب ها حفاظ آکاردئونی به صورت چهار لوزی است به این صورت که هیچگونه فضای خالی در بین اینگونه درب ها وجود ندارد. از دیگر ویژگی های درب آکاردئونی چهار لوزی این است که چهارچوب و تسمه اینگونه درب ها دوبل می باشد. اینگونه درب ها جزء حفاظ های با امنیت بسیار بالا هستند.

قیمت درب آکاردئونی چهار لوزی

فاکتورهای مختلفی تعیین کننده قیمت درب آکاردئونی چهار لوزی هستند. یکی از این فاکتورها عرض درب است. به این صورت که هر چه عرض چهارچوب اینگونه درب ها جمع و جورتر باشد عرض کمتری دارند و در نتیجه سبب می شود که وزن کمتر و به تبع آن قیمت کمتری نیز داشته باشند.

از دیگر فاکتورهای تعیین کننده قیمت درب آکاردئونی چهار لوزی ارتفاع درب است. طبیعتا هر چه ارتفاع درب کمتر باشد قیمت آن نیز کمتر می شود. از دیگر فاکتورهایی که تعیین کننده قیمت اینگونه درب ها است طرح درب آکاردئونی 4 لوزی است. یعنی نوع طرح این درب ها نیز بر قیمت آن تاثیر می گذارند. به این صورت که هرچه طرح این درب ها ساده تر باشد یعنی از گل های سنگین استفاده نشود سبب می شود که درب وزن کمتری داشته باشد و طبیعتا قیمت آن نیز پایین تر شود.

درب آکاردئونی چهار گل ویلایی

درب آکاردئونی چهار گل ویلایی

درب آکاردئونی چهار گل

درب آکاردئونی چهار گل

درب آکاردئونی پنج لوزی

یکی از بهترین انواع درب آکاردئونی، حفاظ آکاردئونی پنج لوزی است. این نوع درب در بسیاری از اماکن استفاده می شود و تقریبا در بین مردم محبوبیت پیدا کرده است. این نوع دربها را میتوان هم در فضاهای بسته و هم در فضاهای باز استفاده نمود. طراحی و ساخت حفاظ آکاردئونی پنج لوزی منحصر به فرد بوده و از نظر امنیت و استحکام میتوان گفت که جزء بهترین دربهای اکاردئونی است.

ویژگی های درب آکاردئونی پنج لوزی یا پنج گل

ویژگی عمده درب آکاردئونی پنج لوزی این است که به صورت پنج لوزی یا پنج گل ساخته شده است. طراحی آن به گونه ای است که هیچگونه فضای خالی دربین این درب وجود ندارد و همین امر باعث می شود این درب امنیت بالایی داشته باشد. هر سارقی که این حفاظ را مشاهده کند، از دزدی خود منصرف می شود. از دیگر ویژگی های این درب این است که تسمه های عمودی این مدل درب به صورت سه لایه یا سه ردیف می باشد. ین ویژگی این مدل درب سبب شده که از امنیت بسیار بالایی برخوردار باشند به گونه ای که به آن لقب کابوس دزدان را بدهند.

درب آکاردئونی پنج لوزی معمولا به صورت دو جداره است و از این رو وزن آن بالاتر از سایر حفاظهای آکاردئونی و معادل 140 کیلوگرم است. از آنجایی که وزن این درب ها سنگین است و به دلیل اینکه این درب ها راحتتر باز و بسته شوند تولیدکنندگان با واشر لابه لای تمامی پرچ های این درب را پوشش می دهند. از دیگر ویژگی های این مدل درب ها استحکام بسیار زیاد، امنیت بالا، نرم بودن و همچنین بی صدا بودن می باشد. همچنین تمام پرچ های اصلی این درب مخفی هستند.

از آنجایی که این مدل درب ها دوجداره هستند یک مزیت بسیار مهم دارند و آن این است که از آنجایی که تما لوزی های درب پوشش داده می شوند لذا دارای استحکام بسیار است. همچنین هیچ جای خالی برای وارد کردن دیلم و جک های ماشین ندارد. همچنین بسیار روان و کم جا هستند.

درب آکاردئونی نقش دار

حفاظ آکاردئون نقش دار در طرح و مدل های مختلفی ساخته می شود. قیمت درب آکاردئونی نقش دار بر اساس متر مربع محاسبه می شود . حفاظ آکاردئونی نقش دار یکی از زیبا ترین مدل های درب های آکاردئونی است که علاوه بر زیبایی از استحکام بالایی برخوردارند.

حفاظ آکاردئونی دوخم نقش دار از محصولات پر فروش الو حفاظ  می باشد. این حفاظ ها توسط ورق های نقش دار 5 میلی متر که توسط گیوتین به صورت تسمه برش داده می شوند. نقش دار بودن تسمه در حفاظ آکاردئونی دوخم نقش دار باعث جلوه بسیار خوبی به فضای داخلی اماکن میدهد. قسمت های نقش دار این محصول توسط رنگ های مختلف به سلیقه مشتری رنگ آمیزی می گردد.

درب آکاردئونی نقش دار خم دار

درب آکاردئونی نقش دار خم دار

درب آکاردئونی نقش دار با دستگیره فانتزی

درب آکاردئونی نقش دار با دستگیره فانتزی

درب آکاردئونی پیچ شکلاتی

حفاظ آکاردئونی پیچ شکلاتی جزء زیباترین نوع حفاظ اکاردئونی است. علت نام گذاری این درب این است که در برخی از قسمتهای درب پیچهایی به صورت پیچ شکلات کار شده است تا به ظاهر درب زیبایی ببخشد. درب اکاردئونی پیچ شکلاتی در طرحها و نقشهای مختلفی ساخته می شود. این نوع دربها به علت ظاهر زیبایی که دارند، طرفدارن زیادی را به خود اختصاص داده است. اگر میخواهید از درب های آکاردئونی استفاده کنید و علاوه بر امنیت، زیبایی نیز برای شما مهم است از درب های اکاردئونی پیچ شکلاتی استفاده کنید. در طراحی این نوع درب ها، تسمه ها به صورت قدی تعبیه شده اند که توسط کوره های آتش قالب گیری شده و حالتی مانند پیچ شکلات به آنها داده میشود. قسمت پیچ داده شده را میتوان با رنگ های مختلف و یا حتی اکلیل رنگ آمیزی کرد تا زیبایی درب آکاردئونی دو چندان شود.

درب آکاردئونی پیچ شکلاتی

درب آکاردئونی پیچ شکلاتی

کاربرد درب اکاردئونی پیچ شکلاتی

این نوع درب را می توان در هر جایی که ظاهر و نمای آن مکان مهم است، به کار برد. مثلا در رستورانها، تالارها، کافی شاپها، خانه های لوکس و هر جایی که از نظر زیبایی برای صاحب آنجا مهم باشد. اگر زیبایی آپارتمان و محل کارتان برای شما دارای اهمیت زیادی است، یکی از بهترین حفاظهایی که می توانید استفاده نمایید، حفاظ اکاردئونی پیچ شکلاتی است.

درب آکاردئونی ایتالیایی

درب اکاردئونی مدل ایتالیایی یکی دیگر از انواع دربهای اکاردئونی است. در این نوع دربها از تسمه های زیادی استفاده شده است که به صورت مورب کار گذاشته می شوند. به دلیل بالا بودن تعداد تسمه ها در دربهای آکاردئونی مدل ایتالیایی امکان اینکه درب به سختی باز و بسته شود وجود دارد. اما اگر سازنده مهارت کافی در ساخت این حفاظ اکاردئونی را داشته باشد باز و بسته شدن این درب به آسانی انجام می شود. حفاظ آکاردئونی ایتالیایی الگو گرفته از کشورهای خارجی است. این مدل درب به دلیل امنیت بالا و ایمنی بیشتری که دارد طرفداران خاص خود را دارد. کسانی که به دنبال محافظی برای آپارتمان و اداره خود هستند، یکی از پیشنهادات الو حفاظ استفاده از حفاظ اکاردئونی ایتالیایی می باشد. تسمه های به کار رفته در این نوع دربها از سایز یک متری ساخته شده می شوند که دوام بیشتری نسبت به مدل آکاردئونی ساده دارد.

درب آکاردئونی دوبل

در این نوع درب ها که یکی دیگر از انواع درب آکاردئونی هستند برای محکم کاری بیشتر از یک تسمه اضافه استفاده می شود. این تسمه ها باعث می شود که میخ پرچی که تسمه ها را به هم متصل می کند، زیر یک لایه تسمه دیگری دیگر قرار گیردتا امنیت بیشتری داشته باشد.با این روش به هیچ عنوان هیچ سارقی نمی تواند با دیلم یا هر وسیله دیگر آسیبی به درب برساند.

درب آکاردئونی دوبل

درب آکاردئونی دوبل

مزایای درب آکاردئونی دوبل: پرچهای استفاده شده در حفاظ آکاردئونی دوبل معمولا در ابعاد 30*60 می باشند که جنس آنها از فولاد است. این پرچها در سه ردیف نصب می شوند و پرچهای اصلی قابل دیدن نیستند که این امر باعث ناراحتی و ناامیدی سارقان می شود.

انواع درب آکاردئونی دوبل

درب آکاردئونی دوبل به دلیل امنیت بالایی که دارد، طرفداران خاص خود را دارد. این درب در انواع مختلفی ساخته می شود که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

حفاظ آکاردئونی دوبل پرچ مخفی: یکی از محصولات الو حفاظ، درب آکاردئونی دوبل پرچ مخفی میباشد. در این نوع دربها از سه لایه تسمه که به صورت عمودی کار شده است و ضخامت آن 20*50 می باشد، استفاده می شود. امنیت درب آکاردئونی پرچ مخفی بسیار بالاست و سارقان نمی توانند با دریل و سنگ فرز پرچ ها را از بین ببرند. تسمه های استفاده شده در این نوع دربها بسیار محکم هستند و با قیچی ورق بر و اهرم به هیچ عنوان باز نمی شوند. همچنین کلافی که در این نوع درب اکاردئونی استفاده شده است به صورت دوبل از نوع قوطی 50*30 تهیه شده است که از ورق یا ضخامت 2 میل استفاده شده است.

حفاظ آکاردئونی دوبل نقش دار: این نوع حفاظ علاوه بر امنیت بالایی که دارد، دارای ظاهر زیبایی نیز می باشد. در این نوع دربها برای زیبایی بیشتر، نقشهایی بر روی آن ایجاد میکنند که بر زیبایی آن می افزاید.

درب آکاردئونی استاندارد

مقاطع کناری درب آکاردئونی حداقل باید 30*50 باشد. اندازه مقطع ریل درب آکاردئونی باید حداقل 50*50 باشد. در این نوع درب ها باید از تسمه های 5*20 استفاده شود و همچنین پرچ های استفاده شده در درب های آکاردئونی باید بسیار محکم و مرغوب باشد. در این نوع دربهای آکاردئونی حتما باید از کمربندهای ایمنی و دستگیره های کونیک استفاده شود.

درب آکاردئونی سفارشی

شاید از بین چندین درب آکاردئونی که ساخته شده است، سلیقه یک شخص با آن سازگار نبوده و به دنبال درب آکاردئونی سفارشی مورد نظر خود باشد. این نوع درب به سفارش و سلیقه مشتریان ساخته می شود. رنگ، اندازه، مدل، طرح و هر آنچه که مشتری بخواهد به سفارش مشتری ساخته و نصب می شود.

در مواردی که سلیقه مشتری کمی متفاوت بوده درب آکاردئونی ساده رضایت او را جلب نمی کند و به دنبال حفاظ خاصی باشد که هم از نظر ظاهر و هم از نظر دوام و محکمی منحصر به فرد باشد، اینجاست که الو حفاظ درب آکاردئونی سفارشی خود را معرفی می کند. به عنوان مثال می توان از ترکیب چندین درب آکاردئونی، یک درب آکاردئونی سفارشی ساخت. مثلا از ترکیب درب آکاردئونی نقش دار و درب آکاردئونی چهار لوزی، درب مورد نظر شما مشتری عزیز ساخته شود. در این نوع دربها برای امنیت بیشتر، از تعداد تسمه های بالاتر، برای استحکام بیشتر، از لولاها و پرچ های مکحم تر با تعداد بالا، برای زیبایی بهتر از بهترین رنگها و طراحی استفاده می شود. این دربها بسته به سفارش مشتری هم می تواند دو جداره باشد و هم تک جداره.

درب آکاردئونی ویلا

درب آکاردئونی منزل

درب آکاردئونی حیاط

درب آکاردئونی ویلا

قیمت درب آکاردئونی سفارشی

در این نوع حفاظهای آکاردئونی آهن زیادی استفاده می شود به همین دلیل نیز قیمت این نوع حفاظها نسبت به بقیه حفاظها کمی بالاتر است. از نظر ظاهری نیز مانند درب آکاردئونی خم دار باید فرم دلخواه مشتری ساخته شود که کمی برای سازنده زمان گیر می باشد. به همین دلیل نیز قیمت درب اکاردئونی سفارشی نیز نسبت به بقیه دربها کمی بالاتر می باشد. دربهای آکاردئونی سفارشی را می توان با تعداد لوزی های بیشتر ساخت که استحکام، دوام و امنیت منزل و محل کار نیز بالا می رود.

مزایای حفاظ آکاردئونی سفارشی

 • به دلیل اینکه این درب آکاردئونی از لوزی های بسیاری تشکیل شده است بسیار محکم میباشد.
 • به دلیل اینکه میخ پرچ ها توسط یک تسمه مخفی شده اند و زیر آن تسمه قرار گرفته اند دسترسی سارقان به آن با دریل یا فرز امکان پزیر نمی باشد.
 • در این نوع درب آکاردئونی فضای خالی برای اینکه بتوان با وسیله هایی مانند دیلم و نظیر آن به درب فشار آورد تا باز شود وجود ندارد.
 • این نوع درب آکاردئونی فضای بسیار کمی را اشغال می کند و بسیار راحت باز و بسته می شود.
 • در این نوع درب آکاردئونی از بهترین ریل و بلبرینگ استفاده شده است.
 • امنیت این نوع درب آکاردئونی بسیار بالاتر از درب های دیگر است.

با اینکه تنوع دربهای آکاردئونی بسیار بالاست و امکان انتخاب آن برای مشتری کمی سخت و دشوار است، اما مشاوران الو حفاظ آماده راهنمایی در خصوص انتخاب نوع محافظ برای شما هستند. سعی ما این است که بهترین پیشنهاد را بر اساس قیمت و کیفیت به عزیزان بدهیم.

قیمت درب آکاردئونی

قیمت دربهای آکاردئونی بسته به عوامل مختلفی همچون عرض درب، ارتفاع درب، طرح درب و تراک درب متغیر است. مثلاٌ درب های آکاردئونی ساده نسبت به درب های آکاردئونی دو جداره قیمت پایین تری دارند. هر چه تعداد لوزی های استفاده شده در درب آکاردئونی بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر می رود.

همچنین پروفیل های استفاده شده در درب آکاردئونی تاثیر بسزایی در قیمت آن دارد. یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت درب آکاردئونی  شکل ظاهری آن است. مثلاٌ درب آکاردئونی پیچ شکلاتی به دلیل پیچ های که دارد قیمت بالاتری نسبت به درب آکاردئونی ساده دارد.

قیمت نمونه کارهای حفاظ آکاردئونی الو حفاظ

اندازه گیری متراژ درب آکاردئونی (کارشناسی در محل رایگان می باشد)

برای تخمین قیمت حفاظ درب آپارتمان (درب آکاردئونی) می توانید ابعاد چهارچوب خود را از بیرون آپارتمان (راه پله) به بیرون چهارچوب را اندازه بگیرید و با ما تماس بگیرید تا با توجه به اندازه و نوع درخواست شما قیمت محاسبه شود.

ارتفاع: از بالای انتهایی چهارچوب (بیرون) تا کف راه پله

عرض: قسمت پشت به پشت چهارچوب

نکته اول: برای اندازه گیری حفاظ آکاردئونی حتما سر متر را روی انتهای قاب و چهارچوب درب قرار دهید.

نکته دوم: متریال مصرفی

ریل بالا 5 سانت ضخامت 2.5 میل، پروفیل استفاده شده در طرح سه گل و پیچی و ایتالیایی 50*30 و پرو فیل استفاده شده در طرح دو جداره و پرچ مخفی 60*30 با ضخامت 2 میل- بلبرینگ ژاپنی- تمسه آکاردئونی 20*5- ریل پایین نبشی 3- بسیار روان با انگشت باز و بست میشود- رنگ الکترو استاتیک(کوره ای) با تنوع رنگ

درب اکاردئونی سه گل چهار خم پرچ مخفی

متر مربع : 1.200.000 تومان

درب آکاردئونی سه گل ساده

متر مربع : 850.000 تومان

درب آکاردئونی سه گل چهار خم

متر مربع : 880.000 تومان

درب آکاردئونی پنج گل یا دو جداره

متر مربع : 2.000.000 تومان

درب آکاردئونی سه گل چهار خم سلطنتی پرچ مخفی

متر مربع : 1.950.000 تومان

درب آکاردئونی سه گل چهار خم سلطنتی کلاف ترکیبی

متر مربع : 1.500.000 تومان

درب آکاردئونی پنج گل پرچ مخفی سلطنتی کلاف الماسی

متر مربع : 2.900.000 تومان

درب آکاردئونی پنج گل سلطنتی کلاف الماسی

متر مربع : 2.700.000 تومان

درب آکاردئونی پنج گل یا دوجداره پرچ مخفی

متر مربع : 2.400.000 تومان

دستگیره فانتزی

هر عدد : 70.000 تومان

قفل مخفی

هر عدد : 250.000 تومان

درب حفاظی

متر مربع : 900.000 تومان

نکاتی که درخرید حفاظ آکاردئونی باید به آن توجه کرد

درب آکاردئونی

درب آکاردئونی پارکینگی

1.کمتر ازسه گل (سه لوزی) نباشد. درب پنج لوزی بهترین نوع استاندارد کار است، که هم باعث حفظ امنیت و جلوگیری از ورود سارقین می شود و هم وزن آن مانع باز و بسته شدن آسان درب نمی شود.

2.قفل محکم و ایمن داشته باشد

3.قسمت ریلی آن روان باشد

4.پرچ های محکم و مرغوب داشته باشد

5.پروفیل های آن از جنس آهن ضایعاتی نباشد

6.قابلیت بازشدن آن با سروصدا همراه نباشد

درب آکاردئونی دارای مدل های مختلف و از لحاظ امنیت درب آکاردئونی در طرح های 90 درصد امنیت ( طرح 3 گل 4 خم ) و 99 درصد امنیت ( طرح های پرچ مخفی ) ساخته میشوند . اگر بدنبال انجام یکباره امنیت منزل خود هستید پیشنهاد ما طرح درب آکاردئون 3 گل  پرچ مخفی 3 لایه یا درب آکاردئون تمام گل پرچ مخفی با 4 لایه تسمه پشت هم قرار گرفته است که داری ضریب امنیت 99 درصد است و تنها راه باز کردن این درب ها با سنگ فرز میباشد که اصولاً دزدان جای سخت را انتخاب نمیکنند. یکی از راه های ورود افراد متجاوز به خانه شما، از طریق درب ورودی خانه و یا از روی دیوار است که باید با استفاده از حفاظ شاخ گوزنی بر روی دیوار و حفاظ  آکاردئونی پشت درب منزلتان را ایمنی کنید.

امروزه انواع مختلفی از درب های آکاردئونی کشویی در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. که با قاب آهنی نصب می گردند. حفاظ آکاردئونی اما به نوعی برای حفاظت از درب های ساختمانی و همچنین ساختمانی مورد استفاده است. شما میتوانید همچنین در انباری ها و مغازه ها از این نوع گاردها استفاده کنید، تا میزان حفاظت را افزایش دهید، به طور کلی می توان گفت: که این نوع درب ها از تسمه های فلزی تشکیل شده اند که به وسیله یک سری پیم های فلزی به همدیگر متصل خواهند شد و در یک قاب فلزی قرار می گیرند که آن ها را به صورت کشویی حرکت می دهد. امروزه انواع مختلفی از درب ها در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. که با قاب پروفیل نصب می گردند. درب آکاردئونی اما به نوعی برای حفاظت از درب های ساختمانی و همچنین آپارتمانی مورد استفاده است. شما میتوانید همچنین در انباری ها و مغازه ها از این نوع درب ها استفاده کنید. تا میزان حفاظت را افزایش دهید. به طور کلی می توان گفت که این نوع درب ها از تسمه های فلزی تشکیل شده اند. که به وسیله یک سری پیم های فلزی به همدیگر متصل خواهند شد. و در یک قاب فلزی قرار می گیرند که آن ها را به صورت ریلی حرکت می دهد.

درب آکاردئونی ارزان

برای ساخت درب آکاردئونی ارزان از تسمه های معمولی استفاده می شود که معمولا ضخامت آن 5 میل و عرض آن 20 میل است. این نوع دربها باید دارای قفل بسیار محکمی باشند، زیرا امکان این که سارقان این دربها را باز کنند وجود دارد.

درب ضد سرقت بهتر است یا حفاظ آکاردئونی؟

واقعیت این است که هر دوی آن‌ها در افزایش امنیت ساختمان موثر هستند؛ چرا که نفوذپذیری به فضای داخل با استفاده از این درها کاهش پیدا می‌کند. اما تفاوت‌هایی نیز دارند.

بسته بودن حفاظ‌ آکاردئونی یک اعلام رسمی است مبنی بر این که صاحبخانه در منزل نیست. در شرایطی که سارقین زمان کافی داشته باشند، ممکن است با تخریب این در، امکان ورود به منزل را پیدا کنند. در صورتی که درب ضد سرقت با توجه به این که جایگزین در معمولی خانه است، به هیچ‌وجه نشان‌دهنده اتفاقات درون خانه نیست.

حفاظ آکاردئونی بر روی در نصب می‌شود. بنابراین با از بین بردن اتصالات آن به فریم (در صورتی که سارق زمان کافی داشته باشد و سروصدا ایجاد نگرانی نکند)، می‌توان به فضای درونی نفوذ کرد. اما درب ضدسرقت با توجه به ویژگی‌هایی که در بالا ذکر شد، با چند روش امنیت را بالا می‌برد. بنابراین، احتمال نفوذ به داخل خانه را  بسیار کاهش می‌دهد. چرا که از بین بردن این مانع حتی با صرف زمان زیاد هم به سادگی میسر نیست.

اگر هزینه برای شما مهم است، احتمالاً حفاظ آکاردئونی گزینه منتخب شماست. چرا که درهای ضدسرقت که کیفیت مناسبی داشته باشند، هزینه زیادی دارند. درهای ضد سرقت ارزان عموما کیفیت لازم را نداشته و اساساً ممکن است با یک در معمولی تفاوت چندانی نداشته باشند. این در صورتی است که درب آکاردئونی با قیمت برابر با درب ضد سرقت ارزان می‌تواند پاسخگوی نیاز شما باشد. اما یک نکته مهم را باید به یاد داشته باشید؛ اگر زیبایی برای شما مهم است، حفاظ آکاردئونی می‌تواند به شدت بر آن اثرگذار باشد. ضمن این که این مورد می‌تواند برای همسایگان شما در یک آپارتمان مسکونی هم مهم باشد. اغلب درهای ضد سرقت سیستم قفل خودکار دارند، اما درهای آکاردئونی فاقد آن هستند. ضمن این که قفل این درها بر روی خودشان نصب می‌شود اما قفل حفاظ آکاردئونی عموماً از نوع کتابی است که بر روی آن قرار می‌گیرد. در واقع، جای آویز قفل روی حفاظ و به آن متصل است.

درب آکاردئونی
درب آکاردئونی

کلام آخر: اگر می خواهید جلوی ورود سارقان از طریق پنجره را به صفر برسانید بهترین پیشنهاد استفاده از حفاظ آکاردئونی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *