درب

درب آکاردئونی پنج لوزی

درب آکاردئونی پنج لوزی

هدف از نگارش این مقاله معرفی درب آکاردئونی پنج لوزی است. از این رو در این مطلب به معرفی ویژگی های درب آکاردئونی پنج لوزی می پردازیم. بنابراین اگر می خواهید با مزایای درب آکاردئونی و ویژگی های درب آکاردئونی پنج لوزی آشنا شوید می توانید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

آشنایی با درب آکاردئونی

در واقع درب آکاردئونی امروزه یک از رایج ترین درب های مورد استفاده در تمام فضاها چه فضاهای باز و چه فضاهای بسته است. دلیل استفاده زیاد از این درب ها هم وزن سبکشان است که جابجاییشان ﺁسان است و هم از آن مهم تر امنیت بسیار بالایی است که برای محیط ها فراهم می کند. لذا این مساله سبب د که امروزه این در ها در انواع مختلفی تولید شود. از جمله انواع درب یا همان حفاظ آکاردئونی مورد استفاده در انواع مکان ها می توان به درب آکاردئونی پنجره ای، درب آکاردئونی پارکینگی، درب آکاردئونی فروشگاهی، حفاظ آکاردئونی مسکونی، حفاظ آکاردئونی اداری و تجاری و … اشاره نمود.

همچنین این درب ها دارای مدل های مختلفی از نظر شکل ظاهری هستند که از انواع این مدل ها می توان به درب آکاردئونی سه لوزی، درب آکاردئونی چهار لوزی، درب آکاردئونی پنج لوزی و .. اشاره نمود. که ما در این مطلب به معرفی ویژگی های درب آکاردئونی پنج لوزی می پردازیم.

قبل از اینکه در مورد ویژگی های درب آکاردئونی پنج لوزی یا همان پنج گل صحبت کنیم اجزای درب آکاردئونی را معرفی می کنیم. حفظ های آکاردئونی تشکیل شده از چارچوب های آهنی هستند که به شکل پروفیل درست می شوند.

همچنین پروفیل هایی درون این چارچوب به صورت افقی و عمودی و مورب وجود دارد. یک ریل فلزی نیز در بالای درب قرار دارد. این درب ها به دلیل طراحی خاصی که دارند در عین زیبا بودن فاضای بسیار کمی را اشغال می کنند از این رو برای نصب راپله ها بسیار مناسب هستند.

ویژگی های درب آکاردئونی پنج لوزی یا پنج گل

همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم درب آکاردئونی پنج لوزی از انواع درب یا همان حفاظ آکاردئونی است. از ویژگی های درب آکاردئونی پنج لوزی یا پنج گل که این درب به صورت پنج گل یا پنج لوزی طراحی و ساخته می شود. از این طراحی آن به گونه ای است که هیچگونه فضای خالی دربین این درب وجود ندارد.

درب آکاردئونی پنج لوزی

از دیگر ویژگی های این درب این است که تسمه های عمودی این مدل درب به صورت سه لایه یا سه ردیف می باشد. ین ویژگی این مدل درب سبب شده که از امنیت بسیار بالایی برخوردار باشند به گونه ای که به آن لقب کابوس دزدان را بدهند.

درب آکاردئونی پنج لوزی معمولا به صورت دو جداره است و از این رو وزن آن بالاتر از سایر حفاظهای آکاردئونی و معادل 140 کیلوگرم است. از آنجایی که وزن این درب ها سنگین است و به دلیل اینکه این درب ها راحتتر باز و بسته شوند تولیدکنندگان با واشر لابه لای تمامی پرچ های این درب را پوشش می دهند. از دیگر ویژگی های این مدل درب ها استحکام بسیار زیاد، امنیت بالا، نرم بودن و همچنین بی صدا بودن می باشد. همچنین تمام پرچ های اصلی این درب مخفی هستند.

از آنجایی که این مدل درب ها دوجداره هستند مزیت هایی نیز دارند و از مزایای درب آکاردئونی پنج لوزی دو جداره این است که از آنجایی که تما لوزی های درب پوشش داده می شوند لذا دارای استحکام بسیار است. همچنین هیچ جای خالی برای وارد کردن دیلم و جک های ماشین ندارد. همچنین بسیار روان و کم جا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *