درب

درب آکاردئونی ساده

درب آکاردئونی ساده

درب آکاردئونی ساده یکی از انواع درب آکاردئونی می باشد. این نوع درب نوعی حفاظ محسوب می شود که هدف از نصب آن ایجاد امنیت درب ورودی واحدهای آپارتمان ها، شرکت و مغازه است. می توان گفت درب آکاردئونی ساده از مستحکم ترین و ساده ترین سازه های حفاظتی می باشد که قابلیت نصب در هر فضایی به دلیل ضد سرقت بودن را دارد.

حفاظ آکاردئونی ساده به دلیل نوع باز و بسته شدن و حرکتی که دارد، شباهت زیادی به ساز آکاردئون دارد و عملکرد آن به گونه ایست که امکان جمع کردن آن به حالت فشرده وجود دارد و در مواقعی که می خواهید از آن استفاده کنید، امکان برگشت آن به حال اول هم فراهم است.

درب اکاردئونی ساده

نمونه کارهای درب آکاردئونی ساده

درب آکاردئونی ساده ویلا
درب آکاردئونی ساده برای حیاط

اجزای درب آکاردئونی ساده

از آنجایی که تولیدکنندگان به دنبال استحکام این نوع از حفاظ هستند، برای ساخت درب آکاردئونی ساده از جنس آهن که محکم است و کیفیت بالایی دارد را به کار می برند و به شکل پروفیل در می آورند که درون هر کدام از پروفیل ها را با طرح های مختلف به شکل عمودی، افقی و مورب پر می کنند.

زمانی که می خواهند این پروفیل را نصب کنند، در بالای درب به نصب یک ریل آهنی چرخدار می پردازند. همچنین قفل یکی دیگر از اجزای درب آکاردئونی ساده به شمار می رود که طراحی آن به شکل قفل روکار و یا توکار می باشد که قفل توکار از امنیت بالاتری نسبت به روکار برخوردار است.

برای ساخت درب آکاردئونی ساده از تسمه های معمولی استفاده می شود که معمولا ضخامت آن 5 میل و عرض آن 20 میل است. این نوع دربها باید دارای قفل بسیار محکمی باشند، زیرا امکان این که سارقان این دربها را باز کنند وجود دارد.

ویژگی های درب آکاردئونی ساده

این درب باید دارای مقاطع کناری به ابعاد 30 در 50 باشد.

وجود دستگیره های فلزی کونیک شده ضروری است.

برای اتصالات آن باید از پرچ های مناسب و مرغوب استفاده کنند.

استفاده از جوش smaw برای ساخت آن نیاز است.

دارای کمربند ایمنی باشد.

باید ابعاد مقطع ریلی درب آکاردئونی که استاندارد است، 50 در 50 باشد.

اندازه تسمه به کار گرفته شده در آن 5 در 20 باشد.

درب آکاردئونی ساده

مزایایی درب آکاردئونی ساده

برای امنیت خانه یا ساختمان خود می توانید از این نوع درب استفاده کنید زیرا فضای بسیار کمی را اشغال می کند. درب آکاردئونی را می توان به صورت ریلی باز و بسته کرد و انجام آن با نیروی دست به راحتی امکان پذیر است. این حفاظ ها از آنجایی که بسیار سبک می باشند هنگام باز و بسته شدن مشکلی برای فرد ایجاد نمی کنند.

نصب این نوع از درب در داخل ساختمان انجام می گیرد، پس بارش باران یا تابش آفتاب به آن آسیبی نمی رساند و هیچوقت زنگ نمی زند و حالت رنگ پریدگی پیدا نمی کند. اگر این حفاظ را در ورودی خانه خود نصب کنید، امکان ورود هیچ غریبه و آشنایی به داخل ساختمان شما وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *