درب

درب آکاردئونی خم دار

درب آکاردئونی خم دار

درب آکاردئونی خم دار یکی دیگر از انواع درب ها می باشد . این درب به عنوان حفاظ به شمار می رود که برای ایجاد امنیت بیش تر جلوی درب آپارتمان ها ،شرکت ها و مغازه ها نصب می شود . درب آکاردئونی خم دار به دلیل شباهت آن به ساز آکاردئون نام گذاری شده است . نوع باز و بسته شدن و حرکت این در همانند آکاردئون می باشد . بسیاری از افراد درب آکاردئونی خم دار به دیگر حفاظ های امنیتی  به دلیل ساده تر بودن ساختار و سیستم آن ترجیح می دهند .

انواع درب آکاردئونی خم دار

به طور کلی درب آکاردئونی خم دار به سه دسته درب اکاردئونی آهنی ،درب اکاردئونی ام دی اف ،درب اکاردئونی پی وی سی تقسیم می شود .

  • درب آکاردئونی آهنی

یکی از پرطرفدار ترین مدل درب آکاردئونی خم دار مدل آهنی آن می باشد . این درب به دلیل آهنی بودن از استحکام بالایی برخوردار است و همچنین به دلیل رنگ آمیزی شدن با رنگ کوره ای که مانع از زنگ زدگی آهن می شود می توان از این درب در محیط های خارجی استفاده کرد .

  • درب آکاردئونی ام دی اف

درب آکاردئونی ام دی اف کارایی کافی را برای زمان طولانی ندارد و نمی توان در بلند مدت از آن استفاده کرد . زیرا این درب دارای وزن بالا بوده و سنگین است به همین دلیل در مرور زمان خودش را انداخته و ترک می خورد .از مزایای آن به ارزان تر بودن قیمت و اقتصادی بودن آن نسبت به دیگر مدل ها می توان اشاره کرد و همانطور که گفته شد بزرگترین عیب آن عمر بسیارکوتاه درب می باشد .

  • درب آکاردئونی پی وی سی

درب آکاردئونی پی وی سی عمر طولانی تری نسبت به درب آکاردئونی ام دی اف دارد . پی وی سی از آهن سبک تر و زیباتر می باشد . این درب به راحتی شسته و تمیز می شود که یکی از بهترین مزیت های آن می باشد .

مزایا و معایب درب آکاردئونی خم دار

درب آکاردئونی خم دار در انواع مختلفی ساخته می شود. این دربها بسته به نیاز مشتری دارای رنگ، طرح و مدلهای مختلفی ساخته می شود.

مزایای درب آکاردئونی خم دار

  1. به صورت ریلی باز و بسته شده و فضای کمی را اشغال می کند.
  2. دارای استحکام بالا بوده و وزن کم وسبک دارد .
  3. طول عمر بالایی داشته و احتمال خراب شدن آن نسبت به درب های ضد سرقت کامپیوتری کم تر است .
  4. به دلیل دارا بودن طرح و تنوع ظاهری زیاد به زیبایی فضای بیرونی کمک می کند .

معایب درب آکاردئونی خم دار

پایین بودن امنیت آن نسبت به درب های ضد سرقت دیجیتال که دارای چندین قفل هستند و برخی از آن ها به دوربین و سیستم اطلاع رسانی مجهز هستند .همچنین درب آکاردئونی خم دار با یه برش شکسته شده و در صورت رو کار بودن قفل سارقین به راحتی می توانند وارد شوند .از این رو برخی از افراد معتقد اند که درب آکاردئونی فاقد امنیت بالا بوده است اما بسیاری از افراد همچنان از این درب ها به منظور حفظ امنیت در جلوی درب های آپارتمان خود از آن ها استفاده می کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *