حفاظ

حفاظ پنجره

زمانی که صحبت از حفاظ پنجره به میان می آید، منظور همان میله هایی هستند که از جنس فلز یا استیل ساخته می شوند و یک حفاظ را برای پنجره های شیشه ای و قابل شکست شما ایجاد می کنند. حفاظ پنجره؛ موضوعی متفاوت از حفاظ دیوار است و وجود آن حتی با داشتن نرده روی دیوار هم ضروری است؛ به‌خصوص وقتی که دسترسی به پنجره خانه شما از بیرون چندان دشوار نباشد.

اگر منزل شما در طبقه اول و یا طبقه آخر یک آپارتمان قرار دارد و پنجره آن رو به کوچه و یا خیابان باز می‌شود؛ و یا در یک خانه ویلایی زندگی می‌کنید که عبور از حفاظ دیوار و وارد شدن به حیاط در نبود شما در منزل دور از ذهن نیست. نداشتن حفاظ پنجره باید شما را بترساند.

عده ای در واقع در این فکر هستند که حفاظی آهنی همانند سلول ها زندان در مقابل شیشه های خانه زیبای آن ها نصب خواهد شد. با توجه به این که در ساختمان های امروزه، امنیت مقوله ای است که حرف اول را می زند، میتوان گفت که نصب حفاظ پنجره یکی از مهم ترین بخش هایی است که باید به آن دقت کنید و بعضا می توانید آن ها را روی درها و برخی دیوار ها نیز نصب کنید.

زمانی که شما میخواهید یک خانه را اجاره کنید و یا بخرید، باید به امنیت درب ها و پنجره ها توجه زیادی داشته باشید، امنیت یکی از مهم ترین بخش هاییست که برای زندگی در یک ساختمان به داشتن آرامش بیشتر شما کمک خواهد کرد.

حفاظ پنجره چیست؟

حفاظ پنجره، سازه مقاومی است که بر روی پنجره‌ها نصب می‌شود تا از هر نوع ورود ناخواسته به ساختمان جلوگیری شود. در گذشته بیشتر حفاظ‌ها در زمان ساخت پنجره روی آن نصب می‌شد، اما امروزه با گسترش استفاده از پنجره‌های UPVC (با توجه به نقش ممتاز آنها در عایق صوتی و گرمای خانه) حفاظ‌ها به طور جداگانه ساخته و جلوی پنجره‌ها نصب می‌شوند.

اگر وضعیت اشتغال شما به صورتی است که زمان زیادی را در بیرون از خانه می‌گذارنید و یا اگر زیاد اهل سفر رفتن هستید، قطعاً تأمین امنیت خانه یکی از دغدغه‌های مهم شماست. از آن جا که در ورودی و پنجره‌ها راه نفوذ سارقین به خانه‌ها هستند، ایجاد مانعی برای دسترسی از این دو مسیر در افزایش امنیت تأثیر زیادی دارد. نصب حفاظ پنجره و درب آکاردئونی ازجمله راهکارهایی است که مانع ورود سارقین خواهد شد. تنها حدود ده دقیقه طول می کشد تا یک سارق وارد خانه شما شود بنابراین هرچه قفلهای منزل شما محکم تر و سیستم دزدگیر شما قابل اعتمادتر باشد، احتمال اینکه در فهرست قربانیان این سرقت ها قرار بگیرید کمتر خواهد شد. با توجه به اینکه حدود 30 درصد از سارق ها از درب جلوی منزل یا پنجره استفاده می کنند تا وارد خانه شوند، هر چه پنجره و درب شما ایمن تر باشد بهتر خواهد بود.

جنس حفاظ پنجره

حفاظ پنجره فلزی می‌تواند از میلگرد، قوطی یا فرفورژه ساخته شود. هر چه تراکم آهن مورد استفاده بیشتر باشد وزن حفاظ بیشتر شده و قیمت آن هم بالاتر خواهد بود.

شاید بهتر باشد به جای بحث کردن راجع به این که حفاظ پنجره چقدر ضروری است، راجع به این صحبت کنیم که به چه درد می‌خورد و چرا باید روی پنجره‌هایمان حفاظ نصب کنیم؟

افزایش امنیت ساختمان
حفاظ پنجره مثل یک سرباز است و هر سرباز هر چقدر هم که کمالات داشته باشد، مهمترین وظیفه‌اش حفظ امنیت است. نقش حفاظ پنجره در افزایش امنیت ساختمان غیرقابل انکار است. متاسفانه بسیاری از سرقت‌ها در خانه‌های ویلایی و طبقات پایین آپارتمان‌ها از طریق پنجره‌ها انجام می‌شود. در واقع نفوذ از طریق دیوارها بسیار دشوار است و در مناطق شهری تقریباً غیرممکن است. درب‌ها هم امروزه بسیار مقاوم شده‌اند و با توجه به اینکه امکان ضد سرقت کردن آن‌ها (در آپارتمان‌ها) و یا فولادی کردن و نصب قفل‌های متعدد (در خانه ویلایی) وجود دارد، سارقین به قول معروف به در بسته می خورند و اینجاست که به دنبال راه‌های دیگر برای نفوذ می‌گردند و قطعا پنجره اولین مسیری است که بررسی خواهند کرد.

ناامید کردن سارقان
همین که پنجره شما حفاظ داشته باشد بسیاری از دزدان را از خانه شما دور خواهد کرد. یعنی این طور نیست که همه دزدها بیایند و امتحان کنند که آیا حفاظ پنجره شما نفوذپذیر است یا خیر؟ سارقین به دنبال طعمه‌های آسان هستند و یک خانه با حفاظ های مقاوم قطعاً یک شکار آسان نخواهد بود!

زیبایی ساختمان
گرچه کار اصلی حفاظ ساختمان مقاومت در برابر ورود سارقان است اما به معنای این نیست که حفاظ باید یک وصله ناجور و یک محصول فولادی زمخت باشد. امروزه حفاظ‌ها تنوع بسیار بالایی پیدا کرده‌اند که در ادامه همه انواع آن را برایتان تشریح خواهیم کرد. بسیاری از طرح‌های امروزه مانند یک اثر هنری زیبا هستند که به زیبایی و ظرافت ساختمان شما خواهند افزود. طرح‌های امروزی آن قدر متنوع هستند که شما می‌توانید به فکر هماهنگی آن با دیگر بخش‌های ساختمان باشید و به قول معروف حفاظ را با بقیه وسایل ست کنید!

حفاظت از کودکان
کودکان هر چه بازیگوش‌تر باشند، معمولاً شیرین‌تر هستند. اما باید مراقب بازیگوشی‌های آنها هم بود. اگر کودک شما از آن‌هایی است که زیاد سراغ پنجره می‌رود استفاده از یک حفاظ U شکل می‌تواند خیال شما را راحت کند. این نوع حفاظ‌ها بیشتر قسمت پایین پنجره را می‌گیرند و بالای پنجره که از دسترس کودکان دور است بدون حفاظ باقی می‌ماند.

حفاظت از شیشه‌ها
اگر در محله‌هایی زندگی می‌کنید که هنوز ممکن است یک توپ به سمت شیشه شما بیاید، پیشنهاد می‌کنیم از حفاظ پنجره غافل نشوید. همچنین اگر موقعیت خانه شما به صورتی است که زمین بازی خانه در نزدیکی پنجره است، می‌بایست به فکر حفاظت از شیشه‌های پنجره باشید. شکستن شیشه‌‌ها هم خرج روی دستتان می‌گذارد و هم برای ساکنین خانه خطرناک است.

گلخانه‌ای زیبا(فلاور باکس)
فلاور باکس نامی‌ است که به این نوع حفاظ‌ها اختصاص داده شده است. استفاده از حفاظ به عنوان جاگلدانی سابقه‌ای دیرین دارد؛ هم در ایران و هم در سایر نقاط جهان. استفاده از حفاظ به عنوان گلدان مزیت‌های بسیاری دارد. مثلاً به ساختمان شما روح می‌دهد و آب دادن آنها هم آسان است. از طرف دیگر یک منظره زیبا در برابر دیدگان شما قرار می‌دهد. البته اگر در آپارتمان زندگی ‌می کنید و قصد استفاده از این نوع حفاظ را دارید بهتر است با دیگر ساکنین ساختمان هماهنگ کنید تا بعدا مشکلی پیش نیاید!

تقریبا همه پنجره‌ها می‌توانند حفاظ داشته باشند، اما بعضی مواقع استفاده از آن حیاتی است. اگر وضعیت خانه و پنجره شما جز یکی از این موارد است، لحظه‌ای در نصب حفاظ تردید نکنید!

پنجره خانه‌های ویلایی

پنجره خانه‌های ویلایی در دسترس‌ترین پنجره‌های روی زمین هستند. پنجره این ساختمان‌ها به ویژه در طبقه همکف به سادگی می‌توانند تبدیل به محلی مناسب برای نفوذ به داخل ساختمان شوند. این موضوع برای خانه‌های ویلایی که در حاشیه‌های شهر و دور از مناطق مسکونی دیگر هستند بسیار ضروری‌تر است. حفاظ‌ این خانه‌ها باید از نوع مقاوم انتخاب شود و تمام نکات امنیتی لازم در ساخت و نصب آنها رعایت شود.

پنجره طبقات پایین آپارتمان‌ها
در صورتی که در طبقه همکف یا اول آپارتمان‌ها سکونت دارید، باید بدانید که نصب حفاظ پنجره برای شما بسیار مهم است. پنجره‌ این طبقات از ساختمان بسیار در دسترس هستند و سارقین به سادگی می‌توانند با یا بدون وسایل کمکی وارد این واحدهای مسکونی‌ شوند.

واحدهای دارای کودک
در صورتی که ساخت واحد مسکونی شما به صورتی است که کودک شما به پنجره واحد دسترسی دارد و احتمال سقوط کودکان از پنجره وجود دارد، شدیداً توصیه می‌کنیم که از حفاظ پنجره استفاده کنید. حفاظ این گونه پنجره‌ها معمولا ساده‌تر هستند و نیاز نیست از مقاومت و فشردگی بالایی برخوردار باشند. در واقع همین که مانع از سقوط اطفال شود، کافی است و نیازی به رعایت اصول امنیتی بالا نیست.

یکی از نکاتی که باید به آن دقت کنید این است که نصب نرده پنجره علاوه بر اینکه به شما کمک می کند امنیت خانه و ساختمان تان بیشتر شود، باعث افزایش زیبایی نمای ساختمان شما هم خواهد شد. اینطور نیست که تمامی نرده هایی که شما از آنها استفاده می کنید تنها شکل آهنی داشته باشند. بلکه میتوانید با استفاده از انواع مختلف حفاظ پنجره زیبایی را نیز برای ساختمان خود به ارمغان بیاورید. در این حال، تنها کاری که باید بکنید این است که نمونه های موجود را بررسی کنید.
اگر شما از نرده پنجره استفاده کنید در واقع از ورود سارقان به محل سکونت خود جلوگیری خواهید کرد و همچنین از قاب و شیشه پنجره خود نیز حفاظت می کنید. شاید تصور شما این باشد که محل سکونت و زندگی شما شرایط خاصی دارد که نیاز دارید از پنجره های ضد سرقت استفاده کنید. در این حال نصب حفاظ پنجره استیل میتواند به شما در برقراری امنیت محل زندگیتان کمک کند.

حفاظ پنجره

نحوه ساخت نرده پنجره نیاز به رعایت برخی استانداردها و تجارب کاری دارد. این استانداردها ساخت نرده پنجره هر چند می توانند روی هزینه نهایی ساخت آن تاثیر گذار باشند، اما ضروری و واجب هستند. عدم رعایت استاندارهای ساخت حفاظ پنجره می توانند آن را تبدیل به یک محافظ بی کیفیت نموده و کارایی آن را در زمان لازم به شدت کاهش دهند. در واقع کاهش هزینه ها به هر قیمتی نمی تواند پیشنهاد جالبی برای شما باشد.

روش ها و معیارهایی وجود دارد که با بررسی آنها می توانید یک نرده پنجره ایمن و درجه یک داشته باشید. رعایت این معیارها هم از نظر زیبایی و هم از نظر امنیت برای سازنده ضروری بوده و عدم رعایت آنها شما را نسبت به امنیت لازم برای آن مایوس خواهد نمود.

  • فاصله مناسب بین میله های عمودی و افقی
  • استفاده از مواد خام مناسب
  • عدم امکان بریدن میله ها با قیچی آهن بر
  • جوشکاری مناسب میله ها و عدم امکان ایجاد فاصله بیشتر بین آنها
  • استفاده از طرح و نقش های متنوع در بین میله ها برای ایمنی بیشتر
  • نصب راحت و سازگار با پنجره شما
  • زیبایی و ظرافت در ساخت و نصب

حفاظ پنجره، عامل بسیار مهمی در افزایش امنیت و زیبایی ساختمان است. از این‌رو لازم است در هنگام خرید و نصب آن دقت بالایی به خرج داد تا در درازمدت آسودگی خیال را به ساکنین ساختمان هدیه دهد. در این قسمت برخی نکات مهم برای خرید بهترین نرده حفاظ پنجره را برایتان فهرست کرده‌‌ایم.

هماهنگی حفاظ پنجره با دیگر بخش‌های ساختمان
ست کردن وسایل و بخش‌های مختلف واحد مسکونی و اداری تأثیر بسیاری در زیبایی آن خواهد داشت. یکی از نکاتی که در هنگام خرید حفاظ پنجره باید به آن دقت داشت همین موضوع است. اگر بقیه اجزای ساختمان حس سنتی و کلاسیک را انتقال می‌دهد، سعی کنید تا حفاظ هم همان حال‌وهوا را داشته باشد. اما اگر ساختمان قرار است حس مدرن بودن را القا کند، باید حفاظ انتخابی شما هم همین گونه باشد. لازم به توضیح است که علاوه بر هماهنگی حفاظ با کل ساختمان، دو بخش وجود دارد که هماهنگی با آنها بسیار مهم است:

هماهنگی با نرده بالکن

اگر قرار است حفاظ برای پنجره‌ای نصب شود که مشرف به بالکن (تراس) است، حتما دقت کنید که حفاظ با نرده بالکن هماهنگ باشد. قطعاً بهترین حالت این است که هر دو این اجزا با هم تهیه و نصب شود، اما اگر این امکان فراهم نیست، تلاش کنید بیشترین هماهنگی بینشان برقرار باشد.
هماهنگی با نرده راه‌پله

نرده راه پله مانند نرده بالکن نیست که همزمان با حفاظ پنجره دیده شود، اما باز هم بهتر است که این نرده‌ها با هم هماهنگ باشند. مثلا اگر نرده خانه فرفورژه است، اولین گزینه قابل بررسی حفاظ‌های فرفورژه هستند؛ اگر نرده‌ها ساده هستند، بهتر است ابتدا حفاظ‌های ساده را مورد نظر قرار دهید.

نورگیری مناسب

حفاظ پنجره باید به گونه‌ای ساخته و نصب شود که در عین امنیت، مانع ورود نور کافی به ساختمان نشود. اگر حفاظ برای یک واحد مسکونی یا اداری معمولی است، بهتر است خیلی از استانداردها جلوتر نروید؛ مثلا نیازی نیست که فاصله تیغه‌ها از ۱۳ سانتی‌متر کمتر باشد، یا به طور مثال قوطی‌های ۲*۲ برای تولید حفاظ آهنی کفایت می‌کند و نیازی به پروفیل‌های ضخیم‌تر نیست. در صورتی که بخواهید فراتر از استاندارها عمل کنید، ممکن است با مشکل کاهش نور ورودی به ساختمان مواجه شوید.

ویوی مناسب
یکی از مهمترین کاربردهای پنجره، ایجاد منظره مناسب برای ساکنین خانه است. حفاظ پنجره نباید مانع از تماشای منظره بیرون برای اهالی واحد مسکونی شود.

انواع حفاظ پنجره

در بین حفاظ های پنجره؛ حفاظ های آهنی و فرفورژه از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. دلیل آن هم اهمیت اساسی امنیت در طراحی و نصب این بخش از ساختمان است. البته، امروزه حفاظ هایی به بازار آمده است که شاید اگر پای امنیت ساختمان هم وسط نبود، باز هم برای زیبایی آن‌ها را نصب و استفاده می‌کردیم. حفاظ پنجره ساختمان طرح‌های متنوعی دارد و انتخاب هر یک از این مدل‌ها بستگی به طراحی ساختمان و نیز بودجه شما دارد.

نرده حفاظ پنجره ساده بسیار پرکاربرد است و معمولاً از قیمت بسیار مناسبی هم برخوردار است. نرده های ساده پنجره می‌توانند از قوطی‌های ۲ در ۲ یا از میلگرد ساخته شوند. معمولاً طرح‌های پیچیده‌ای ندارند و به صورت کلاف‌های درهم‌تنیده عمودی و افقی قرار می‌گیرند. استحکام این نرده‌ها به صورتی است که امکان خم کردن و دسترسی به پنجره با وجود آن‌ها میسر نیست. تنها نکته مهم این است که فاصله مابین تیغه‌ها باید به صورتی باشد که به هیچ وجه امکان عبور اشخاص از لابلای آن وجود نداشته باشد. گاهی در بالا و پایین حفاظ های ساده، طرح‌هایی نظیر پیکان قرار می‌گیرد که به زیبایی آن کمک می‌کند.محافظ پنجره فرفورژه

حفاظ پنجره طرح فرفورژه در بسیاری از بخش‌های ساختمان به کار برده می‌شوند. علاوه بر نرده های حفاظ پنجره، دیگر موارد پرکاربرد آن در ساخت نرده های راه پله آهنی و نیز نرده حفاظ دیوار است. مدل فرفورژه حفاظ پنجره هم با توجه به این که از یک‌سو قیمت بسیار مناسبی دارند و از سوی دیگر بسیار متنوع و زیبا هستند، مشتریان پروپاقرصی دارد. ضمن این‌که با توجه به جنس محکم آن‌ها از امنیت بالایی نیز برخوردار هستند.

حفاظ پنجره آهنی ساده

این نوع حفاظ، از پرکاربردترین مدل‌ها است؛ چرا که معمولاً قیمت بسیار مناسبی دارد و همین قیمت مناسب باعث شده تا محبوبیت و استفاده زیادی داشته باشد.

حفاظ ساده معمولا از قوطی‌های ۲۰ در ۲۰ یا ۲۰ در ۳۰ میلی‌متر ساخته می‌شوند و طرح کلی آن‌ها به صورت قرار گرفتن عمودی و افقی بر روی یکدیگر است. گاهی روی قوطی‌های عمودی نیزه هم قرار می گیرد که به این حفاظ‌ ها نیزه ای هم گفته می‌شود.

حفاظ پنجره ساده چه مزایای دارد؟
نرده پنجره آهنی ساده معمولاً طرح‌های پیچیده‌ای ندارند و به صورت کلاف‌های درهم‌تنیده عمودی و افقی قرار می‌گیرند. حفاظ‌های ساده مقاومت بسیار بالایی در برابر سرقت دارند و از این رو با خیال راحت می‌توانید از این مدل حفاظ استفاده کنید. استحکام این نرده‌ها به صورتی است که امکان خم کردن و دسترسی به پنجره با وجود آن‌ها میسر نیست. تنها نکته مهم این است که فاصله مابین تیغه‌ها باید به صورتی باشد که به هیچ وجه امکان عبور اشخاص از لابلای آن وجود نداشته باشد.

گاهی در بالا و پایین حفاظ های ساده، طرح‌هایی نظیر پیکان قرار می‌گیرد که به زیبایی آن کمک می‌کند.

حفاظ پنجره ساده قیمت بسیار مناسبی دارد که آن را به گزینه‌ای جذاب برای همه مشتریان تبدیل کرده است. از دیگر مزایای این نوع محصول امکان رنگ‌کاری آن است. یعنی شما می‌توانید به سادگی رنگ حفاظ پنجره خود را انتخاب کنید و آن را تغییر دهید. از جمله مزایای رنگ کاری امکان ست کردن رنگ حفاظ با بقیه اجزای ساختمان است. همچنین طول عمر حفاظ هم بسیار بالا می‌رود. قیمت این نوع حفاظ به تعداد تیغه‌های عمودی (و افقی) و اندازه پنجره شما بستگی دارد. کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید تا ضمن ثبت سفارش شما، قیمت‌های به‌روز را خدمتتان ارائه کنند. مشاوره با کارشناسان ما می‌تواند در انتخاب درست حفاظ مفید باشد.

سؤال مهم: آیا حفاظ ساده پنجره امنیت دارد؟
برای مقاومت کافی حفاظ پنجره ساده در برابر دزدی باید مطمئن شوید که فاصله بین تیغه‌ها کمتر از میزانی است که یک انسان بتواند از آن رد شود. در واقع این حفاظ باید به گونه‌ای باشد که سر یک انسان به هیچ وجه نتواند از عبور کند.

در حفاظ ساده بهتر است که فاصله میله‌های عمودی بیشتر از ۱۳ سانتی‌متر نباشد و برای میله‌های افقی هم هر ۷۰ سانتی‌متر یک میله یا پروفیل افقی جوش داده شود تا استحکام حفاظ مناسب و قدرت تحمل آن بالا باشد.

حفاظ پنجره فرفورژه

حفاظ فرفورژه یا گل‌نرده رقیبی قدرتمند برای مدل ساده است. امروزه طرح‌های فرفورژه بسیار متنوع شده‌اند و این امکان را فراهم کرده اند تا حفاظ ‌هایی بسیار زیبا برای پنجره خود نصب کنید. حفاظ‌های فرفورژه هم مانند مدل ساده قیمت بسیار مناسبی دارند و شما می‌توانید بدون دغدغه قیمت، محصول مورد نظر خود را سفارش دهید. این نوع حفاظ از گل‌نرده‌های چدنی (در بعضی موارد آلومینیومی) ساخته می‌شود که با چهار پهلوهای فرفورژه می‌توانند در طرح‌های متنوع مانند یک درخت، شاخه‌های درهم‌تنیده و یا هر شکل دیگری ساخته شود.

این حفاظ‌ها بسیار محکم هستند و امنیت کاملی را برای پنجره ساختمان شما به ارمغان می‌آورند. این نوع حفاظ هم طول عمر بالایی دارد و امکان نقاشی و رنگ‌کاری این نوع حفاظ‌ها هم وجود دارد و می‌توان رنگ مورد نظر خود را برای آن انتخاب کرد. ترکیب رنگ‌های مسی و طلایی از محبوب‌ترین رنگ‌آمیزی‌ها برای نرده فرفورژه است که زیبایی زیادی به ساختمان می‌دهد. طرح های فرفورژه در بسیاری از بخش‌های ساختمان به کار برده می‌شوند. علاوه بر نرده های حفاظ پنجره، دیگر موارد پرکاربرد آن در ساخت نرده های راه پله آهنی و نیز نرده حفاظ دیوار است.

طرح های فرفورژه حفاظ پنجره هم با توجه به این که از یک‌سو قیمت بسیار مناسبی دارند و از سوی دیگر بسیار متنوع و زیبا هستند، مشتریان پروپاقرصی دارد. ضمن این‌که با توجه به جنس محکم آن‌ها از امنیت بالایی نیز برخوردار هستند.

طرح های فرفورژه در بسیاری از بخش‌های ساختمان به کار برده می‌شوند. علاوه بر نرده های حفاظ پنجره، دیگر موارد پرکاربرد آن در ساخت نرده راه پله و نیز نرده دیوار است.

حفاظ پنجره مدرن

طرح‌های حفاظ پنجره مدرن امروزه طرفداران بسیار زیادی دارند. طرح‌هایی که در عین نو بودن، کاملاً ایمن و مطمئن هستند. ساخت حفاظ پنجره با پیشرفت و تغییر سبک‌های طراحی نمای ساختمان قابل تغییر و هماهنگ شدن است. انواع حفاظ در و پنجره آکاردئونی متحرک، دو جداره، فرفورژه، ساده، با قابلیت نصب گلدان بصورت حفاظ پنجره مدرن طراحی و ساخته شده و متناسب با سلیقه و نوع درب و پنجره قابل نصب است. در هنگام سفارش این گونه مدل‌ها می‌توانید نمونه حفاظ های مدرن ما را مشاهده و بررسی نمایید و در صورت انتخاب، سفارش دهید و یا می‌توانید طرح مورد نظر خود را ارائه دهید تا طبق آن برای شما طراحی و اجرا صورت گیرد. ما هیچی محدودیتی در این زمینه نخواهیم داشت و تلاش می‌کنیم تا خواسته شما را برآورده کنیم. طرح‌های مدرن امروزه طرفداران بسیار زیادی دارند.

زیبایی محض و امنیت فوق العاده دو واژه ای است که نرده پنجره مدرن را معرفی می نمایند. یکی از بهترین و ایده آل ترین انتخاب ها در میان انواع نرده پنجره، حفاظ پنجره مدرن است. در میان نماهای ساختمانی بسیار زیبا و مدرنی که امروزه روز شاهد آنها هستیم، استفاده از نرده پنجره معمولی که زیبایی و جذابیت خاصی نداشته باشد، یک شکست بزرگ برای ساختمان شما خواهد بود. حفاظ پنجره مدرن علاوه بر تامین امنیت لازم برای ساختمان و پنجره خانه شما، زیبایی منحصر به فردی نیز به آن خواهد بخشید. نکته قابل توجه در نرده پنجره مدرن، این است که شما این امکان را خواهید داشت تا نمونه و مدل منحصر به فرد خود را برای خود و پنجره خانه خود برگزینید. این قابلیت به شما این امکان را می دهد تا در میان انبوهی از مدل ها و طرح های تکراری که همه جا شاهد آن هستید، دیگر شما تکرار مکررات نبوده و بهترین انتخاب را برای خانه خود داشته باشید.

حفاظ پنجره دوجداره

نرده پنجره دوجداره به سبب ساختاری که در ساخت خود دارد این امکان را به وجود ‌آورده تا بتوان آن را بر روی انواع دیوارها و بر روی هر نمایی از ساختمان نصب کرد. نکته مهم در نصب راحت در کمترین زمان ممکن می باشد . انواع مدل از حفاظ پنجره دوجداره به صورت مستقیم به بازار عرضه شده است که به صورت فروش اینترنتی و با قیمت مناسبی می توان برای خرید آن اقدام کرد. حفاظ پنجره دوجداره از جمله مدل حفاظ های ساختمان است که می توان با نصب و اجرای آن بر روی تمام مدل دیوارها می توان موجب تضمین امنیت به بهترین حالت ممکن گردید.

فواید حفاظ پنجره دو جداره

گذاشتن حفاظ برای پنجره دوجداره، علاوه بر اینکه به بالا رفتن میزان امنیت خانه و آپارتمان‌مان کمک می‌کند، باعث زیباتر شدن نمای ساختمان نیز می‌شود. البته زیباتر شدن نما به انتخاب مدل مناسب حفاظ وابسته است. نصب حفاظ پنجره دوجداره UPVC از ورود سارقان به منزل جلوگیری می‌کند و از قاب و شیشه پنجره نیز محافظت می‌کند. اگر فکر می‌کنید که در منطقه زندگی شما، شرایط خاصی وجود دارد و احتمال می‌دهید که شیشه‌های پنجره ضربه بخورند یا آسیب ببینند، پیشنهاد می‌کنیم که برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی و ایجاد هزینه‌های اضافی، از حفاظ پنجره استفاده کنید.

حفاظ میله‌ای پنجره

حفاظ‌های میله‌ای از رایج‌ترین انواع حفاظ پنجره در خانه‌های مسکونی می باشند. فاصله و اندازه میله‌ها را میتوانید به دلخواه خود طراحی و انتخاب کنید. حفاظ‌های میله‌ای دارای دو مدل داخلی و بیرونی می باشند. مدل بیرونی روی قاب پنجره از قسمت بیرونی ساختمان نصب می گردد ولی مدل داخلی روی قاب پنجره از دورن نصب شده و قفل میشود. در صورت نیاز می‌توانید میله‌های مدل داخلی را از درون ساختمان باز بکنید. در گذشته انواع حفاظ پنجره میله‌ای بسیار ساده و بدون طراحی خاص بودند. اما در حال حاضر می‌توانید حفاظ‌های میله‎ ای را در مدل‌های متنوع‌تری تهیه کنید که ضمن افزایش امنیت خانه دارای نمایی زیبا باشد.

حفاظ پنجره از داخل

حفاظ پنجره داخل ساختمان به دلیل تمایل شخصی، سفارش دهنده ها نصب می شود در حالی که انواع حفاظ پنجره مدرن به لحاظ زیبایی آسیبی به نمای ساختمان وارد نمی کنند. برای نصب حفاظ در داخل پنجره باید قوطی پروفیل به اندازه قاب داخلی ساخته شود و از لولا برای نصب حفاظ آهنی استفاده می شود. حفاظ های داخل پنجره ثابت نیستند و قابلیت باز و بسته شدن از لولا را دارند. به این ترتیب دسترسی به شیشه های پنجره برای تمیزکاری و نظافت شیشه ها هم امکان پذیر است.

حفاظ پنجره متحرک

امروزه می توان از سازه آکاردئون به عنوان حفاظ پنجره نیز استفاده نمود که می تواند به صورت ریلی یا کشویی باشد. ساخت حفاظ پنجره از داخل به نحوی که از داخل قابل باز و بسته شدن است، یکی از انواع حفاظ است که مخصوصاً برای پنجره‌های بزرگ کاربرد دارد. می توانید از سازه اکاردئون نیز استفاده کنید که قابلیت جمع و بازو بسته شدن را دارد.

حفاظ پنجره متحرک (قابل جداسازی)
این نوع حفاظ بیشتر در خانه‌های ویلایی دور از شهر و یا کسب‌وکار ها و مغازه‌ها استفاده می‌شود. البته این نوع حفاظ‌ها در گذشته کاربرد بیشتری داشت اما امروزه با ورود شیشه‌های نشکن و ضدسرقت و همچنین کرکره‌های برقی و اتوماتیک کاربرد آنها کمتر شده است. بسیاری از مغازه‌ها از شیشه خود به عنوان ویترین استفاده می‌کنند و حفاظ پنجره قطعا مانعی برای این کار خواهد بود. حفاظ‌های متحرک راهکاری است که می‌تواند به این کسب و کارها کمک کند. صاحب مغازه بعد از پایان ساعت کاری، حفاظ‌ها را روی پنجره‌ها نصب می کند و با قفل و یا دیگر روش‌ها آن را محکم می‌کند. در خانه‌های ویلایی، گاهی این نوع حفاظ را با لولا به چارچوب پنجره متصل می کنند تا نیازی به حمل و نقل آن نباشد. در این مواقع باید حفاظ در مواقع باز بودن هم در قسمتی محکم شود تا از باز و بسته شدن آن جلوگیری شود. در این نوع حفاظ‌ها معمولا زیبایی چندان مهم نیست و گاهی حتی تمام سطح حفاظ با ورق ضخیم پوشانده می‌شود.

حفاظ پنجره متحرک (تاشو)

این نوع حفاظ آهنی پنجره در قسمت ورودی خانه نصب شده و به نوعی آن را حفاظ پنجره از داخل ساختمان نیز قلمداد می نمایند. در بسیاری از مواقع که اجازه نصب نرده پنجره در جلوی پنجره و در نمای ساختمان برای شما وجود نداشته باشد، استفاده از نرده پنجره تاشو و متحرک می تواند بهترین گزینه باشد. اشتباه نکنید. از نظر امنیتی این نوع نرده آهنی هیچ کم و کاستی از مدل های پشت پنجره نداشته و در صورت رعایت استانداردهای لازم این نوع حفاظ نیز قابلیت های بالایی برای شما خواهد داشت. البته نکته اصلی در داشتن چنین حفاظی فراموش کار نبودن شما خواهد بود. اگر حافظه خوبی نداشته و در زمان خروج از منزل بستن نرده پنجره تاشو را فراموش کنید، در واقع گویا اصلا محافظی برای پنجره خانه خود نخواهید داشت.

حفاظ پنجره لوکس

تزئینات اضافی روی حفاظ های جدید لوکس شکل ظاهری و البته قیمت نرده پنجره آهنی را تغییر داده است. انواع نرده پنجره آهنی بصورت متحرک و ثابت ساخته می شود که قابلیت داشتن گل نرده یا گل میخ را دارند.قیمت نرده پنجره آهنی فرفورژه که زیبایی و امنیت را یکجا ارائه می دهد با قیمت نرده آهنی پنجره ساده تفاوت دارد. هر چه ظرافت های ساخت بیشتر باشد، قیمت ها بالاتر می رود. یراق آلات خاص و سفارشی، رنگ آمیزی های اختصاصی یا هر کار اضافی که در طراحی نرده پنجره آهنی انجام شود، سازه را شکیل تر می کند. این تزئینات سلیقه ای هستند و تنها به درخواست مشتری روی حفاظ استفاده می شوند. به هر حال برای اینکه خانه مثل زندان نشود لازم است تا برخی تزئینات جانبی برای زیباسازی نرده اهنی انجام شود.

حفاظ پنجره برای آپارتمان

با تمامی حرف هایی که گفته شد، باز هم عده ای تصور می کنند که نصب حفاظ پنجره تنها برای درب ها و همچنین خانه هایی کاربرد خواهد داشت که قدیمی تر هستند و درب ها و پنجره های امروزی که تمام هوشمند ساخته می شوند دیگر نیازی به این نوع حفاظ ها ندارند.

لازم نیست برای شما یادآوری کنیم که هرچقدر هم تکنولوژی رو به پیشرفت باشد راه هایی که برای شکستن آن به وجود خواهد آمد نیز بیشتر خواهد شد. در این حال بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که این تفکرات را دور بریزید و به دنبال یک حفاظ محکم برای خانه خود باشید. اگر شما منزل یا ویلایی دارید که در آن سکونت نمی کنید، به طور قطع نصب حفاظ پنجره می تواند به شما در این زمینه کمک کند و امنیت را برای شما فراهم آورد.

حفاظ پنجره کلاسیک

در سفارش های آهنگری همیشه سازه در کارگاه طراحی و ساخته می شود و سپس به محل ارسال می شود. نصب حفاظ پنجره مدرن در محل بدون تخریب است و مزاحمتی برای ساکنین به وجود نمی آورد. اما از لحاظ قیمت حفاظ پنجره باید در نظر داشته باشید که هزینه حمل سازه از کارگاه به محل نصب هم وجود دارد. در اغلب موارد این هزینه به عهده مشتری است بنابراین از قبل در این مورد سوال کنید. البته یک راه ساده برای کاهش هزینه حمل و نقل وجود دارد و آن اینست که حفاظ آهنی را برای همه پنجره ها یکجا سفارش دهید. سفارش های تکی حفاظ اصلا به صرفه نیست ولی در سفارش های کلی هزینه حمل و نقل بین چندین حفاظ سرشکن می شود.

حفاظ شبه چوب پنجره

یکی از انواع حفاظ ها که زیبایی خاصی دارد، حفاظ شبه چوبی است. دقت داشته باشید که این نوع حفاظ در مقابل رطوبت و همچنین آتش مقاوم است و اگر شما هم در منطقه ای مرطوب زندگی میکنید میتوانید از این نوع حفاظ ها استفاده کنید. معمولا حفاظ های شبه چوب در مقابل پوسیدگی مقاوم هستند اما نیازمند نظافت های خاصی می باشند، چرا که گرد و غبار را به خود جذب می کنند. شما میتوانید از انواع مختلف نرده آهنی پنجره برای حفظ امنیت محل زندگی خود استفاده کنید.

نکته: استفاده از آهن ضایعاتی برای پایین آوردن هزینه ساخت حفاظ پنجره اصلا توصیه نمی شود. همه سازه های امنیتی باید از متریال با کیفیت ساخته شوند تا کارایی بالاتری داشته باشند.

حفاظ پنجره طرح دار

برای پنجره حفاظ های متنوع بسیاری وجود دارد که در طرح ها و مدل های زیادی ساخته شده اند. پنجره حفاظ دار از مدل ها و طرح ها و رنگ های مختلفی برخوردار هستند که بنا بر سلیقه مشتری و پنجره های ساختمانی این حفاظ ها ساخته و رنگ می شوند. حفاظ پنجره شامل استیل، آلومینیوم، آهنی و … می باشد که امروزه حفاظ آهنی فرفورژه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد زیرا هم رنگ زیبایی دارد و هم به مرور زمان در برابر تغییرات آب و هوایی از بین نمی رود. انواع مدل پنجره حفاظ دار شامل حفاظ پنجره آکاردئونی ، حفاظ های رول شونده و نوعی حفاظ هم وجود دارد که تقریبا به شکل ابرو می باشند که به آن حفاظ ابرویی گفته می شود که پهنای آن بیشتر از ارتفاع آن می باشد که در پنجره های بزرگ نصب می گردد.

حفاظ پنجره ثابت

این نوع از نرده پنجره را بارها و بارها در ساختمان های و پنجره های خانه های دور و بر خود مشاهده نموده اید. نرده پنجره ثابت به شکلی ساده و با شمایلی ثابت سال های بسیار زیادی است که نقش یک محافظ درجه یک و ایداه آل را در خانه شما ایفا می نماید. احتمالا قیمت مناسب یکی از اصلی ترین ویژگی هایی است که بسیاری از افراد سراغ این حفاظ رفته و آن را به عنوان محافظ پنجره ساختمان خود در نظر می گیرند. البته مزیت های بیشتری نیز برای نرده آهنی پنجره ثابت وجود دارد که نمی توان آنها را نادیده گرفت. علاوه بر قیمت مناسب نرده آهنی پنجره ثابت، ساخت و نصب این نرده حفاظ آهنی نیز ساده تر از سایر انواع نرده آهنی پنجره بوده و این یک مزیت بسیار بزرگ برای آن محسوب می شود. البته نصب این حفاظ نیز دارای ویژگی هایی است که در صورت عدم رعایت امنیت لازم را برای پنجره خانه شما تامین نخواهد کرد.

حفاظ پنجره رول شونده

حفاظ‌ های رول‌ شونده برای باز و بسته شدن، مانند یک فرش لوله شده رول می‌شوند. حفاظ‌های رول شونده، مانند همان حفاظ‌هایی هستند، که در مقابل درب مغازه‌ها و پارکینگ‌ها نیز نصب می‌شوند. ظاهر این حفاظ‌ها بسیار شیک‌تر و عملکرد آن‌ها کاملا کاربردی‌تر از سایر مدل‌ها می‌باشد.

ما میتوانیم حفاظ های متحرکی طراحی کنیم که از داخل قفل میشوند و در مواقع اضطراری مانند اتش سوزی از داخل قابل باز شدن میباشند . هنگامی که شما به دنبال یک محافظ امنیتی شیک و در عین حال بسیار موثر برای ملک مسکونی یا تجاری خود هستید ، به هیچ وجه از حفاظ پنجره صنایع فلزی الو حفاظ گذر نکنید ، چرا که قیمت مناسب ، کیفیت مطلوب و زمان ساخت و نصب کوتاه ما را از سایر رقبای حفاظ سازی در تهران و کرج متمایز میکند.

حفاظ استیل

حفاظ‌های استیل ظاهر بسیار زیبایی دارند و به دلیل همین زیبایی مشتریان خاص خود را دارند. قیمت این نوع حفاظ‌ها هم معمولا بالاتر از مدل‌های مشابه است. اما مهم‌ترین مسئله در حفاظ‌های استیل مسئله امنیت آنها است. حفاظ‌های استیل دو نوع استیل ساده و استیل مسلح هستند.

نرده استیل مسلح یا به عبارت دیگر استیل بانکی نوعی از نرده پنجره است که در آنها لوله با قطر کمتر یا میلگرد کار شده تا استقامت نرده را تضمین کند.

نرده‌های استیل غیرمسلح با پیچ و رولپلاک به دیوار محکم می‌شوند که باعث می‌شود این نرده‌ها بیشتر جنبه تزیینی داشته باشد یا برای مواردی نظیر جلوگیری از شکستن شیشه (در اثر برخورد توپ) کاربرد داشته باشد. در واقع استیل‌های غیرمسلح امنیت پایینی دارند و مثلا برای جاهایی خوب است که نگهبان هم دارند و خیلی قرار نیست روی این نرده‌ها حساب شود.

حفاظ پنجره دوجداره استیل

امروزه حفاظ پنجره از جنس استیل، بیش از انواع دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. ویژگی برتر حفاظ‌های استیل، رنگ ثابت و غیرقابل تغییر آن‌ها است. این حفاظ‌ها در مدت زمان طولانی، از رنگ و رو نمی‌روند و کیفیت خود را حفظ می‌کنند. حفاظ استیل همچنین مقاومت بالایی نسبت به تغییرات آب و هوایی دارد و به همین دلیل بهترین انتخاب برای مناطق مرطوب به حساب می‌آید.

حفاظ ابرویی

این نوع حفاظ در پنجره‌های بزرگ نصب می‌شود و عرض آن بیشتر از ارتفاع آن است. شکل این حفظ تقریبا شبیه ابرو است. حفاظ‌های ابرویی معمولا نسبت به سایر حفاظ‌ها کم تراکم‌تر است، تمام پنجره را نمی‌پوشاند و شبیه ابرو می‌باشد حفاظ ابرویی معمولا روی پنجره‌هایی نصب می‌شود که پهنای آن‌ها نسبت به ارتفاعشان بیش‌تر است. این حفاظ نسبت به سایر حفاظ‌ها زیبایی بیش‌تری روی پنجره‌ها دارد و در عین حال، کاربرد آن با کاربرد سایر انواع حفاظ‌ها مشابه است.

قیمت حفاظ پنجره چگونه محاسبه میگردد ؟

محاسبه اندازه گیری پنجره = ارتفاع: از بالای چهارچوب پنجره (بیرون) تا کف زمین * عرض: قسمت بیرون به بیرون چهارچوب * قیمت هر متر مربع حفاظ پنجره در کاتالوگ الو حفاظ

قیمت انواع حفاظ پنجره

قیمت حفاظ پنجره به عوامل بسیار متعددی بستگی دارد و ممکن است خرید یک محصول با قیمت بالاتر به‌صرفه‌تر از خرید یک محصول ارزان قیمت بی‌کیفیت باشد. در این بخش می‌خواهیم همه عوامل موثر در قیمت حفاظ را برایتان تشریح کنیم تا بتوانید با چشمانی باز و با اطلاعات کامل خرید خود را انجام دهید. فراموش نکنید هر لحظه می‌توانید با تماس با کارشناسان ما ضمن اطلاع از آخرین قیمت ها، پاسخ سوالات خود را هم دریافت نمایید.

۱- اندازه پنجره: شاید مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت هر نوع حفاظ، اندازه پنجره باشد؛ به طوری که گاهی قیمت نرده پنجره به صورت متری ارائه می‌شود و اندازه به عنوان تنها فاکتور موثر در قیمت معرفی‌ می‌شود.

هر چه پنجره ساختمان بزرگتر باشد و طول و عرض بیشتری داشته باشد، قیمت حفاظ هم بالاتر خواهد بود. پنجره‌های بزرگ نیاز به مواد اولیه و کار بیشتری برای فراهم ساختن حفاظ دارند و از این رو قیمت آن‌ها بیشتر از پنجره‌های کوچک است. همچنین می‌بایست در نصب حفاظ پنجره‌های بزرگ هم دقت بیشتری کرد و از محکم بودن آن اطمینان حاصل کرد.

۲- جنس حفاظ پنجره: حفاظ پنجره آهنی می‌تواند از میلگرد، قوطی یا فرفورژه ساخته شود. هر چه تراکم آهن مورد استفاده بیشتر باشد وزن حفاظ بیشتر شده و قیمت آن هم بالاتر خواهد بود.

کیفیت و نوع موادی که در ساخت حفاظ پنجره به کار گرفته می‌شود هم تأثیر زیادی در قیمت این محصول دارد. به طور مثال، حفاظ ساده می تواند از قوطی ۲۰ در ۲۰ یا ۲۰ در ۳۰ ساخته شود. بدیهی است پروفیل‌های ۲۰ در ۳۰ به واسطه اندازه بزرگتری که دارند، حفاظ را سنگین‌تر و در نتیجه گرانتر خواهد کرد و البته که بر مقاومت حفاظ هم خواهد افزود.

حفاظ های ساده از آهن ساخته می‌شوند. متاسفانه برخی از سازندگان برای کاهش قیمت‌ها از آهن‌های ضایعاتی و دست‌دوم استفاده می‌کنند و گاهی این کار حتی بدون اطلاع مشتری انجام می‌شود. اما باید دانست که فولاد نو که تازه از کارخانه بیرون آمده، مقاومت بسیار بالاتری دارد و پرداخت هزینه برای آن قطعا به‌صرفه‌تر است.

۳- طرح حفاظ پنجره: طرح حفاظ هم نقش مهمی در قیمت آن دارد. هر چه طرح حفاظ ساده‌تر باشد، قیمت نرده نیز متناسب‌تر خواهد بود.

تأثیر طرح نرده پنجره روی قیمت آن از دو جنبه است؛

یکی این که برخی طرح‌ها باعث سنگین‌تر شدن حفاظ می‌شوند، مثلاً از گل‌های سنگین استفاده می‌کنند یا طرح‌های پرتراکمی هستند که نیاز به مصرف آهن بیشتری دارد.

تأثیر دیگر هم این که برخی طرح‌ها مستلزم اجرای پیچیده‌تری هستند که ممکن است روی قیمت تأثیر گذارند و آن را زیاد و کم کنند.

۴- نوع حفاظ: حفاظ پنجره ساده پایین‌ترین قیمت را نسبت به دیگر انواع حفاظ داراست. در این نوع حفاظ تمرکز اصلی روی کارآیی است و هدف این است که بالاترین میزان امنیت و کمترین هزینه را برای واحد مسکونی یا اداری در پی داشته باشد. حفاظ‌های ساده که حفاظ‌های نیزه‌ای را هم شامل می‌شود از آن چیزهایی هستند که هیچ‌گاه قدیمی نمی‌شوند و سال‌ها است که زینت‌بخش پنجره خانه‌های ایرانی هستند.

حفاظ فرفورژه نیز قیمت بسیار مناسبی دارد. این محصولات در عین زیبایی قیمت خوبی دارند و همین مسئله باعث رشد روزافزون استفاده از آنها شده است. تنوع این حفاظ ها هم زیاد است و شما می‌توانید حفاظ مدنظر خود را سفارش دهید.

بالاترین قیمت‌ها مربوط به حفاظ‌های استیل است. جنبه زیبایی در حفاظ‌های استیل بیشتر است و از همین رو نوعی محصول لوکس به شمار می‌آیند. در صورتی که قصد سفارش نرده استیل را دارید خود را برای هزینه‌های بیشتر آماده کنید.

۵- تراکم: تراکم یا همان تعداد تیغه‌های استفاده‌شده در حفاظ هم نقش مهمی در نرده پنجره دارند. هر چه تراکم محصول بالاتر باشد، به معنای استفاده از فولاد بیشتر در ساخت حفاظ است و همین عامل قیمت حفاظ را افزایش خواهد داد.

البته انتخاب میزان تراکم پنجره تا حدی اختیاری است و می‌بایست به استانداردهای ارائه شده در این زمینه هم پایبند بود. به طور مثال اگر هدف از نصب حفاظ، مقاومت بیشتر ساختمان در برابر دزدی باشد، نباید فاصله تیغه‌ها از حدود ۱۳ سانتی‌متر بیشتر باشد.

۶- هدف از نصب حفاظ: یکی از مهمترین مسائل موثر در قیمت حفاظ پنجره، هدف از نصب آن است.

برای مثال، اگر هدف از نصب زیباتر کردن پنجره باشد، تراکم تیغه‌ها به هیچ وجه مهم نیست و شما می توانید هرچقدر که می‌خواهید تیغه‌ها را از هم دور کنید که این کار باعث کاهش قیمت حفاظ خواهد شد. البته این کاهش قیمت به شرطی است که به دنبال مدل‌های لوکس و لاکچری نباشید. گاهی اوقات مالکان به دنبال طرح‌های خاص هستند و این موضوع به حدی است که از حیطه شغل آهنگران و جوشکاران خارج می‌شود و در حوزه دکوراسیون قرار می‌گیرد. این نوع طرح‌های لاکچری هزینه‌های بسیار بالایی خواهند داشت.

همچنین اگر هدف شما از نصب نرده پنجره، جلوگیری از سقوط کودکان باشد، تنها کافی است که قسمت پایین پنجره پوشانده شود و این موضوع نیز باعث کاهش قیمت حفاظ خواهد شد؛ چرا که از وزن حفاظ و میزان آهن مورد استفاده کاسته خواهد شد.

قیمت انواع حفاظ پنجره

طول و عرض پنجره: هر چه پنجره ساختمان بزرگتر باشد و طول و عرض بیشتری داشته باشد، قیمت حفاظ هم بالاتر خواهد بود.

قیمت حفاظ پنجره

تاثیرگذارترین عوامل در قیمت حفاظ پنجره میزان آهن مورد استفاده در آن، مدل نرده پنجره و البته هزینه ساخت و نصب آن می باشد. روش هایی برای کاهش هزینه های مربوط به قیمت حفاظ پنجره نیز وجود دارد که با به کار گیری آنها می توانید بهترین نمونه ها را برای خود با قیمتی مناسب تهیه کنید. مسلما استفاده از حفاظ پنجره مدرن و یا حفاظ پنجره فرفورژه نیاز به پرداخت هزینه های بیشتری داشته و رد عوض امنیت و زیبایی بیشتری برای خانه خود فراهم خواهید کرد. از این گذشته با رعایت استاندارد فاصله های میله ها در نرده آهنی پنجره می توانید علاوه بر تامین امنیت کافی برای آن، قیمت حفاظ پنجره را نیز تا حد بسیار زیادی کاهش دهید. استفاده از طرح های قبلی و نمونه کارهای آماده یکی دیگر از روش های کاهش هزینه های داشتن یک نرده آهنی پنجره برای کاربران می باشد.

لیست قیمت حفاظ پنجره

طرح شماره 2

قوطی 20 در 40
کلاف داخل 20 در 20
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع  600.000  تومان
حفاظ پنجره

طرح شماره 1

پروفیل 20 در 20
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع : 950.000  تومان
حفاظ پنجره شماره 1

طرح شماره 4

طرح S
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع:  600.000  تومان

حفاظ پنجره طرح اس

طرح شماره 3

طرح قلوه ای
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع : 600.000  تومان
حفاظ پنجره طرح قلوه ای
طرح شماره 6
طرح ساده
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع : 550.000  تومان
حفاظ پنجره طرح ساده

طرح شماره 5

طرح آکاردئونی
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع  850.000  تومان

حفاظ پنجره طرح آکاردئونی

طرح شماره 8

طرح مربع
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع:  600.000  تومان
حفاظ پنجره طرح مربعی
طرح شماره 7
طرح فرفورژه
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع:  1.250.000  تومان
حفاظ پنجره طرح فرفورژه
طرح شماره 10
طرح  20 در 20
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع : 550.000  تومان
حفاظ پنجره طرح تمام
طرح شماره 9
طرح قلوه دایره
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع  1.000.000  تومان
حفاظ پنجره قلوه دایره

طرح شماره 12
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع : 1.150.000 تومان

حفاظ پنجره

طرح شماره 11

هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع : 1.050.000 تومان
حفاظ پنجره

طرح شماره 14

هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع  850.000 تومان

حفاظ پنجره

طرح شماره 13

طرح سر نیزه 
به تعداد و جدا حساب می شود
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع  700.000 تومان
حفاظ پنجره سر نیزه

طرح شماره 16

طرح سلطنتی
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع :1.350.000 تومان

حفاظ پنجره طرح سلطنتی

طرح شماره 15

طرح دایره و چهار پهلو
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع 950.000 تومان

حفاظ پنجره طرح دایره و چهار پهلو

طرح شماره 18

طرح کرواتی
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع: 1.350.000 تومان

حفاظ پنجره طرح کرواتی

طرح شماره 17

طرح گلدونی
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع 1.300.000 تومان

حفاظ پنجره طرح گلدونی

طرح شماره 20

طرح شکمی تاج دار
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع: 1.000.000 تومان

حفاظ پنجره شکمی تاج دار

طرح شماره 19

طرح مستطیلی
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع 900.000 تومان

حفاظ پنجره طرح مستطیل

طرح شماره 22

طرح گل خونه
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع: 1.500.000 تومان

حفاظ پنجره طرح گل خونه

طرح شماره 21

طرح کوره ای تاج دار
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع: 1.450.000 تومان

حفاظ پنجره کوره ای تاج دار

طرح شماره 24

طرح ترکیبی
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع: 1.450.000 تومان

حفاظ ترکیبی

طرح شماره 23

طرح ویلگول نخلی
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع: 1.400.000 تومان

حفاظ پنجره طرح ویلگول نخلی

طرح شماره 26

هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع: 1.000.000 تومان

حفاظ پنجره

طرح شماره 25

طرح s تاج دار
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع: 1.200.000 تومان

حفاظ پنجره طرح اس تاج دار

طرح شماره 28

طرح شکمی
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع: 950.000 تومان

حفاظ پنجره شکمی

طرح شماره 27

طرح آفتابگردان
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع: 1.650.000 تومان

حفاظ پنجره آفتابگردان

طرح شماره 30

طرح s
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع: 750.000 تومان

حفاظ پنجره طرح اس

طرح شماره 29

طرح قلوه برعکس
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع: 750.000 تومان

حفاظ پنجره قلوه برعکس

طرح شماره 31

طرح سلطنتی کنگره
هزینه هر عدد در تهران: 280 هزار تومان
در حومه: 380 هزار تومان
هر متر مربع: 1.550.000 تومان

حفاظ پنجره سلطنتی کنگره

ارتفاع : انتهای بالای چارچوب تا کف X  طول : قسمت انتهای دو طرف چارچوب پنجره X  قیمت هر متر مربع

عکس حفاظ پنجره

عکس محافظ پنجره می تواند حس تحلیل و ارزیابی را در افراد به وجود آورده تا هر یک از مدل های مختلف حفاظ های پنجره را بررسی کنند تا در صورتی که عکس محافظ پنجره ای به گونه ای بود که فاصله میان میلگردهای آهنی زیاد و پراکنده بود یا از جنس خوب و مناسبی از حفاظ های آهنی استفاده نشده بود، از آن حفاظ آهنی سر باز زده و در صورتی که عکس محافظ پنجره به گونه ای بود که تراکم بالایی در همان نگاه نخست از آن مشاهده می شد و در عین حال زیبایی خیره کننده و شگفت آوری را از آن میان می توانست به ارمغان آورد، پس بی هیچ شک و شبهه ای می توان با مشاهده عکس محافظ پنجره در قالب مدل هایی شبیه به آن مراحل لازم را به جهت خرید این حفاظ های آهنی صورت بخشید تا امنیت بیشتری را به خانه ها وارد کرد و در عین حال سبب شگفتی و حس زیبایی بی نظیری در افراد مختلف گشت.

حفاظ پنجره
حفاظ پنجره

رنگ کوره ای حفاظ پنجره

الو حفاظ از حفاظ پنجره با رنگ های پودری الکترواستاتیک یا کوره ای استفاده کرده و این امر باعث شده تا طول عمر رنگ نرده حفاظ پنجره بسیار بالا و حد اکثر کیفیت را دارا باشد ، همچنین این نوع رنگ بدلیل سیقلی بودن مانع از نفوذ و ماندگاری خاک بر روی حفاظ آهنی پنجره شده است. رنگ حفاظ به صورت کوره ای می باشد تا در هر شرایط جویی مانع از پوسیدگی کل حفاظ شود همانند رنگ ماشین و یخچال می باشد.

ساخت حفاظ پنجره چند روز زمان می برد؟

معمولا از زمان ثبت سفارش تا تحویل نهایی ۵ تا ۶ روز کاری زمان می‌برد. در طی این مدت حفاظ پنجره شما آماده و به محل نصب آورده و نصب می‌شود.

بهترین نوع نرده حفاظ پنجره کدام است؟

بهترین حفاظ پنجره قطعا حفاظی است که با پنجره شما سازگاری و تطابق بالایی داشته باشد. در این مطلب همه انواع حفاظ پنجره را برایتان با جزییات تشریح کرده‌ایم. تماس با کارشناسان ما هم می‌تواند برای شما تمام‌کننده باشد.

حالا که با انواع حفاظ های پنجره آشنا شدید و از چم و خم آن ها مطلع هستید، می‌توانید برای اطلاع از قیمت دقیق حفاظ مورد نظر خود با ما تماس بگیرید. ما لیست قیمت به روز حفاظ و نرده پنجره را در اختیار شما قرار می‌دهیم. مطمئن باشید که از لیست قیمت‌های ما شگفت‌زده خواهید شد. نصب حفاظ پنجره شما نیز به سادگی و در اسرع وقت توسط جوشکار سیار تهران انجام خواهد پذیرفت. پس همین حالا تماس بگیرید.

نکات مهم

امروزه پنجرهای دوجداره یا UPVC بدلیل عایق حرارتی و همین طور عایق صدا بودن بسیار باب شده اند. اما این نوع پنجرها بدلیل اینکه باز کردن آنها بدون شکستن شیشه و تولید صدای اضافه راحت بوده بهترین گزینه برای ورود سارقان به خانه شما می باشند. نصب این نوع پنجرها به صورتی است که یک کلاف قوطی 40 در 80 در داخل دیوار کار شده و پنجره ها بروی آن پیچ می شوند. اگر در حال ساخت خانه هستید و هنوز به مرحله نما نرسیده اید بهتر است برای نصب حفاظ پنجره قبل از نما کاری از آن کلاف ساپورت گرفته شود تا پس از کار سنگ نما حفاظ پنجره به آن جوش داده شود، اما اگر که کار از کار گذشته است و شما خانه ای خریداری کرده اید که کار نما کاری به پایان رسیده و متوجه شده اید سارقان از آن پنجره میتوانند به خانه شما وارد شوند و به فکر حفاظ پنجره افتاده اید. در اکثر موارد یک قاب یا طاقچه ای در دور تا دور پنجره موجود می باشد که با استفاده از آن و کوبیدن میلگرد همانند میخ در آن میتوان حفاظ پنجره را به آن محکم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *