حفاظ

حفاظ شاخ گوزنی

2Q==

حفاظ شاخ گوزنی نوعی حفاظ است که برای امنیت آپارتمان ها و ساختمان ها و برای جلوگیری از ورود افراد نانشناس و سارقان مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از حفاظ معمولا بر روی دیوار نصب میشود ولی نوعی از حفاظ شاخ گوزنی نیز وجود دارد که بر روی پنجره نیز می توان نصب کرد. حفاظ هایی که خیلی قبل تر از حفاظ شاخ گوزنی ایجاد شده بودند به صورت های نیزه ای یا سیم خاردار ساخته شده بودند که البته دارای مشکلاتی بودند. امروزه با ساخت حفاظ شاخ گوزنی سعی شده است که مشکلاتی را که حفاظ های قدیمی تر داشته اند رفع شود و امنیت بیشتری ایجاد شود. حفاظ شاخ گوزنی و سایر حفاظ های دیگر مانند بوته ای و نیزار از گونه ای حفاظ ها هستند که دارای استحکام بالایی هستند و بسیار پر کاربردند. دلی محبوبیت این نوع حفاظ ها این است که مورد تایید پلیس هستند و امنیت کامل را ایجاد می کنند.

ظاهر حفاظ شاخ گوزنی چگونه است ؟

ظاهر حفاظ شاخ گوزنی به صورتی طراحی شده است که میلگردهای به کار رفته در آن دارای نوک تیز و برنده هستند و مانع عبور سارقان می شوند. برای ساخت این نوع حفاظ از فولاد مقاوم استفاده شده است. ارتفاع حفاظ شاخ گوزنی قابل تغییر است و با توجه به محل نصب تعیین میشود. در واقع کارشناسانی که در این زمینه فعالیت می کنند محل مورد نظر را به دقت مورد بررسی قرار می دهند و طراحی لازم را برای حفاظ شاخ گوزنی متناسب با محل انجام میدهند. یکی از ویژگی هایی که این نوع حفاظ دارد این است که حفاظ شاخ گوزنی را می توان بر روی سطوح مختلفی مانند فلز، بتن و سنگ نصب کرد. با توجه به شکل ظاهری که این نوع حفاظ دارد بیشتر برای نصب در خارج از خانه یا محل کار کاربرد دارد.

مزیت های حفاظ شاخ گوزنی

 • به دلیل وجود نوک های تیز و در هم پیچیده شده غیر قابل نفوذ است.
 • نمای زیبایی را برای ساختمان ایجاد می کند.
 • بر روی انواع سطوح مانند فلز، بتن و سنگ نصب می شود.
 • در شرایط مختلف آب و هوایی مقاوم است.
 • در صورت خراب شدن هزینه تعمیر و نگهداری آن کم است.
 • می توان مدل و اندازه آن را بر اساس محل مورد استفاده تغییر داد.
 • نصب این نوع حفاظ سریع و آسان انجام میگیرد.

انواع مختلفی از این نوع حفاظ با توجه به نمای مورد نظر و محل مورد استفاده طراحی و ساخته می شود.

البته در بازار حفاظ شاخ گوزنی را با نام های دیگری همچون حفاظ بوته خاری، حصار شاخ گوزنی، نرده بوته ای، حفاظ شاخ گاوی و …. می شناسند.

قیمت این نوع حفاظ به عوامل مختلفی همچون نوع، رنگ، نوع جوش، ارتفاع حفاظ، تراکم حفاظ و … بستگی دارد.منظور از تراکم حفاظ تعداد ردیف های اصلی میلگرد است. شاخه های اصلی معمولا از سایر شاخه ها کمی بلندتر هستند.

کاربرد حفاظ شاخ گوزنی

  • باغ و ویلا
  • منازل شخصی
  • اماکن نظامی
  • فرودگاه ها
  • شرکت ها و ادارات
  • مدارس و مکان های آموزشی
  • هتل ها

  بنابراین از آنجایی که امنیت برای شما بسیار اهمیت دارد توصیه می کنیم که از حفاظ شاخ گوزنی استفاده کنید.

اندازه های قابل ساخت در تولید حفاظ شاخه گوزنی

هر چند که اندازه استاندارد برای حفاظ واژه مناسبی نیست ولی به لحاظ امنیت و قیمت شاخ گوزنی. بهترین اندازه برای ساخت حفاظ  سایز های ۹۰ سانتیمتر – ۱۰۰ سانتیمتر و ۱۱۰ سانتیمتر میباشد.  برشکاری و رنگ آمیزی است حفاظ شاخ گوزنی معمولا در ابعاد 2 متری تولید میشود، این اندازه  فقط به دلیل سهولت در جا به جایی و نصب حفاظ شاخ گوزنی است. البته در مواردی هم با توجه به نوع دیوار و سازه به درخواست خریدار این سایز قابل تغییر است. شما فرض کنید که دیوار شما 11متر است که در این صورت یک قطعه 1 متری تولید میشود.در مناطقی مانند جاجرود، بومهن، کلاردشت، برخی از مناطق دماوند و مناطقی مانند ازگل، لواسان، قیطریه، شهرک غرب و اکثرا مناطق کوهستانی که دیوار محوطه  ساختمان ها در شیب قرار دارند سایز قطعات برای دیوار ساختمان شما ساخته میشود،این امر افزایش ایمنی ساختمان را به همراه دارد. تولید کننده الو حفاظ اطمینان خاطر را به شما می دهد.

نصب حفاظ شاخ گوزنی

نصب حفاظ شاخ گوزنی باید حتما زیر نظر نصاب الو حفاظ روی دیوار انجام شود. نصب درست حفاظ آهنی روی دیوار باعث می شود تا شما بتوانید حداکثر بهره برداری را از این حفاظ روی دیوار برای خود به وجود بیاورید. مشاوران و کارشناسان آموزش دیده با تجربه و دانش خود می توانند، بهترین شیوه نصب را به شما پیشنهاد دهند. در اکثر موارد بهتر است از حفاظ هایی استفاده کنید که عرض آنها از عرض دیوار شما بیشتر است این بیشتر بودن به این دلیل است که امروزه پوشش سطح روی دیوار ضریب ایمنی حفاظ روی دیوار را افزایش میدهد. اما این موضوع کافی نیست. دانش و تجربه نصاب بسیار بیش از این می تواند موارد امنیتی را برای شما به دست آورد.

چرا باید از حفاظ شاخ گوزنی استفاده کرد؟

گروه الو حفاظ  با استفاده از کادر مجرب در و نرده حفاظ روی دیوار و باتجربه پرسنل خود و تجهیز دستگاه ها و استفاده از تکنولوژی روز و استفاده از رنگ های پودری(الکترو استاتیک)  از روش رنگ شاخ گوزنی با پخت داخل کوره استفاده میکند. این روش رنگ آمیزی شاخ گوزنی و نرده حفاظ ساختمان قطعاً بهترین کیفیت و دوام ممکن را به خریدار شاخ گوزنی ارائه میکند. نرده حفاظ شاخ گوزنی با توجه به ارتفاع و عرض مناسب در تمام سایز ها، داری یک هارمونی مناسب بوده که عبور از آن به نصبت سایر نرده حفاظ های روی دیوار کاری بسیار سخت و خطرناک است. در حفاظ های کلاسیک که از میله های ساده با یک یا دو خم ساخته شده اند، اگر فرض کنیم سارقی بخواهد از روی این نوع نرده محافظ ساده عبور کند در صورت اشتباه یا خطا نهایتاً یا از روی نرده به زمین سقوط کرده یا این که نمی‌تواند عبور کند و از این کار منصرف میشود.در حفاظ شاخ گوزنی این طور نیست با توجه به عرض زیاد این نوع از نرده حفاظ ساختمان  و استفاده از میله های تیز با تراکم بالا در مرحله اول عبور از این نوع نرده حفاظ ها بسیار دشوار بوده و در صورتی که شخصی قصد عبور داشته باشد در مواجه با این میله های تیز اگر لغزشی داشته باشد کمترین خطر پارگی شدید و عمیق و در صورت سقوط خطر مرگ را به همراه دارد. نکته بسیار مهمی که سبب شده این نوع از نرده حفاظ ساختمان محبوبیت فوق العاده ای پیدا کند این است که در صورت نصب صحیح حفاظ شاخ گوزنی بعید میدانم که یک سارق دو بار شانس خود را برای عبور از این حفاظ امتحان کند.

امنیت حفاظ شاخ گوزنی

ساختار و امنیت حفاظ شاخ گوزنی بصورتی است که سارق هر چندحرفه ای ولی با توجه به نوک تیز و برنده میلگردهای بکار رفته در ساخت حفاظ امکان عبور از آن را نخواهد داشت. در ساخت این نوع حفاظ از فولاد مقاوم و میلگردهای ۱۰ استفاده میشود و ارتفاع آن بسته به شرایط از ۳۰ تا ۱۴۰ است و امکان افزایش با توجه به محل و نظر کارشناس نصب هست. و قابل نصب بر روی فلز، بتن و سنگ میباشد. با توجه به نوک تیز و برنده، این نوع از حفاظ فقط برای محیط بیرونی قابل استفاده است و در داخل خانه کاربردی ندارد و با توجه به خطرناک بودن، برای محل نصب باید دقت لازم را به عمل آورد. در سال‌های اخیر و با کاهش امنیت ساختمان‌ها و مجتمع‌های اداری و مسکونی، نبود نرده‌هایی که هم امن باشند و هم از ظاهر مناسبی برخوردار باشند، بیشتر از هر زمان دیگری حس می‌شد. در گذشته از سیم خاردار و مواردی مانند آن برای حفاظت از اماکن مختلف استفاده می‌شد که دارای امنیت بسیار پایینی بودند و سارقین به سادگی از آن‌ها عبور می‌کردند. به همین منظور تولید‌کنندگان و طراحان به فکر ساخت نسل جدیدی از حفاظ‌ ها افتادند که در کنار امنیت بالا از ظاهر زیبا و مناسبی نیز برخوردار باشند. در میان این نسل جدید، حفاظ‌ شاخ گوزنی به واسطه استحکام و امنیت بسیار بالا خود به سرعت در ایران و عراق رایج شدند و سهم بسیار زیادی از بازار حفاظ را به خود اختصاص دادند. در این مقاله “ الو حفاظ ” شما را با ویژگی‌های این حفاظ بیشتر آشنا میکند.

استحکام حفاظ شاخ گوزنی

هدف اصلی از مجهز کردن دیوارها به حفاظ، حفظ امنیت و آرامش ساکنین است بنابراین امنیت مهم‌ترین فاکتور برای انتخاب یک حفاظ دیواری به شمار می‌رود. امن بودن حفاظ‌ ها ارتباط مستقیمی با استحکام شاخه‌های حفاظ دارد و هر چه این شاخه‌ها محکم‌تر ساخته شده باشند، کار را برای عبور سارقان مشکل‌تر می‌کنند. حفاظ‌ شاخ گوزنی از جنس فلز فولاد مقاوم تهیه شده‌‍‍ است که امنیت بالا را با هزینه‌ای مناسب برای شما فراهم می‌کند. شاخه‌های حفاظ  شاخ گوزنی بسیار تیز و برنده هستند و  نوع میلگرد به کار رفته در آن‌ها، میلگرد ساده شماره ۱۰ است. یکی از مواردی که امنیت حفاظ‌ شاخ گوزنی را تضمین می‌کند، خمیدگی شاخه‌ها در دو جهت و درهم بودن آن‌ها است که ایستادن در کنار آن‌ها را غیرممکن و در نتیجه احتمال عبور از آن را برای سارقین بسیار کم می‌کند.

اندازه حفاظ شاخ گوزنی

به طور استاندارد حفاظ‌ شاخ گوزنی در اندازه‌های ۴۰ تا ۱۲۰ سانتی متری و تراکم‌های متفاوتی عرضه می‌شوند که پرکاربردترین آن‌ها اندازه ۹۰ سانتی متر و تراکم ۱۰ است. اما شرکت‌های تولیدکننده این حفاظ بدلیل استفاده گسترده آن در اماکن مختلف، بنابر نیاز شما در هر اندازه و ضخامتی این حفاظ ‌ها را آماده می‌کنند. که تولید کننده الو حفاظ با اندازه های دقیق حفاظ های شما را آماده و نصب خواهد کرد.

حفاظ شاخ گوزنی در چه رنگ هایی تولید می شود ؟

حفاظ شاخ گوزنی به طور معمول به رنگ های سفید و مشکی و قهوه ای سوخته و کرم در سطح بازار موجود می باشد.و به سلیقه مشتری میتوان از رنگهای سفارشی برای رنگ آمیزی حفاظ شاخ گوزنی استفاده کرد. شرکت الو حفاظ با توجه به سفارش شما مشتری عزیز حفاظ ها را آماده می نماید.

تراکم در حفاظ شاخ گوزنی

تراکم حفاظ شاخ گوزنی سبب افزایش ضریب امنیت یک نرده حفاظ در برابر ورود افراد غیر مجاز حتی با استفاده از ابزار می گردد. تنها تراکم فاکتور کیفیت یک نرده حفاظ به حساب نمی آید، هندسه و طرح اصولی یک نرده حفاظ لازمه نخست کیفیت در ضریب امنیت یک نرده حفاظ شاخ گوزنی بشمار می رود. ضریب امنیت یک نرده حفاظ علاوه بر هندسه کاربردی، بستگی زیادی به میزان تراکم در نرده حفاظ دارد. هر اندازه میزان تراکم در یک نرده حفاظ شاخ گوزنی بالاتر باشد، سطح نفوذ ناپذیری و بازدارنگی آن بالاتر می رود و نیز مقاومت و ایستادگی بالایی در برابر فشار و تکان های وارده به خود نشان می دهد. بسیاری از حفاظ های تولیدات متفرقه،صرفاً جهت داشتن حجم به طرفین حفاظ ساخته می شوند که اتصالات ناچیزی با دیگر قطعات مجاور دارند. قطعات میل گردی به کار رفته در نرده های حفاظ شاخ گوزنی که نهایتاً قطر آنها به ۱۰ میلی متر می رسد، به خودی خود در برابر فشار وارد شده توسط یک شخص بالغ مقاومت پایینی دارند و ضعیف تلقی می گردند. اینجا است که تاثیر یک هندسه کاربردی بر پایه اصول تحمل و دفع فشار به همراه تراکم پایه ها و همچنین قرار گیری صحیح این پایه ها در یکدیگر برای دفع فشار های وارده بخوبی نمایان می گردد که اکثراً مشتریان حفاظ های شاخ گوزنی به آن توجه نشان نمی دهند و تفاوت های کمی و کیفی میان تولیدات متفرقه و کارخانه ای را نادیده می گیرند  به جرات می توان گفت: در اکثر سایت های عرضه حفاظ های شاخ گوزنی صحبتی از نوع هندسه و شیوه واضح تراکم حفاظ به میان نمی آید و تنها به عنوان نمودن اعداد اکثراً بالا،برای تراکم حفاظ که بر پایه و تعریف مشخصی نمی باشد بسنده می نمایند. حتی سایت هایی به ظاهر معتبر،برای فروش حفاظ های شاخ گوزنی وجود دارندکه طرح هندسی نرده عرضه شده خود را به نمایش گذاشته اند. مشتریان نرده های حفاظ شاخ گوزنی باید توجه داشته باشند، نشان دادن یک طرح و نقشه از یک حفاظ شاخ گوزنی،صرفاً به معنی داشتن استحکام و مقاومت در آن حفاظ تلقی نمی گردد تا اندازه زیادی برای ذهنیت بخشیدن به داشتن کیفیت در حفاظ نمایش داده می شود. برای ساخت حفاظ شاخ گوزنی مهم ترین مولفه جنس آن است. در ساخت حفاظ امنیتی شاخ گوزنی نباید از ضایعات آهن استفاده شود بلکه باید از بهترین آهن برای ساخت آن استفاده شود. تراکم حفاظ را از نصب میله های عمودی آن می توان تشخیص داد. برای ساخت نرده شاخ گوزنی ازمیلگرد نمره ۱۰ استاندارد و نو استفاده می شود. هر متر میلگرد سایز ۱۰ وزنی حدود ۰/۵۳۰ گرم دارد در صورتی که وزن میل گرد ۹ برای هر متر حدود ۰/۴۸۰ گرم می باشد. برای ساخت یک نرده شاخ گوزنی با ارتفاع ۸۰ سانت و تراکم ۹ تقریبا نیاز به ۱۰۰ متر میله فلزی ساده می باشد. با یک حساب ساده می شود محاسبه کرد که وزن محصول ساخته شده با یک مدل و تفاوت سایز چیزی حدود ۵ کیلو گرم تفاوت وزن ایجاد می گردد. ارتفاع نرده شاخ گوزنی در اندازه های ۳۰ تا ۱۲۰ سانتیمتری به طور معمول تولید می شود. امکان ساخت حفاظ با اندازه ارتفاع بیشتر برای مناطقی که دیوار کوتاه تر است نیز وجود دارد. بعد از ساخت این سازه دچار خمش و پیچش نمی شود همچنین امکان برش آن اصلاً وجود نخواهد داشت. حتی با فرض اینکه برشی ایجاد شود باز هم نمی توان از عرض زیاد حفاظ روی دیوار عبور کرد و لازم است تا موانع زیادی از میان برداشته شود که در عمل غیر ممکن است.

حفاظ شاخ گوزنی

وزن حفاظ شاخ گوزنی

سازه های شاخ گوزنی سبک تر، از تراکم کمتری برخوردار هستند. برای حفظ امنیت ساختمان باید تراکم حفاظ شاخ گوزنی به میزان استاندارد در نظر گرفته شود. در کارگاه های خارج از شهر و یا مناطقی که خلوت هستند و امکان سرقت زیاد است همیشه از حفاظ هایی با تراکم بالاتر استفاده می شود. چیزهایی که روی وزن حفاظ تاثیر دارد جنس، تراکم و اندازه بلندی حفاظ است. الو حفاظ با در نظر گرفتن کلیه مقررات رضایمندی مشتری را به خود جلب خواهد کرد.

نمونه کارهای حفاظ شاخ گوزنی

به صورت کلی خرید حفاظ‌ شاخ گوزنی، مزایای زیر را به همراه دارد

 • غیر قابل نفوذ بودن و تضمین امنیت به دلیل شاخه‌های مستحکم و در هم پیچیده
 • ارزش دکوراسیونی بالا برای زیباسازی نمای ساختمان
 • قابلیت نصب بر روی انواع دیوارها با جنس‌های مختلف مثل فلز، بتن، سنگ و…
 • استحکام و مقاومت بالا در برابر شرایط مختلف آب و هوایی
 • هزینه تعمیر و نگه‌داری اندک
 • نصب بسیار سریع و آسان

در این مطلب سعی کردیم تا شما را با حفاظ‌ شاخ گوزنی، محبوب‌ترین نوع از حفاظ‌ های موجود در سطح بازار آشنا کنیم تا اگر قصد خرید آن‌ها را دارید، با چشمانی باز و اطلاعاتی کافی این کار را انجام دهید پس اگر به دنبال حفاظی قابل اطمینان با تمامی ویژگی‌های ذکر شده هستید، حفاظ‌ شاخ گوزنی می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. گروه تولیدی الو حفاظ

شماره ثابت:66681650 -021  و شماره همراه: 09128442709  جواب گوی خریداران محترم میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *