حفاظ

حفاظ نیزار

حفاظ نیزار به یکی از بهترین مدل های نرده لوکس بر روی دیوار گفته می شود و به نوعی جایگزین نرده های قدیمی شده است. این حفاظ با ظاهری بسیار زیبا، امنیت را فراهم می کند و می تواند از جان و مال ساکنان ساختمان محافظت کند. اما مدل های سنتی و کلاسیک از آنجایی که از تنوع کمی برخوردار هستند و شکل آن ها به هم شبیه میباشد، مورد استقبال معماران قرار نمی گیرد.

در همین راستا تولید کنندگان حفاظ در اقدامی رو به تولید نسل جدید از حفاظ ها آوردند که شامل حفاظ شاخه گوزنی، حفاظ لیلیوم، حفاظ بوته و حفاظ نیزار می باشد که حفاظ نیزار در رده برترین آن ها قرار دارد. با توجه به اینکه برای طراحی آن از ایده های خاصی بهره می گیرند، باعث شده است با تمام نماهای ساختمانی هماهنگی داشته باشد و به عنوان یکی از پر فروش ترین مدل ها شناخته شده است.

برای تولید حفاظ نیزار چه مراحلی طی می شود؟

ابتدا باید میلگردهایی در سایز 10 یا 12 میلیمتر تهیه کنند. سپس اقدام به برش میلگردها در اندازه هایی که نیاز است و سفارش شده است، می کنند. البته برش با استفاده از گیوتین مخصوص که نوک آن بسیار تیز باشد، امکان پذیر است. بعد از برش دادن باید آن ها را با پرس و در قالب های مخصوصی خمکاری شوند.

حالا شاسی که از پروفیل، تسمه یا سپری است را در اندازه مورد نیاز می برند و سای می شوند که عموما یک متری است. در انتها باید قطعات سایز شده میلگرد، که قبلا نوک آنها را تیز کرده اند و عمل خمکاری روی آن ها انجام شده را با جوشکاری به شاسی اصلی جوشکاری گردد.

حفاظ نیزار چه مزایا و معایبی دارد؟

به عنوان یکی از مزایای حفاظ نیزار می توان به شاخه های نرده آن که به صورت مستقیم روی شاسی جوشکاری شده است، اشاره کرد. برای جوش شاخه های اصلی از قسمت بالا اقدام می کنند که همین باعث وجود نقاط جوش کمتری می شود. در مقابل مدلهای دیگری هم وجود دارند که شاخه های آن نه تنها به شاسی جوشکاری می شوند بلکه تعدادی از آن ها به شاخه های اصلی جوش داده می شوند.

این عمل باعث زیاد شدن نقاط جوش می شود و زمانی که جوشکاری با الکترود روکش دار انجام گیرد، همچنان جوش ها سر جای خود باقیست و بعد از مدت زمان کمی پوسیدگی در آن ناحیه اتفاق می افتد. البته از آنجایی که در حفاظ نیزار شاخه های کمتری استفاده شده است، نقاط جوشکاری کمتری را می توان شاهد بود که به استحکام بیشتر نیزار کمک می کند.

در مورد نصب حفاظ نیزار چه می دانید؟

زمان نصب حفاظ چنانچه بر روی دیوار محل نصب نرده وجود داشته باشد، نصب حفاظ به راحتی صورت می گیرد. در غیر این صورت ابتدا باید با استفاده از دریل سوراخ هایی با قطر 10 تا 12 میلی متری روی دیوار ایجاد کرد. معمولا این سوراخ ها به شکل مورب می باشند که باید میلگردهایی با طول 15 تا 20 را وارد آن کرد.

البته حواستان باشد که چند سانتی متر از میلگردها را بیرون بگذارید تا امکان جوش خوردن آن ها به شاسی حفاظ وجود داشته باشد. جوش خوردن میلگردها به صورت یک در میان از دو طرف شاسی امکان پذیر است. در انتها می توان محل هایی که جوش خورده اند را رنگ کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *