حفاظ

حفاظ نیزار

Z

حفاظ نیزار به یکی از بهترین مدل های نرده لوکس بر روی دیوار گفته می شود و به نوعی جایگزین نرده های قدیمی شده است. این حفاظ با ظاهری بسیار زیبا، امنیت را فراهم می کند و می تواند از جان و مال ساکنان ساختمان محافظت کند. اما مدل های سنتی و کلاسیک از آنجایی که از تنوع کمی برخوردار هستند و شکل آن ها به هم شبیه میباشد، مورد استقبال معماران قرار نمی گیرد.

در همین راستا تولید کنندگان حفاظ در اقدامی رو به تولید نسل جدید از حفاظ ها آوردند که شامل حفاظ شاخه گوزنی، حفاظ لیلیوم، حفاظ بوته و حفاظ نیزار می باشد که حفاظ نیزار در رده برترین آن ها قرار دارد. با توجه به اینکه برای طراحی آن از ایده های خاصی بهره می گیرند، باعث شده است با تمام نماهای ساختمانی هماهنگی داشته باشد و به عنوان یکی از پر فروش ترین مدل ها شناخته شده است.

حفاظ نیزار

برای تولید حفاظ نیزار چه مراحلی طی می شود؟

ابتدا باید میلگردهایی در سایز 10 یا 12 میلیمتر تهیه کنند. سپس اقدام به برش میلگردها در اندازه هایی که نیاز است و سفارش شده است، می کنند. البته برش با استفاده از گیوتین مخصوص که نوک آن بسیار تیز باشد، امکان پذیر است. بعد از برش دادن باید آن ها را با پرس و در قالب های مخصوصی خمکاری شوند.

حالا شاسی که از پروفیل، تسمه یا سپری است را در اندازه مورد نیاز می برند و سای می شوند که عموما یک متری است. در انتها باید قطعات سایز شده میلگرد، که قبلا نوک آنها را تیز کرده اند و عمل خمکاری روی آن ها انجام شده را با جوشکاری به شاسی اصلی جوشکاری گردد.

حفاظ نیزار

حفاظ نیزار چه مزایا و معایبی دارد؟

به عنوان یکی از مزایای حفاظ نیزار می توان به شاخه های نرده آن که به صورت مستقیم روی شاسی جوشکاری شده است، اشاره کرد. برای جوش شاخه های اصلی از قسمت بالا اقدام می کنند که همین باعث وجود نقاط جوش کمتری می شود. در مقابل مدلهای دیگری هم وجود دارند که شاخه های آن نه تنها به شاسی جوشکاری می شوند بلکه تعدادی از آن ها به شاخه های اصلی جوش داده می شوند.

این عمل باعث زیاد شدن نقاط جوش می شود و زمانی که جوشکاری با الکترود روکش دار انجام گیرد، همچنان جوش ها سر جای خود باقیست و بعد از مدت زمان کمی پوسیدگی در آن ناحیه اتفاق می افتد. البته از آنجایی که در حفاظ نیزار شاخه های کمتری استفاده شده است، نقاط جوشکاری کمتری را می توان شاهد بود که به استحکام بیشتر نیزار کمک می کند.

حفاظ نیزار

در مورد نصب حفاظ نیزار چه می دانید؟

زمان نصب حفاظ چنانچه بر روی دیوار محل نصب نرده وجود داشته باشد، نصب حفاظ به راحتی صورت می گیرد. در غیر این صورت ابتدا باید با استفاده از دریل سوراخ هایی با قطر 10 تا 12 میلی متری روی دیوار ایجاد کرد. معمولا این سوراخ ها به شکل مورب می باشند که باید میلگردهایی با طول 15 تا 20 را وارد آن کرد.

البته حواستان باشد که چند سانتی متر از میلگردها را بیرون بگذارید تا امکان جوش خوردن آن ها به شاسی حفاظ وجود داشته باشد. جوش خوردن میلگردها به صورت یک در میان از دو طرف شاسی امکان پذیر است. در انتها می توان محل هایی که جوش خورده اند را رنگ کرد.

حفاظ نیزار

مشخصات فنی حفاظ نیزار

  • در ساخت نرده نیزار ارتفاع از ۸۰ سانتی متر تا ۱۲۰ سانتی متر در نظر گرفته می شود.
  • بهترین ارتفاع پیشنهادی کارشناسان برای حفاظ نیزار ۱۲۰ سانتی متر می باشد.
  • این ارتفاع هم لحاظ امنیت، امنیت بالایی را برای ساختمان ایجاد می کند و هم زیبایی ظاهری خوبی دارد.
  • عرض حفاظ نیزار نیزنصبت به ارتفاع آن از ۳۰ سانتی متر تا ۷۰ سانتی متر متغیر می باشد.
  • ضخامت میلگرد مصرفی در ساخت حفاظ روی دیوار نیزار:میلگرد مصرفی در ساخت نرده نیزار را از قطر ۸ ،۱۰ ،۱۲ در نظر می گیرند.
  • هر چقدر قطر میلگردها بیشتر باشد، مقاومت حفاظ در برابر خمش و نفوذ افراد نیز بیشتنر خواهد بود.
  • برای ساخت شاسی نرده روی دیوار نیزار میتوان از متریال های مختلفی از قبیل: پروفیل، تسمه، سپری و میلگرد استفاده کرد.
  • انتخاب شاسی با ارتفاع و وزن و ضخامت میلگرد های مصرفی نرده نیزار ارتباط مستقیم دارد و همچنین در قیمت تمام شده محصول نیز تاثیر گذار است.
  • شما می توانید با توجه به نوع کاربری ساختمان و متناسب با نمای خارجی بهترین نوع حفاظ روی دیوار از سایت الو حفاظ خریداری نمایید.
حفاظ نیزار

حفاظ نیزار و رنگ آن

الوحفاظ، حفاظ نیزار خود را در سه رنگ مشکی، سفید و قهوه‌ای ارائه می‌کند. رنگ‌های سفید و قهوه‌ای بیشتر با نمای ساختمان‌ها هماهنگی دارند. با این حال رنگ مشکی هم طرفداران خاص خود را دارد. رنگ آمیزی نرده‌ها با روش رنگ کوره‌ای انجام می‌شود که روشی کاملاً استاندارد و به روز است. در این روش میله‌ها پس از این که در معرض رنگ پودری قرار گرفتند، داخل کوره می‌روند تا رنگ روی سطح آنها بنشیند. این رنگ علاوه بر اینکه ظاهر زیباتر و بدون خط و خش‌تری نسبت به رنگ‌های معمولی مایع دارد، کیفیت و ماندگاری بالاتری نیز دارد. رنگ‌های مایع حتی اگر لایه‌ای ضد زنگ هم داشته باشند، پس از مدتی در برابر باران و آفتاب مستقیم قرار گرفتن، کیفیت خود را از دست می‌دهند و پوسته می‌شوند. حتی ممکن است میله زنگ بزند و بپوسد. به این ترتیب میلگرد به تدریج استحکام خود را از دست می‌دهد. اما در رنگ کوره‌ای هیچ کدام از این مشکلات وجود ندارند.

حفاظ نیزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *