حفاظ

حفاظ آکاردئونی

موضوع این مقاله ما به حفاظ آکاردئونی اختصاص یافته است. در واقع حفاظ آکاردئونی همان درب آکاردئونی است و از آنجایی که مهم ترین کاربرد این نوع درب ایجاد حفاظت و امنیت ساختمان ها است لذا به آن حفاظ آکاردئونی می گویند. در واقع به دلیل این ویژگی ها قابلیت نصب در تمام ساختمان ها از قبیل ساختمان های تجاری و اداری و مسکونی را دارد. این درب همچنین قابلیت نصب در محیط های باز مثل حیاط و پارکینگ ها را نیز دارد.

استفاده از این درب به دلیل این قابلیت هایی که دارد بسیار رایج است و از این رو این حفاظ ها در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند که در ادامه به تشریح آن می پردازیم. از این رو برای آشنایی بیشتر با انواع حفاظ آکاردئونی و وژیگی های این درب می توانید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

ویژگی های حفاظ آکاردئونی چیست؟

حفاظ آکاردئونی یک نوع درب است که ساختمان آن و طراحی آن برگرفته از ساز آکاردئون است. البته این درب در بازار با نام های دیگری همچون درب کرکره ای یا درب کشوئی و .. نیز معروف می باشد. در واقع مهم ترین دلیل ساخت این گونه درب ها ایجاد امنیت ساختمان و همچنین استفاده بهینه از فضای ساختمان ها است.

این درب ها به دلیل اینکه قابلیت جمع شوندگی به صورت تاشو را دارند پس از جمع شدن جای کمی را اشغال می کنند که این ویژگی سبب بهینه سازی فضای ساختمان ها می شود. از دیگر ویژگی های حفاظ آکاردئونی شبکه ای بودنشان است که این قابلیت جابجایی راحت درب ها با استفاده از دست ها را فراهم می کند. از دیگر ویژگی های حفاظ آکاردئونی وزن سبک ان ها است. این درب ها با وجود وزن سبک ابعادی هم اندازه درب های فلزی دارند و از این رو به راحتی قابل جایگزین شدن با این نوع درب ها هستند.

اجزای حفاظ آکاردئونی

این نوع درب ها یا حفاظ ها از یک چهارچوبی ساخته شده اند که جنسشان از آهن و شکلشان به صورت پروفیل است. همچنین درون آن ها پر شده از پروفیل های عمودی و افقی و مورب. در بالای این درب نیز یک ریل فلزی نصب شده است. بخش چرخدار این حفاظ در واقع بخشی است که وزن درب را تحمل می کند. این حفاظ ها دارای قفل های توکار و روکار هستند که این قفل ها سبب افزایش امنیت دستگاه می شوند.

این ویژگی ها سبب شدند که حفاظ آکاردئونی دارای مزایای زیادی باشند که در ادامه به تشریح آن می پردازیم.

مزایای حفاظ آکاردئونی

درب آکاردئونی از جمله درب هایی است که در انواع مختلفی تولید می شوند. از جمله انواع این درب ها می توان به درب آکاردئونی پارکینگی، داخلی، فروشگاهی، حفاظ آکاردئونی پنجره ای و پارکینگی اشاره نمود و تنوع تولید اینگونه درب ها هم به دلیل مزایای بسیار ویژه این حفاظ ها می باشد.

از جمله مزایای حفاظ آکاردئونی داشتن وزن سبک به دلیل شبکه ای بودن، باز و بسته کردن آسان، به دلیل قابلیت تاشو بودن فضای اضافه اشغال نمی کند، قابلیت نصب قفل های توکار و روکار داردو که این قابلیت سبب افزایش امنیت درب می شود و نصب در بازه زمانی بسیار کم می باشد.

درب آکاردئونی در بسیاری از مکان ها قابل استفاده است. از مهمترین جاهای که می توان به آن اشاره کرد حفاظ پنجره است. پنجره ها یکی از راههایی هستند که سارقان به راحتی می توانند وارد منزل، شزکت و آپارتمانها شوند.

اگر می خواهید جلوی ورود سارقان از طریق پنجره را به صفر برسانید بهترین پیشنهاد استفاده از حفاظ آکاردئونی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *