حفاظ

حفاظ آبشاری

9k=

موضوع این مقاله ما به معرفی حفاظ آبشاری اختصاص یافته است. از این رو ما در این مقاله به معرفی حفاظ آبشاری و انواع حفاظ آبشاری می پردازیم. از این رو اگر می خواهید با این حفاظ ها آشنا شوید و اطلاعات خود را در زمینه حفاظ آبشاری افزایش دهید می توانید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

معرفی حفاظ آبشاری

شاید با شنیدن این نام اولین سوالی که به ذهنتان خطور کند این باشد که اصلا حفاظ آبشاری چیست و چه کاربردی دارد. لذا ما با معرفی حفاظ آبشاری به سوال شما پاسخ می دهیم.

در واقع این حفاظ رایج ترین و متداول ترین محافظی است که افراد با استفاده از آن سبب افزایش امنیت ساختمان های خود می شوند. در واقع این حفاظ از رایج ترین حفاظ های دیواری است. از این رو افراد با استفاده از این حفاظ و نصب آن بر روی دیوارهای ساختمان های خود از ورود افراد غیر مجاز جلوگیری می کنند. معمولا این نوع حفاظ ها با پروفیل ها ساخته می شوند و دارای شکل سنتی هستند.

در واقع از آنجایی که شکل ساختمان هایی که افراد در آن سکونت دارند از نظر ارتفاع دیوار و موقعیت جغرافیایی و همچنین مقدار بودجه متفاوت است لذا استفاده و به کارگیری حفاظ آبشاری برای تمامی ساختمان ها از قدیم تا به امروز بسیار مناسب و مطلوب بوده است. از این رو این نوع حفاظ از شناخته ترین محافظ های دیواری محسوب می شود.

همان طور که گفتیم از این نوع حفاظ ها برای افزایش امنیت ساختمان ها از قدیم استفاده می شد و از این رو این حفاظ ها شکل و ظاهر سنتی و قدیمی خود را حفظ کرده اند. البته در قدیم هم این حفاظ ها به صورت اشکال سنتی برای ساختمان ها و دیگر اماکن مورد استفاده قرار می گرفتند. ویژگی حفاظ های آبشاری سنتی به این صورت است که در زمان نصب در فاصله بسیار نزدیکی از نرده ها قرار می گیرند. این نوع حفاظ ها کارآیی بسیار بالایی دارند.

از ویژگی های انواع حفاظ آبشاری سنتی می توان به تراکم بسیار بالا و ارتفاع های متفاوت و همچنین رنگ های متنوع اشاره نمود. در کل انواع حفاظ آبشاری دارای مشخصاتی هستند که در ادامه به معرفی این مشخصات می پردازیم.

مشخصات انواع حاظ آبشاری

یکی از مشخصات اینگونه حفاظ ها رنگ به کار رفته در آن ها است که معمولا رنگ این نوع حفاظ ها رنگ الکترواستاتیک کوره ای می باشد. همچنین جنس رنگ آن ها نیز پوشش فام درجه 1 می باشد. از دیگر مشخصات این حفاظ ها تراکم شاخه ها است که در هر شاخه 11 الی 14 شاخه است. طول هر شاخه نیز 2 متر، ارتفاع ﺁن ها 50 تا 140 سانتی متر و عرضشان 40 تا 75 سانتی متر است.

مشخصات دیگر این نوع حفاظ ها نوع جوشکاری به کار رفته در آن ها است که عموما جوشکاری دو طرفه است. سایز میلگردی که برای ساخت این نوع حفاظ ها استفاده می شود 90 درصد میلگرد 10 و 10 درصد میلگرد 8 است. این نوع حفاظ ها در مدل های مختلفی ساخته می شوند که در ادامه به معرفی انواع حفاظ آبشاری می پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *