نرده

انواع نرده

انواع نرده

نرده نوعی حفاظ و حائل بین انسان و پرتگاه مانند راه پله ،تراس و پشت بام می باشد . نرده از جنس های متفاوتی ساخته می شود و انواع مختلفی دارد . که هم جنبه ی زیبایی دارد و هم برای محافظت استفاده می شود .

انواع نرده 

نرده استیل ، نرده فلزی ،نرده چوبی ،نرده شیشه ای ،نرده سنگی ،نرده آلومینیومی و نرده پلکسی از انواع نرده می باشند که نرده استیل از همه ی آنها معروف تر و پرفروش تر می باشد زیرا از همه زیبا تر و کارآمد تر می باشد.

  • نرده فلزی

از ارزان ترین نوع نرده ها نرده های فلزی می باشند که بر اساس استاندارد بهترین نوع نرده می باشند .از مزایای نرده ی فلزی می توان به عمر طولانی ،رنگ آمیزی دوباره و داشتن شکل و طرح های زیبای مختلف اشاره کرد . داشتن تنوع شکلی این نوع نرده ها سبب شده است که علاوه بر امنیت و حفاظت به زیبایی خانه کمک کند .

  • نرده چوبی

این نرده ها همان طور که از نامشان مشخص است از جنس چوب می باشند . این نرده ها از عمری به نسبت کوتاه برخوردار هستند و به دلیل جس چوبی شان احتمال آتش گرفتن آنها زیاد می باشد .

  • نرده شیشه ای

نرده های شیشه ای از زیبا ترین نوع نرده ها می باند .نرده ی شیشه ای به دلیل استفاده شیشه ی سکوریت که با یک لایه لمینت پوشش داده شده است نشکن می باشد.این نرده ها مقاومت بالایی داشته و زیبایی ، رنگ و جلای خود را در طولانی مدت حفظ می کنند . تنها عیب نرده های شیشه ای لک شدن آن ها می باشد که به راحتی پاک می شوند .

  • نرده آلومینیومی

نرده های آلومینیومی اغلب در بالکن ها ،فروشگاه ها و استخر ها استفاده می شوند . این نرده ها سبک بوده و در شکل و رنگ های مختلفی تولید می شود .ماندگاری بالایی داشته و به دلیل قابلیت بازیافت شدن دوست دار طبیعت می باشد .

  • نرده استیل

این نوع نرده از جنس استیل که نوعی آلیاژ است نیز می باشد .از مزایای اصلی نرده های استیل زده زنگ بودن می باشد . دارای تنوع در شکل و رنگ بوده و در برابر سرما و گرما بسیار مقاوم می باشد .این نوع نرده بر اساس کیفیت استیل و شکل و ظاهر آن متفاوت خواهد بود .

  • نرده سنگی

نرده های سنگی از دو جنس سنگ های طبیعی و مصنوعی نیز می باشند .این نوع نرده به دلیل تنوع در جنس سنگ ،رنگ و طرح های زیبایی که خود سنگ دارد از پر طرفدار ترین نرده ها نیز می باشد .نرده های سنگی ضد حریق بوده و به دلیل مقاومت در برابر آب و رطوبت قابل شست و شو نیز می باشد .

  • نرده پلکسی

پلکسی یک پلیمر شفاف و بسیار محکم نیز می باشد .این پلیمر سطحی صیقلی و براق داشته و در مقایسه با شیشه از استحکام و مقاومت بیش تری در برابر عوامل جوی برخوردا می باشد همچنین ضد خش و مقاوم در برابر ضربه است. از این ترکیب شیمیایی در ساخت نرده های ساختمانی و لوکس استفاده می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *